Strojírenství

26. dubna 2021 11:43

Nová dimenze průmyslového lepení

Pro zachování konkurenceschopnosti je nutné neustále držet krok s nejnovějším vývojem a trendy. To platí pro všechna průmyslová odvětví. Přední výrobce švýcarských lepících strojů Robatech proto představil novou generaci zařízení pro aplikaci tavných lepidel. Ta najdou své uplatnění především v obalovém průmyslu, kde je kladen důraz na spolehlivost při vysokých výrobních rychlostech, snadnou obsluhu a ekologii. O jaké novinky se tedy jedná?

Tavná jednotka Vision

Inzerce

Srdcem celého procesu lepení je tavná jednotka. Vision přichází s celou řadou inovací. Především se podařilo snížit jeho energetickou spotřebu až o 30 % oproti ostatním tavným jednotkám dostupným na trhu, a zároveň zvýšit rychlost tavení lepidla. To díky jeho konstrukci a izolační technologii CoolTouch, která také pomáhá chránit obsluhu před popálením. Zdokonalení distribuce tepla má za následek šetrnější zacházení s lepidlem, které se méně připaluje, což snižuje náklady na údržbu i lepidlo samotné.  Řízení procesu lepení nebylo nikdy snazší. Stav zařízení může obsluha díky SmartTerminalu zjistit jediným pohledem. Ovládání je pak možné přes wifi pomocí počítače či mobilu, nebo přímo na zařízení za použití dotykového displaye. Vision je na Průmysl 4.0 připravený. Celý systém je možno pomocí programu RobatehControlSystem integrovat do systémů řízení výroby a mít tak dokonalý přehled o produkci, zmetcích a prediktivní údržbě. Systém má i vlastní kontrolu kvality díky čidlům snímajícím přítomnost lepidla.  Neposlední výhodou Visionu je jeho flexibilita. Jedná se o nejmenší tavnou jednotku ve své třídě. Panel pro připojení hadic FlexPort je designován tak, aby Vision zabíral co nejméně místa a hadice bylo možné vyvést všemi směry.

Vyhřívané hadice Performa

Inovací prošly rovněž vyhřívané hadice pro distribuci lepidla. I zde došlo díky izolační technologii CoolTouch ke snížení energetické spotřeby až o 40 % oproti standardním hadicím. Navíc je možné je velmi snadno připojit k tavnému tanku a aplikačním modulům pomocí plug-in přípojky PrimeConnect. Ta nahradí běžné připojení pomocí závitu. Díky dokonalé distribuci tepla má lepidlo v hadici všude stejnou teplotu i viskozitu. Nedochází tak k napalování a hadice mají vyšší životnost.

Aplikační hlava Speedstar Compact

Speedstar Compact je nanášecí hlava určená pro přesné nanášení lepidla při vysokých výrobních rychlostech. Elektricky ovládaná hlava s tryskami dávkuje velmi malé body lepidla na chlopně a další povrchy. Pro delší kontinuální aplikace dokáže plynulý housenkový nános nahradit technikou švu, kdy aplikuje malé body těsně za sebou. Tím dokáže snížit spotřebu lepidla až o 40 %. SpeedStar Compact zajišťuje díky své inteligentní řídicí jednotce s automatickým ovládáním zdvihu konzistentní přesnost po celou dobu životnosti. Ta činí až 500 milionů provozních cyklů. Ucpání trysek zabraňuje integrovaný filtr topného tělesa.

Kaletech je dlouholetý partner a exkulizvní dodavatel technologie Robatech. Na českém trhu působí již 17 let a dodává komplexní služby v oblasti průmyslového lepení včetně návrhů řešení na míru, servisu a půjčovny. Pokud máte zájem modernizovat svoji výrobu a držet krok se světovými špičkami, obraťe se na Kaletech.

Kaletech s.r.o.

www.kaletech.cz
info@kaletech.cz

 


 

Mohlo by se Vám líbit

MSV 2022: Novinky z oborů 3D tisk a logistika

Mezinárodní strojírenský veletrh 2022 se blíží a my vám postupně představujeme zajímavosti z vybraných oborů. Dnes se zaměříme na 3D tisk a logistiku. Inzerce 3D […]

Radikální změna: Nový software OnRobot uvolňuje 80% času stráveného instalací automatizace robotů

V dánském Odense, „hlavním městě robotů“, se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový […]

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]