Strojírenství

04. října 2023 08:08

Transport a Logistika: Představujeme novinky z oboru

Logistika je nedílnou součástí průmyslového prostředí a má zásadní vliv na úspěch podniků. Správně navržený logistický systém pomáhá firmám zvyšovat efektivitu, řídit náklady, zajistit kvalitu a spolehlivost produktů a také reagovat na změny na trhu. Na řešení z oblasti logistiky se zaměří veletrh Transport a Logistika, který se v lichých letech koná současně s Mezinárodním strojírenským veletrhem.

V pavilonu A2 najdete firmy jako ACCORD PRAHA, ALBERTINA MACHINERY, ALTO SYSTEMS, BEEWATEC, CONVOI, DENIOS, GEIS, HIKVISION, KARDEX, KASYS, OSTROJ, PORTAFLEX nebo TESORT.

iKatalog vytavovatelů

Vybíráme z firem

ACCORD PRAHA

Společnost ACCORD PRAHA s.r.o. působí na českém a slovenském trhu už od roku 1999. Její činnost je rozdělena do několika divizí. Na veletrhu již tradičně představuje novinky z oblasti skladovací automatizace. Jedná se o výhradního zástupce společností FERRETTO GROUP a ASD SYSTEMS. Na stánku si budete moci prohlédnout i vyzkoušet automatický vertikální sklad VERTIMAG nebo výdejní a zápůjčkové automaty na nástroje, nářadí a ochranné pomůcky ASD SYSTEMS.

Více informací

ALBERTINA Handling

ALBERTINA Handling je specializovanou divizí skupiny ALBERTINA, která se zaměřuje na dodávky nejrůznějších řešení pro ergonomickou a efektivní manipulaci s břemeny, práci s paletami, implementaci AMR a integraci robotických aplikací. Dodávaná řešení zvyšují konkurenceschopnost firem, efektivitu a produktivitu výrobních procesů, mají vysokou míru návratnosti investice, výrazně zlepšují ergonomii na pracovištích a snižují nebo plně eliminují potřebný počet zaměstnanců na pracovišti.

Více informací

ALTO SYSTEMS

Společnost ALTO SYSTEMS se zabývá prodejem, montáží a servisem manipulační techniky. Dodává sloupové a nástěnné jeřáby, jeřábové dráhy, kladkostroje, zvedací stoly, navijáky, vázací prostředky, elektronické balancéry/manipulátory, průmyslové dálkové ovladače, zvedáky a zdvihací/manipulační technologie pro kolejová vozidla.

Více informací

DENIOS

Společnost DENIOS se sídlem ve Strakonicích, kde působí již od roku 1998, je důležitou součástí stejnojmenného německého koncernu. Je předním výrobcem v oblasti skladování a manipulace s nebezpečnými látkami a BOZP. V sortimentu tak najdete například záchytné vany z oceli, plastu či nerezu, podlahové plošiny a regály, sorpční prostředky a havarijní sady, čerpadla na nebezpečné látky, bezpečnostní a protipožární skříně i velké skladovací kontejnery.

Více informací

Geis

Skupina Geis, mezinárodní poskytovatel logistických služeb, má své hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Její historie se začala odvíjet již v roce 1945, kdy Hans Geis založil dopravní společnost. Ta se během následujících let rozrostla v globální skupinu, kterou celou dobu vlastní a řídí samotná rodina Geis. Hlavní oblasti podnikání skupiny jsou Road Services (paletové, kusové a celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika), výroba obalů a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).

Více informací

KASYS

KASYS již tradičně představí zpracování a princip fungování automatizovaných skladových systémů Hänel. Svým zákazníkům poskytuje komplexní dodání a servis systémů Hänel Lean-Lift®, Hänel Rotomat® a dalších produktů. Zakázky jsou realizovány jako komplexní projekt od stavebních úprav, statických výpočtů až po softwarové řešení. Mezi hlavní přednosti uvedených produktů patří úspora nákladů, času a prostoru. Na minimální ploše umožňují skladovat maximální počet položek, optimalizují a zrychlují logistické procesy celé společnosti, čímž dochází k efektivnímu využití času a prostoru.

Více informací

OSTROJ

OSTROJ je česká společnost s dlouholetou tradicí výroby důlních strojů, dopravních linek a dalších technologií. S kombinací tradičního know-how a moderních technologií dodává projekty do celého světa už více než 75 let. Zařízení a technologie jsou vyvíjeny a vyráběny podle nejnovějších technologických a výrobních postupů. OSTROJ bude na MSV prezentovat komplexní technologie a zařízení pro průmyslové provozy s výrobními linkami v oblasti strojírenství, automotive, potravinářství, farmacie apod.

Více informací

TESORT

Na stánku se seznámíte se zajímavými výrobky z běžné produkce i mnoha novými výrobky určenými pro manipulaci. Společnost je dodavatelem vázací a manipulační techniky i manipulačních systémů. Je také výrobcem a dodavatelem speciálních manipulačních prostředků pro manipulaci s lehkými břemeny až po mnohatunové výrobky. Dalším sortimentem jsou pilové pásy a kotouče špičkové kvality.

Více informací

Packaging Live nabídne dvě balicí linky

Doprovodný program Packaging Live najdete v krátkém křídle pavilonu A2, které bude plné technologií umístěných buď přímo v balicí lince, nebo v samostatných uzlech. Celý projekt bude jako vždy interaktivní. Robotizovaná pracoviště s odborným výkladem budete moci vidět v akci každé dvě hodiny. Cíle projektu Packaging Live je představit návštěvníkům veletrhu jednotlivé technologie aktivní formou a předvést přímo na výstavní ploše navazující výrobní procesy. Letošní balicí linka bude opět trochu jiná, resp. budou dvě balicí linky – automatická a poloautomatická. Lišit se budou jak použitými technologiemi a operacemi, tak baleným zbožím. Na jedné se budou balit šroubky a na druhé pytle s krmivem. Vše pak doplní také demo ukázky partnerů.

Více informací

PRŮZKUM: Jak jsou na tom české firmy s digitalizací a AI? 

Společně s PR a marketingovou agenturou Lesensky.cz realizujeme průzkum mezi tuzemskými průmyslovými firmami na téma využití digitalizace, automatizace a umělé inteligence v českém průmyslu. Pokud byste mohli věnovat 2 minuty 6 rychlým otázkám v tomto dotazníku, velmi to oceníme. Anonymizované výsledky průzkumu budou součástí tiskové zprávy pro média.

Vyplnit dotazník 

Praktické informace o MSV

Mezinárodní strojírenský veletrh a souběžně konané akce začínají na brněnském výstavišti v úterý 10. října 2023 a potrvají do pátku 13. října 2023. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Nejvýhodnější vstupenky jsou k zakoupení online.

Koupit/registrovat vstupenku                    Otevírací doba a vstupné

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]