Strojírenství

08. října 2021 19:34

Snížení jednotkových nákladů díky vyššímu čisticímu výkonu a nižší spotřebě energie.

Ecoclean: Nový EcoCcompact – kompaktní systém plug & play pro efektivní čištění a konzervaci rozpouštědly

Díky vlastnostem zařízení, jako je velká kapacita dávky, vylepšená mycí mechanika a regenerace mycí kapaliny, jakož i energeticky optimalizovaná systémová technologie s účinnou rekuperací tepla, udržuje nová generace strojů EcoCompact nízké náklady na mytí jednotek i při vysokých požadavcích na čistotu. Minimální nároky na prostor a flexibilní přepínání mezi uhlovodíky a modifikovanými alkoholy rovněž přispívají k vysoké nákladové efektivitě a budoucnosti kompaktního čisticího systému Ecoclean typu plug-and-play.

Stále přísnější požadavky na kvalitu dílů a rostoucí rozmanitost výrobků vyžadují stále komplexnější a všestrannější řešení v oblasti čištění dílů. Pro udržení konkurenceschopnosti výroby je také nezbytné minimalizovat spotřebu zdrojů a jednotkové náklady na čištění a zároveň maximalizovat čisticí výkon. Nejnovější generace nákladově efektivního systému EcoCcompact na bázi rozpouštědel byla těmto požadavkům přizpůsobena. Kompaktní řešení typu plug & play, které vyžaduje prostor o rozměrech pouhých 3 200 x 1 600 x 2 450 mm (d x š x v), umožňuje snadné přepínání mezi uhlovodíky a modifikovanými alkoholy (polopolárními rozpouštědly) bez nutnosti přestavby během provozu.

Rychlejší a úspornější dosažení optimálních výsledků čištění

Stroj se dodává se dvěma nebo třemi plně integrovanými zaplavovacími nádržemi, z nichž každá je vybavena filtračním systémem v  přívodním a zpětném potrubí v podobě sáčkových nebo vysoce výkonných filtrů a obtokové filtrace. Tato flexibilita umožňuje dosáhnout potřebných výsledků v krátkých cyklech, od předčištění až po průběžné a konečné čištění a konzervaci. Na jedné straně standardní průměr pracovní komory 550 mm vede k dávkové kapacitě, která je o deset procent vyšší než u běžných systémů v tomto segmentu. Na druhé straně vysoký objem zaplavení znamená, že díly jsou během procesu plně ponořeny do mycí kapaliny. Výkonná, frekvenčně řízená zaplavovací čerpadla navíc zajišťují nejen rychlé plnění a vyprazdňování pracovní komory, ale také vysoký mechanický mycí účinek během standardního kroku zaplavení vstřikováním. Ten lze dále zvýšit integrací volitelného, frekvenčně řízeného rotačního pohonu, který umožňuje otáčet a polohovat čištěné díly specifickým způsobem.

Kromě vysoké kapacity a účinného mycího mechanismu je pračka EcoCompact díky energeticky optimalizované systémové technologii ještě úspornější. Například druhá a třetí zaplavovací nádrž jsou ohřívány teplem získaným z procesu destilace. To mimo jiné vede k výraznému snížení spotřeby energie. Díky efektivnímu destilačnímu procesu má stroj také působivě nízké nároky na rozpouštědla. Toho bylo dosaženo instalací destilační jednotky ve vertikální poloze, která nevyžaduje téměř žádné montážní přípravky. Konstrukce snižuje tvorbu jímek, zabraňuje usazování nečistot a vede k prodloužení životnosti lázně.

Sedmipalcový ovládací panel HMI s dotykovým panelem a srozumitelnými piktogramy umožňuje jednoduché, rychlé a bezpečné ovládání. Integrovaná vizualizace dílů rovněž usnadňuje sledování procesu a údržbu a činí ji intuitivnější.

Díky těmto vlastnostem splňuje EcoCcompact nejen požadavky podniků s poměrně nízkou výrobní kapacitou a různými požadavky na  čištění, ale také požadavky velkých podniků s decentralizovanými čisticími stanicemi.

Díky velké kapacitě dávky, vylepšené mechanice mytí a regeneraci mycí kapaliny, jakož i energeticky  optimalizované systémové technologii zvládne EcoCompact úkony mytí od předčištění a průběžného mytí až po  konečné mytí a konzervaci – rychle, podle potřeby a s minimálními jednotkovými náklady.

Zdroj fotografie: Ecoclean


SBS Ecoclean Group vyvíjí, vyrábí a prodává progresivní zařízení a systémy pro průmyslové čištění dílů a obrábění povrchů. Tato řešení,  která jsou světovými špičkami, pomáhají podnikům po celém světě efektivně a udržitelně vyrábět ve vysoké kvalitě. Našimi zákázníky jsou firmy z automobilového a dodavatelského průmyslu, stejně tak ale i z rozsáhlého průmyslového trhu – od lékařské technologie,  mikrotechnologie a přesného strojírenství přes stojírenství a optický průmysl až po energetickou technologii a letecký průmysl. Úspěch společnosti Ecoclean je založen na inovaci, špičkových technologiích, udržitelnosti, vztahu se zákazníkem, rozmanitosti a respektu. Skupina společností je v 9 zemích zastoupena na 12 místech po celém světě a zaměstnává zhruba 900 lidí.

Mohlo by se Vám líbit

Řízení robotů: Intuitivní ovládání robotů díky digitálnímu dvojčeti

Nákladově efektivní řízení robotů a simulace zdarma Možnost naprogramovat si vhodné řešení ještě před pořízením samotného robota. To umožňuje nový software pro snadné programování robotů, […]

Téměř bez zpoždění s až 226,5 snímků za sekundu

Firmy congatec a MATRIX VISION představují techniku pro vysokorychlostní snímání obrazu založenou na PCIe Společnosti congatec a MATRIX VISION na veletrhu Vision ve Stuttgartu (hala […]

Přesné hlubokotažené díly pro lékařskou techniku s dokonalou povrchovou úpravou

Dokonale přizpůsobená řešení a spotřební materiály zaručující vysokou kvalitu a bezpečnost procesu omílání Hlubokotažené funkční díly se stále více prosazují při výrobě zdravotnické techniky a […]