Strojírenství

08. února 2024 20:43

Thein Industry rozšiřuje své portfolio o slévárenskou společnost Top Alulit s.r.o.

 

Thein Private Equity SICAV, podfond Industry, průmyslově zaměřená odnož investiční skupiny Thein, úspěšně dokončila akvizici české společnosti Top Alulit s.r.o. Tato strategická transakce posiluje portfolio skupiny o společnost s obratem více než 400 milionů korun a přibližně 180 zaměstnanců. Thein Industry tak rozšiřuje své služby v oblasti výroby hliníkových odlitků a inteligentního obrábění s cílem efektivněji sloužit svým stávajícím i novým klientům. Tato expanze přináší navýšení kapacit i posílení odbornosti v oblasti výroby a zpracování.

Inzerce

Top Alulit s.r.o. se sídlem v Benešově u Prahy je profesionální slévárna hliníkových slitin, která již od roku 2005 poskytuje komplexní služby výroby hliníkových odlitků od projekce a výroby licích forem a pískových jader přes samotné lití hliníku až po finální apretace kovů a další dokončovací práce.

Akvizicí Thein Industry posiluje portfolio svých služeb a současně zefektivňuje obsluhu stávajících zákazníků a otevírá dveře novým obchodním partnerstvím. Top Alulit používá k výrobě gravitační a nízkotlaké lití. Navíc jako jediná společnost v České republice využívá také technologii přímého a nepřímého Squeeze castingu, což je pokročilý proces slévání kovů, který kombinuje prvky klasického odlévání pod tlakem s výhodami vysoké rychlosti a tlaku. Výsledkem jsou vysoce kvalitní a přesné součástky, které jsou velmi pevné, přitom lehké a spolehlivé.

Top Alulit se zaměřuje na výrobu odlitků pro automotive, letecký, elektrotechnický a strojírenský průmysl nebo také potravinářství a další průmyslová odvětví. Zhruba 75 % produkce je pak určeno pro export. Integrace firmy do skupiny Thein Industry podpoří synergii ve skupině a umožní optimalizaci firemních i výrobních procesů. Spojením značek navíc vzniká ještě silnější a důvěryhodnější firemní identita a vytváří se tak prostor pro budoucí růst a inovace.

“Akvizice Top Alulit nám umožňuje zvýšit naši kapacitu a kompetence pro výrobu a zpracování, což pro nás spolu s pevným základem v oboru strojírenství a inovativním přístupem k vývoji produktů znamená, že získáme přístup k novým zákazníkům i trhům. Zvyšujeme tím i celkový obchodní potenciál Thein Industry,” uvedl Tomáš Budník, zakladatel investiční skupiny Thein. “Jsme tak zase o krok blíž naší vizi být významnou strojírenskou skupinou v Evropě,” dodává.

Vypořádání transakce proběhne nejpozději v tomto týdnu.

 


O Thein Industry

Thein Industry je průmyslově zaměřená odnož investiční skupiny Thein, která buduje své portfolio ze vzájemně se doplňujících strojírenských společností a vytváří tak bezkonkurenční škálovatelnost projektů a služeb v průmyslovém prostředí. Zaměřuje se především na investice v oblasti železniční dopravy, energetiky a chemického a zpracovatelského průmyslu.

Mezi specializace Thein Industry se řadí také vývoj vlastních vodíkových technologií využívaných v oblasti kolejové i silniční dopravy. Do portfolia skupiny patří české společnosti Ponec, Cotring, Železniční dodavatelská, Hydrogenic Technology a Lokorent Services.

 

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Makino uvádí na trh nové přírůstky do velmi úspěšné řady Slim

Řada kompaktních vertikálních obráběcích center Slim, ve které se dosud prodalo přes 3500 strojů, si od roku 2014 získala jméno v oblasti velkosériové výroby po […]

Omnetic ze skupiny EAG získává na digitalizaci služeb v automotive dvě a půl miliardy korun. V příštích letech chce znásobit svou EBITDA

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). V čele historicky […]

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního […]