Strojírenství

02. května 2024 22:21

Specializovanými diskusními fóry sází drupa 2024 na silná témata budoucnosti

Náhledy hluboko do budoucnosti oboru tisku a papíru, propojování technologických lídrů s nováčky a uživateli, cílené zaměření na přední trendy oboru: pětice specializovaných diskusních fór veletrhu drupa 2024 otevírá nové perspektivy.

Inzerce

Drupa, jako největší veletrh tiskařských technologií prezentuje směřování vývoje, inovace a nové přístupy více než kterýkoliv jiný veletrh. Proto je i pro rok 2024 naplánováno pět specializovaných fór, která se stanou hotspoty pro nové technologie, aplikace a nápady. Drupa cube, drupa next age (dna) a touchpointy packaging, textile a sustainability nabízejí komplexní spektrum témat a zaměřují se na globální megatrendy a technologie budoucnosti s potenciálem růstu, stejně jako na příklady tzv. „best practice“.

K expertům na straně partnerů se řadí Deutsche Institute für Textil- und Faserforschung Denkendorf (DITF – Německý institut pro výzkum textilu a vláken), epda (European Brand and Packaging Design Association), ESMA (European Specialist Printing Manufacturers Association), The Marketing Cloud UK a VDMA (Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau).

„Naše specializovaná fóra nabízejí v době kontinuální změny, rušivých procesů a z nich vyplývajících nových obchodních modelů důležitou možnost orientace a jsou pro náš obor nepostradatelná,“ podtrhuje Sabine Geldermann, ředitelka veletrhu drupa. „Společně s našimi partnery sázíme na působivou oborovou expertízu a témata budoucnosti pro naše cílové skupiny.“

drupa cube

Fórum drupa cube reprezentuje „thought leadership“ a bude i v roce 2024 hlavním místem pro témata budoucnosti. Přednášky, panely expertů a workshopy zaručují sdílení know-how a možnost interakce. Koncepčním a strategickým partnerem je britská agentura The Marketing Cloud, která byla zodpovědná za realizaci programu již při dřívějších ročnících.

drupa dna

Specializované fórum drupa dna je inovativním motorem technologií pro propojování nováčků v oboru, mladých talentů, start-upů i etablovaných společností. Fórum dna nabízí prostor pro networking a umožnuje náhled do technologií budoucnosti, které této branži dodávají směrodatné podněty. Stěžejními tematickými body jsou například additive manufacturing, artificial intelligence, business intelligence, new materials, platform economy, predicitive maintenance, printed electronics, remote services, new business models či process design.

touchpoint packaging

Touchpoint packaging (tpp) staví do popředí vizionářská obalová řešení a propojuje vlastníky značek, designery, dodavatele materiálů a tiskaře. Zapojení studentů a mladých talentů do partnerských projektů s vystavovateli, např. Nové akademie krásných umění v Miláně (Nuova Accademia di Belle Arti), je příslibem chytrých řešení v oblasti skládacích krabic, etiket, flexibilních obalů či vlnité lepenky. Kromě toho se budou probírat důležité otázky stěžejních témat jakými jsou udržitelnost či e-commerce. Zúčastněné podniky pokrývají celou šíři procesního řetězce.

Garantem tohoto specializovaného fóra je European Brand and Packaging Design Association (epda), přední evropský svaz designérských agentur pro značky a obaly. Nový partner – MINTEL Germany, inovativní společnost z oblasti spotřebitelských průzkumů, garantuje pohledy na spotřebitelské trendy a jejich dopady na obor. Kromě ní podporuje také zástupce obchodu EHI Retail Institute Köln.

touchpoint textile

touchpoint textile propojuje firmy a nabízí prostor pro kooperace napříč branžemi, nové projekty i řešení pro produkty a výrobu a zpřístupňuje průřezové technologie textilního průmyslu různým oborům. Společně s partnery z průmyslu prezentuje DTIF (Německý institut pro výzkum textilu a vláken Denkendorf) na veletrhu drupa pod názvem Digital Textile Micro Factory plně propojený, integrovaný procesní řetězec od požadavku zákazníka přes design až po velkoformátový digitální potisk textilu. Na programu je mnoho velmi zajímavých projektů, například výroba individualizovaného oblečení pro sport a volný čas z udržitelných materiálů v důsledně digitalizovaném workflow nebo kreativní soutěž pro mladé designery. Projekt touchpoint textile podporují významní partneři jako Assyst, Brother, d.gen, Vysoká škola Albstadt-Sigmaringen, KURZ, Luxion (KeyShot), Mey, Mitwill, Multiplot, Vaude a Zünd.

Svaz ESMA, další partner projektu, je zodpovědný za program přednášek. Přednášející z oblasti výzkumu, vývoje a průmyslu budou hovořit mimo jiné o tiskařských a zušlechťovacích technologiích, různých možnostech pracovních postupů, vývoji trhu či udržitelnosti. V ohnisku pozornosti jsou trendy a aplikace, které za pomoci digitálního tisku a nových textilních materiálů otevírají další nové možnosti.

touchpoint sustainability

Tento projekt je centrálním místem pro zprostředkování informací o cirkulární ekonomice a udržitelné tiskařské výrobě. Garantem projektu je svaz VDMA, dlouholetý partner veletrhu drupa. Návštěvníci se mohou těšit na příklady „best practise“ a inovativní řešení v oblasti udržitelnosti. Lze snížit spotřebu energií a zdrojů optimalizací technologií ve výrobních procesech? Jak zredukovat na minimum materiál a tiskařské barvy, jak provádět změny co nejvíce ekologicky? touchpoint sustainability nabízí společný prostor a vysoce kvalitní prostředí pro sdílení know-how k těmto, i dalším otázkám.

Další ročník veletrhu drupa se koná od 28. května do 7. června 2024 na výstavišti v Düsseldorfu. Zájemci z řad vystavovatelů se stále ještě mohou ucházet o účast ve specializovaných fórech, ve kterých mohou představit kvalifikované cílové skupině své produkty a řešení.

Další informace najdete na stránkách www.drupa.de.

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]