Strojírenství

09. dubna 2024 19:58

Panasonic LP-RH: Nový CO2 popisovací laser

Vyšší přesnost a značení „on the fly“ při vysokých rychlostech je jen začátkem z výčtu mnoha funkcí řady LP-RH

Inzerce

Nové laserové CO2 popisovací systémy LP-RH jsou speciálně navrženy pro průmyslová odvětví s obzvláště vysokými nároky na rychlost a funkčnost. Jsou k dispozici s výkonem 10 W, 20 W a 30 W.

Velmi rychlý galvano skener umožňuje popisovat pohybující se objekty až do rychlosti 240 m/min.

Díky malému průměru laserového paprsku jsou některé modely obzvláště vhodné pro značení extrémně malých součástí. Díky kratší vlnové délce 9,3 μm je tento laser vhodný pro popis průhledných plastů, jako je PET nebo PC. CO2 laser umožňuje také značení organických materiálů, jako je papír a dřevo.

Jednoduché spuštění je základ

Doba uvedení do provozu byla zkrácena z 90 na 15 sekund. Toto výrazné zkrácení zvýší efektivitu a zabrání nežádoucímu přerušení výroby.

Díky nově integrovanému motoru dosahuje popis ve srovnání s předchozí řadou laserů působivé plynulosti, rychlosti a přesnosti. Popisovací plocha této řady je až 160×160 mm a nová metoda skenování Data Matrix kódů zkracuje dobu cyklu až o 40 % bez ztráty kvality.

Lepší zaostření pro přesné zarovnání

S naší laserovou novinkou je přesné zaostření hračkou. Pracovní vzdálenost lze snadno nastavit v rozmezí -/+ 3 mm, aniž by bylo nutné pohybovat laserovou hlavou. Tato funkce zaručuje přesné zarovnání a výrazně usnadňuje jemné nastavení, čímž zefektivňuje pracovní procesy.

Aktualizovaný program Laser Marker NAVI smart představuje uživatelsky přívětivé rozhraní s mnoha funkcemi včetně správy historie údržby. Software vás průběžně informuje o nutnosti údržby, takže váš systém zůstane vždy v optimálním stavu.

Chcete-li se dozvědět více o novém laserovém popisovacím systému, navštivte stránku LP-RH.

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]