Strojírenství

08. února 2024 20:43

Thein Industry rozšiřuje své portfolio o slévárenskou společnost Top Alulit s.r.o.

 

Thein Private Equity SICAV, podfond Industry, průmyslově zaměřená odnož investiční skupiny Thein, úspěšně dokončila akvizici české společnosti Top Alulit s.r.o. Tato strategická transakce posiluje portfolio skupiny o společnost s obratem více než 400 milionů korun a přibližně 180 zaměstnanců. Thein Industry tak rozšiřuje své služby v oblasti výroby hliníkových odlitků a inteligentního obrábění s cílem efektivněji sloužit svým stávajícím i novým klientům. Tato expanze přináší navýšení kapacit i posílení odbornosti v oblasti výroby a zpracování.

Inzerce

Top Alulit s.r.o. se sídlem v Benešově u Prahy je profesionální slévárna hliníkových slitin, která již od roku 2005 poskytuje komplexní služby výroby hliníkových odlitků od projekce a výroby licích forem a pískových jader přes samotné lití hliníku až po finální apretace kovů a další dokončovací práce.

Akvizicí Thein Industry posiluje portfolio svých služeb a současně zefektivňuje obsluhu stávajících zákazníků a otevírá dveře novým obchodním partnerstvím. Top Alulit používá k výrobě gravitační a nízkotlaké lití. Navíc jako jediná společnost v České republice využívá také technologii přímého a nepřímého Squeeze castingu, což je pokročilý proces slévání kovů, který kombinuje prvky klasického odlévání pod tlakem s výhodami vysoké rychlosti a tlaku. Výsledkem jsou vysoce kvalitní a přesné součástky, které jsou velmi pevné, přitom lehké a spolehlivé.

Top Alulit se zaměřuje na výrobu odlitků pro automotive, letecký, elektrotechnický a strojírenský průmysl nebo také potravinářství a další průmyslová odvětví. Zhruba 75 % produkce je pak určeno pro export. Integrace firmy do skupiny Thein Industry podpoří synergii ve skupině a umožní optimalizaci firemních i výrobních procesů. Spojením značek navíc vzniká ještě silnější a důvěryhodnější firemní identita a vytváří se tak prostor pro budoucí růst a inovace.

“Akvizice Top Alulit nám umožňuje zvýšit naši kapacitu a kompetence pro výrobu a zpracování, což pro nás spolu s pevným základem v oboru strojírenství a inovativním přístupem k vývoji produktů znamená, že získáme přístup k novým zákazníkům i trhům. Zvyšujeme tím i celkový obchodní potenciál Thein Industry,” uvedl Tomáš Budník, zakladatel investiční skupiny Thein. “Jsme tak zase o krok blíž naší vizi být významnou strojírenskou skupinou v Evropě,” dodává.

Vypořádání transakce proběhne nejpozději v tomto týdnu.

 


O Thein Industry

Thein Industry je průmyslově zaměřená odnož investiční skupiny Thein, která buduje své portfolio ze vzájemně se doplňujících strojírenských společností a vytváří tak bezkonkurenční škálovatelnost projektů a služeb v průmyslovém prostředí. Zaměřuje se především na investice v oblasti železniční dopravy, energetiky a chemického a zpracovatelského průmyslu.

Mezi specializace Thein Industry se řadí také vývoj vlastních vodíkových technologií využívaných v oblasti kolejové i silniční dopravy. Do portfolia skupiny patří české společnosti Ponec, Cotring, Železniční dodavatelská, Hydrogenic Technology a Lokorent Services.

 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]