Strojírenství

28. srpna 2021 23:42

Tetrix XQ nabízí výjimečný zážitek při svařování

Nový svařovací přístroj WIG od společnosti EWM

Výkonný, odolný a snadno ovladatelný – nový Tetrix XQ 230 od společnosti EWM umožňuje svařování WIG na nejvyšší úrovni. Uživatelé profitují z nejnovější techniky k dosažení optimálních výsledků svařování s perfektními svary. Největší německý výrobce obloukové svařovací techniky klade zvláštní důraz na větší uživatelskou přívětivost. Nové ovládání se 7palcovým barevným displejem je mimořádně přehledný a intuitivní a poskytuje optimální podporu při nastavování parametrů. Svařovací úkoly můžete individuálně naprogramovat a kdykoli je opět vyvolat. Tetrix XQ 230 je neuvěřitelně výkonný, lze jej provozovat přímo z jednofázové zásuvky 230 V, a proto je všestranný. Inovativní koncepci doplňuje ergonomická a robustní skříň a odpovídající příslušenství.

S novým Tetrix XQ 230 nabízí společnost EWM AG svým zákazníkům jedinečný zážitek při svařování. Svařovací přístroj WIG má enormní výkon s intenzitou proudu až 230 A a lze jej připojit přímo do jednofázové zásuvky 230 V. Ať už na staveništi, nebo v průmyslovém odvětví – svařovací přístroj umožňuje práci bez přerušení i při slabé síti, u dlouhých síťových přívodů nebo u generátorového chodu. Podle svařovacího úkolu si může uživatel vybírat mezi funkcemi WIG a MMA. Přitom jsou k dispozici až čtyři varianty pulsování. Uživatelé profitují z ideálních svařovacích vlastností s výrazně stabilnějším svařovacím obloukem a optimálními svary. Tetrix XQ 230 je k dostání jako varianta DC a AC/DC a pokrývá tak široké spektrum aplikací. Můžete perfektně svařovat různé materiály: od nízko- a vysokolegovaných ocelí přes hliník i slitiny hliníku až po barevné kovy a titan. Spektrum aplikací sahá od potravinářského průmyslu přes letecký a kosmický průmysl i strojírenství a stavbu zařízení až ke kovoobráběcímu průmyslu.

Inzerce

Jednoduše a intuitivně ovladatelný

Zvláštní síla nového Tetrix XQ 230 spočívá v uživatelské přívětivosti. Vedle osvědčeného ovládání Comfort 3.0 si můžete vybrat nové ovládání Expert 3.0, které má 7palcový barevný displej s vysokým rozlišením. Budou tak přehledně zobrazena všechna nastavení parametrů i průběhové diagramy. Všechny funkce jsou ihned přístupné, stejně jako rychlý přístup do nabídky další úrovně, včetně podrobně ilustrovaného návodů. Ovládání lze přesně nastavit pomocí ergonomického kolečka. Dotykový displej byl záměrně vynechán, abyste mohli přístroj komfortně ovládat i ve svářečských rukavicích. Uživatel si může naprogramovat pět jednotlivých svařovacích úkonů jako oblíbené a vyvolat je pouhým stisknutím tlačítka.

Promyšlené do posledního detailu

Mnoho dalších detailů zajišťuje zlepšení pracovního procesu. Provozní stav je tak kdykoli viditelný prostřednictvím integrovaného LED panelu. Ergonomický design svařovacího přístroje WIG umožňuje bezpečnou a jednoduchou práci. Díky robustnímu provedení je přístroj vhodný i pro použití v drsném prostředí. Ovládání je chráněno klapkou před znečištěním, ale můžete jej ovládat i u uzavřené klapky. Další výhoda: velmi tichý, teplotně řízený ventilátor s optimalizovaným vedením vzduchu. Tetrix XQ 230 můžete volitelně vybavit chladicím přístrojem, svařovacím hořákem i pojezdovým vozíkem k přepravě na staveniště nebo v dílně. Chladicí systém Cool XQ na vodní bázi umožňuje trvalý provoz svařovacího hořáku dokonce i u vysokých svařovacích proudů, maximálního zatížení a za nepříznivých podmínek prostředí.

Více informací k novému Tetrix XQ 230 je pro zájemce uvedeno na domovské stránce EWM AG.

S novým Tetrix XQ 230 nabízí společnost EWM AG svým zákazníkům jedinečný zážitek při svařování. Uživatelé profitují z ideálních svařovacích vlastností a všestranných možností použití.

Nové ovládání Expert 3.0 lze obsluhovat kolečkem a je mimořádně uživatelsky přívětivé. Všechna nastavení parametrů a průběhové diagramy jsou zobrazeny na 7palcovém barevném displeji s vysokým rozlišením.

Tetrix XQ 230 můžete volitelně vybavit chladicím přístrojem Cool XQ, svařovacím hořákem i pojezdovým vozíkem k přepravě na staveniště nebo v dílně.

Díky chladicímu systému na vodní bázi můžete svařovací hořák trvale provozovat i u vysokých svařovacích proudů a za maximálního zatížení.

 


O společnosti EWM:

Akciová společnost EWM AG je největším německým výrobcem a ve světovém měřítku jedním z nejdůležitějších dodavatelů obloukové svařovací techniky. Díky kompletním řešením – která jsou zaměřená na budoucnost a udržitelnost pro zákazníky jak z oblasti průmyslu, tak i řemeslných provozoven – a velké dávce nadšení se rodinný podnik z Mündersbachu již více než 60 let řídí mottem „WE ARE WELDING“.

EWM vyvíjí špičkovou technologii svařování. Tento podnik z Westerwaldu nabízí kompletní řešení s vysoce kvalitními svařovacími přístroji, všemi potřebnými komponentami, svařovacími hořáky, přídavnými materiály a svařovacím technickým příslušenstvím pro ruční a automatizované aplikace.

Uživatelé si pochvalují snadnou ovladatelnost a vynikající výsledky. Společnosti oceňují dobré poradenské služby, servis a enormní úspory, které jsou možné se systémy EWM. Zčásti patentované procesy svařování při používání zajistí menší spotřebu materiálů, energie a času a uvolňují až o 75 % méně emisí ze svařování.

Kontakt na společnost EWM AG

Pavel Humlach
Prodejní a poradenské centrum
Tyrsova 2106
256 01 Benešov u Prahy

Telefon: +420 317 729-517
E-mail: sales.cz@ewm-group.com
Internet: www.ewm-group.com

Mohlo by se Vám líbit

ŠKODA AUTO otevírá AIM.Lab ve spolupráci s VŠB- Technickou univerzitou Ostrava

Laboratoř umělé inteligence představuje v českém automobilovém průmyslu unikátní projekt  Pokračování úspěšné spolupráce mezi ŠKODA AUTO a VŠB–TUO Propojení teorie a praxe posiluje pozici a […]

Nedostatek zaměstnanců roste

Společnost ManpowerGroup zveřejnila výsledky průzkumu Nedostatek zaměstnanců s potřebným profilem pro čtvrté čtvrtletí 2021, který se zaměřuje na to, jak je pro zaměstnavatele náročné obsadit […]

Ložiskové jednotky Self-Lube® od NSK ušetří ocelárně 292 136 EUR ročně

V určitých oborech a určitých aplikacích jsou na ložiska kladeny zvláště velké požadavky. Jedním z příkladů je výroba oceli, kde agresivní provozní prostředí přináší zvýšenou […]