Strojírenství

04. června 2022 10:06

Na MSV 2022 se představí významné firmy napříč obory

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu, který se uskuteční od 4. do 7. října 2022 na brněnském výstavišti, se představí významné firmy ze všech oborů strojírenství. Svou prezentaci chystají pravidelní i noví vystavovatelé a vrací se také řada firem, které se nemohly zúčastnit loňského ročníku z pandemických důvodů. Potvrzen je i partner veletrhu, kterým se stal francouzský region Auvergne-Rhône-Alpes. Pozornost bude dále věnována specializovaným veletrhům IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH.

Inzerce

Mezi nejsilnější obory z pohledu počtu vystavovatelů i rozsahu obsazené plochy se tradičně zařadí obrábění a tváření. Zvýrazněny budou prostřednictvím veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se Svazem strojírenské technologie.

Nebudou chybět firmy jako ALFLETH Engineering AG, Bomar, CNC invest, CZ. TECH Čelákovice, DATRON-TECHNOLOGY, DMG MORI Czech, GALIKA AG, GF Machining Solutions, HEIDENHAIN, CHIRON Czech, ISCAR ČR, ITAX PRECISION, LASCAM systems, M&V, Maschinenfabrik Berthold Hermle AG, Misan, NIKKEN Kosakusho Europe Ltd., PENTA TRADING, PILOUS-pásové pily, Renishaw, RETOS VARNSDORF, REXIM, SCHUNK Intec, Schwäbische Werkzeugmaschinen, SMW Autoblok, ST COM, STYLE CNC Machines BV, TAIMA, TAJMAC-ZPS, TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, TEXIMP SA, TOS Hostivař, TOS VARNSDORF, TOSHULIN nebo Walter.

Obor tváření bude zastoupen například firmami ADIGE – BLM GROUP, Bystronic, Flow Europe, Maqfort, Nukon, PRESSENTECHNIK, Prima Power, Rimatec, Sp-Tech, Stema-tech, STROMAC a TRUMPF Praha.

Mezi stabilně silné obory bude patřit také elektronika, automatizace a měřicí technika. Zde se představí Beckhoff Automation, Bosch Rexroth, Carl Zeiss, DELTARAY BV, FANUC Czech, Hexagon Metrology, KUKA, Mitutoyo Česko nebo PRIMA BILAVČÍK.

Dobře zastoupeny budou také další strojírenské obory jako materiály a komponenty pro strojírenství nebo pohony, hydraulika a pneumatika. Na MSV se dále představí ARGO-HYTOS, BIBUS, BÖLLHOFF, ELESA+GANTER CZ, HENNLICH, HIWIN, PNEUMAX Automation nebo Ovako AB. Mezi významné obory se řadí také aditivní výroba, kterou budou zastupovat například firmy 3Dwiser, MCAE Systems a Prusa Research by Josef Prusa.

Přední firmy z oblasti sváření se budou prezentovat na veletrhu WELDING. Chybět nebudou ABICOR BINZEL, CLOOS PRAHA, FRONIUS Česká republika, JC-METAL, Messer Cutting Systems Slovensko, Migatronic CZ, Valk Welding CZ, Vanad 2000 nebo Yaskawa Czech.

Silnou účast nabídne také mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX, kterého se zúčastní firmy jako ARBURG, BOLE Europe Technology, ENGEL, GMS velkoobchod, GUMEX, Hasco Austria, INCOE International Europe, JAN SVOBODA, JSW Machines, KNARR, Luger, MEPAC CZ, ONI-Wärmetrafo, Piovan Central Europe, VACULA, Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Česko, Stäubli Systems, Synventive Molding Solutions a další.

Na povrchové úpravy se specializuje veletrh PROFINTECH, na kterém se představí například Advantage-fl.cz, Ecoclean, GALATEK, I.K.V., IDEAL-Trade Service, Rösler Oberflächentechnik, STEM Slovakia či SURFIN Technology.

Trendy v oblasti slévárenství budou součástí veletrhu FOND-EX. Prezentovat se na něm budou firmy ACESO PRAHA, AGRATI, Heinrich Wagner Sinto Maschinenfabrik, Inductotherm Europe, Insertec, Maschinenfabrik Gustav Eirich nebo Mazzon.

Vyhledávaným oborem na MSV je také doprava a logistika společně s průmyslovým balením. Tato oblast bude reprezentována například firmami ACCORD PRAHA, ALTO SYSTEMS, Convoi, DENIOS, ENPRAG, IMANPACK PACKAGING, Interroll CZ, Kasys, Linde Material Handling, ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, Turck nebo VertiFlex.

Letošní MSV se bude nově konat čtyři dny od úterý 4. října do pátku 7. října. Mezi hlavní témata se zařadí digitalizace průmyslu, na kterou se zaměří již třetí ročník projektu Digitální továrna 2.0.

Aktuální informace o veletrhu

Vystavovatelé se představují

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]