Strojírenství

26. února 2022 12:48

Fronius iWave: novinka typu 3 v 1 od technologické jedničky

Připraveni na každý úkol

Společnost Fronius uvádí v lednu 2022 na trh sérii inteligentních špičkových přístrojů iWave, která stanovuje nové standardy kvality, flexibility a konektivity. Tyto svařovací zdroje TIG umožňují provádět dokonalé svary na všech svařitelných materiálech. Kromě toho jsou schopné multiprocesního provozu a vybavené mnoha inovativními funkcemi. Modulární konstrukce systému zaručuje dokonalé řešení pro každý požadavek – nyní i v budoucnu.

Inzerce

Společnost Fronius vyvinula iWave pro nejvyšší kvalitu svařování TIG a bezchybné výsledky na nejrůznějších kovech. Inovativní rozšířená výbava CycleTIG zajišťuje maximální kontrolu nad obloukem a cíleným vnosem tepla. Mezi hlavní přednosti patří také vylepšené ovládání zapalování a intuitivní používání. Systém iWave je ideální volbou všude tam, kde je třeba zabránit vzniku pórů a zbarvení, ať už jde o tlakové nádoby, potrubí nebo nejvyšší požadavky v lékařské technice a potravinářské výrobě. Tato série přístrojů je nyní k dostání ve výkonových třídách od 190 A do 500 A.

Univerzální řešení se systémem Multiprocess PRO

Schopnost multiprocesního provozu je důležitá, když je při každodenní svářečské práci potřeba provádět širokou škálu úkonů. Nový zdroj iWave vyniká svou sofistikovanou technologií TIG a je ideálním řešením pro svařování obalenou elektrodou, a to i s celulózovými elektrodami. Zaujme hlavně rozšířenou výbavou Multiprocess PRO, díky které lze u výkonových tříd od 300 A bez omezení využívat všechny procesy MIG/MAG. Systém iWave je tak všestranným zařízením s vynikajícími výsledky u všech svařovacích procesů.

Flexibilní, individuální a perspektivní

„Flexibilita v případě iWave znamená, že každý zákazník si z bohaté nabídky modulárních svařovacích balíčků Welding Packages může sestavit přesně ty funkce, které opravdu potřebuje. Kromě toho má jistotu, že v budoucnu si může rozsah funkcí libovolně doplnit,“ zdůrazňuje Manuel Rumpl, Head of Strategic Productmanagement ve společnosti Fronius International. Systém iWave poskytuje plný přístup k rozsáhlému sortimentu Fronius počínaje standardním použitím TIG nebo standardním použitím MIG/MAG. To zahrnuje zejména svařovací balíčky Welding Packages Cold Metal Transfer (CMT), Pulse Multi Control (PMC) a Low Spatter Control (LSC).

Bluetooth, WLAN a NFC v základní výbavě

Systém iWave podporuje nejdůležitější komunikační standardy a je připraven na Průmysl 4.0. Moderní bezdrátové připojení nabízí svářeči větší svobodu a bezpečnost, aby mohl plně využít svůj potenciál. Periferní zařízení, jako jsou dálkové ovladače nebo špičková svářečská kukla Vizor Connect, lze připojit bezdrátově přes Bluetooth. Komunikace s ostatními zařízeními ve stejné síti probíhá prostřednictvím sítě WLAN. Tímto způsobem lze optimálně využít celou řadu digitálních výhod, jako je centrální správa uživatelů, přenos dat v reálném čase a rychlá aktualizace.

Energetická efektivita a dlouhá životnost

U série přístrojů iWave udělala společnost Fronius další krok vpřed a do udržitelného robustního designu vložila know-how, které šetří zdroje. Jedná se o první svařovací zdroj TIG na trhu, který nabízí displej a analýzu Real Energy (kJ). Power Factor Correction (PFC) navíc zajišťuje efektivní využití energie a výkon přístroje naprázdno je vždy nižší než 50 wattů.

Než svařovací zdroj opustí výrobu společnosti Fronius, musí projít mnoha testy zatížení a odolnosti. Ty dalece přesahují rámec standardních požadavků a jsou základem velmi dlouhé životnosti. V případě nutného servisního zásahu lze nejdůležitější součásti snadno vyměnit, protože konstrukce přístroje servis velmi usnadňuje.

Další informace najdete na webové stránce …
https://www.fronius.com/cs-cz/czech-republic/perfect-welding

Obr. 1: Systém iWave kombinuje prvotřídní radost ze svařování TIG s maximální kontrolou a nejvyšší přesností díky Fronius CycleTIG.

Obr. 2: Díky systému Multiprocess PRO je špičkový svařovací zdroj TIG plnohodnotným svařovacím zdrojem MIG/MAG, který kromě standardního programu ovládá na přání také CMT, PMC a LSC.

Obr. 3: Systém iWave nezná hranice ani při svařování obalenou elektrodou – je možné používat dokonce i celulózové elektrody.

Obr. 4: Modulární konstrukce dovoluje zákazníkovi, aby si sestavil individuální systém iWave přesně podle svých potřeb.

Obr. 5: Intuitivní dynamická koncepce grafického ovládání rychle přenese uživatele do jakéhokoli požadovaného nastavení a je dostupná ve více než 30 jazycích.

Fotografie: Fronius International GmbH

Mohlo by se Vám líbit

Rozhovor: Robot není hrozba, ale pomocník a partner člověka

Rozhovor s Radkem Velebilem (Sales Manager KUKA CZ&SK) Inzerce Automatizace výroby se stala kvalitativně novou etapou technického rozvoje v 50. letech minulého století. Velikost změn, které […]

Tatra Trucks má novou konstrukční kancelář v Brně, v blízké době přibude další v Ostravě

Kopřivnická automobilka nastartovala procesy restrukturalizačních kroků a investic, která mají výrazně zvýšit objem produkce a také zefektivnit její chod v mnoha oblastech. Kvůli navýšení výroby i […]

Pozvánka na 8. ročník konference „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“

Pozvánka na 8. ročník konference: konferenci: „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“, která se koná dne 24. 4. 2024 v Brně, v kongresovém centru Quality Hotel […]