Strojírenství

08. února 2019 09:00

Veletrh HANNOVER MESSE představí průkopnickou práci v průmyslu

Multimodální senzorika pro průmyslové roboty, aditivní výroba na bázi prášku ve stavu beztíže, energetický management pro rozvodné sítě nebo zařízení na tlakové lití pomocí studené komory. Všechno to začíná výzkumem a vývojem, ať jde o využití ve výrobě, energetické branži nebo v logistice. Na vedoucím světovém průmyslovém veletrhu představí vědci, výzkumníci a podniky své nejnovější projekty a další výsledky své práce.

Od 1. do 5. dubna 2019 bude na veletrhu HANNOVER MESSE přehlídka Research & Technology v hale č. 2 místem, kde se setká věda, vývoj a transfer technologií. Budou zde vystavovat vědecké instituce, zavedené podniky a startupy. V rámci hlavního tématu „Integrated Industry – Industrial Intelligence“ představí průkopnickou práci v oblastech umělá inteligence, spolupráce člověka a stroje, inteligentní řešení pro energetiku, elektrická mobilita a bionika.

´Research & Technology´ je jediný světový meziodvětvový veletrh věnovaný výzkumu“, říká Olaf Daebler, Global Director Research & Technology ve veletržní správě Deutsche Messe. „Protože tato meziodvětvová přehlídka představuje průřez veletrhem HANNOVER MESSE, umožňuje přístup k mnoha branžím a průmyslovým sítím, ve kterých vědci a vývojáři objevují nové, možná nezvyklé oblasti využití svých aplikací.

Zatím se jako vystavovatelé přihlásili Spolkové ministerstvo hospodářství a energetiky, Fraunhoferova společnost, Ústav technologie z Karlsruhe (KIT),  Universita Christiana Albrechta v Kielu, Hamburg Invest a Svaz německých inženýrů (Verein Deutscher Ingenieure VDI).

Součástí doprovodného programu jsou večerní akce Night of Innovations, fóra Tech Transfer, probíhající každý den, přehlídka SCIENCE|SQUARE a Young Engineers Day, který na čtvrtek společně připravují veletržní správa Deutsche Messe a Verein Deutscher Ingenieure (VDI). ´Karrieretag´, den věnovaný profesním možnostem mladých inženýrů a studentů technických oborů, bude sestávat z individuálních prohlídek, odborných referátů a workshopů. Kromě informací o pracovních možnostech poskytne akce možnost přímého kontaktu s případnými zaměstnavateli. Den bude zakončen večerní akcí Young Engineers Night.

Fórum Tech Transfer se zaměří především na management inovací a technologický transfer. Účastníci fóra zde mohou potkat své nové partnery pro případnou kooperaci. Témata fóra zahrnují bateriové technologie, bioniku a odlehčené materiály, aditivní výrobu, energetickou účinnost a startupy, malé a středně velké podniky a Práci 4.0. V rámci přehlídky SCIENCE|SQUARE představí sedm spolkových zemí své inovace a nejnovější výsledky vědecké práce, produkty a služby.

V roce 2018 v hale č. 2 vystavovalo 372 firem, které navštívilo přes 56 000 návštěvníků.

www.hannovermesse.de

Mohlo by se Vám líbit

Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu

Automobilka Tatra Trucks se v posledních letech vedle produkce standardních nákladních vozidel intenzivně věnuje i vývoji automobilů s alternativními typy pohonů. Nedávno se jí podařilo […]

Specializovanými diskusními fóry sází drupa 2024 na silná témata budoucnosti

Náhledy hluboko do budoucnosti oboru tisku a papíru, propojování technologických lídrů s nováčky a uživateli, cílené zaměření na přední trendy oboru: pětice specializovaných diskusních fór veletrhu drupa 2024 […]

HANNOVER MESSE 2024: „Tahoun začínajícího vzestupu“

Více než 130 000 návštěvníků ze 150 zemí, 4 000 vystavujících firem, 300 start-upů a přes 300 delegací z hospodářské politiky z celého světa. Veletrh […]