Strojírenství

27. září 2022 10:28

MSV 2022: Novinky z oborů 3D tisk a logistika

Mezinárodní strojírenský veletrh 2022 se blíží a my vám postupně představujeme zajímavosti z vybraných oborů. Dnes se zaměříme na 3D tisk a logistiku.

Inzerce

3D tisk se vrací do pavilonu A1

3D tisk, jehož hlavním dějištěm je pavilon A1, je tradičně vyhledávaným oborem MSV. Najdete zde expozice firem 3Dwiser, Additive Systems, Digibro, Filament PM, MCAE Systems, Prusa Research by Josef Prusa, SolidVision nebo například TRILAB. Součástí MSV je i největší konference o profesionálním 3D tisku Fórum aditivní výroby, které se uskuteční ve středu 5. října v pavilonu E (sál E2).

MCAE Systems představí několik zcela nových technologií pro 3D tisk

Společnost MCAE Systems patří mezi dlouholeté vystavovatele na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, která má vůbec největší expozici v sekci 3D tisku. V expozici budou představeny dvě zcela nové 3D tiskárny – Stratasys H350 a Origin One. Obě technologie jsou zaměřené na sériovou výrobu dílů pro koncové použití, ale každá si najde jiného uživatele.

Stranou nezůstává tento rok ani 3D tisk z kovů. 3D tiskárna XM200G, kterou v letošním roce představila další partnerská společnost Xact Metal, si dostupnou cenou klade za cíl zpřístupnit průmyslový kovový 3D tisk širšímu okruhu zákazníků.

Do portfolia společnosti MCAE Systems přibyla také řada profesionálních průmyslových systémů pro výpočetní tomografii od společnosti ZEISS. Zastoupení budou mít i 3D skenery GOM ScanBox, které přispívají ke snižování zmetkovitosti výrobků, zrychlují a zpřesňují výrobu, ulehčují plánování údržby, omezují manuální zásahy a celkově tak snižují náklady výrobní společnosti. Chybět nebude ani nová verze Tebis V4.1 Release 4, kterou lze docílit toho, aby stroje pracovaly nepřetržitě 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Pavilon A1, stánek č. 001

Více informací …

3Dwiser představí pestrou nabídku 3D tiskáren pro průmysl

V posledních letech se 3D tiskárny ukázaly být velmi pružným výrobním nástrojem. V dobách nečekaných a rychlých změn skvěle doplňují tradiční technologie, mnohde je dokážou s výhodou zastoupit – a navíc přinesly úplně nové možnosti výroby. Zájemci z českého průmyslu navíc kladou na výtisky stále větší nároky, rozšiřují se tak nové technologie a materiály. Prohlédnout si je můžete také v expozici české společnosti 3Dwiser.

Uvidíte zde 3D tiskárny:

  • kovů a odolných kompozitů – Meltio, Markforged,
  • práškových polymerů a pryskyřic – Formlabs,
  • ultra polymerů – MiniFactory,
  • termoplastů – Ultimaker, BCN3D, EVO-tech (v české premiéře).

Chybět ale nebudou ani vybrané 3D skenery ZEISS a Shining 3D či zajímavé příslušenství.

Pavilon A1, stánek č. 011

Více informací …

Logistika v pavilonu A2 i s oblíbenou balicí linkou

Mezi tradiční obory Mezinárodního strojírenského veletrhu patří také transport a logistika, které budou zastupovat firmy jako 4IGV, ACCORD PRAHA, ALTO SYSTEMS, BEEWATEC, Convoi, DENIOS, Etigraf, ENPRAG, FORMAT 1, IMANPACK PACKAGING, Interroll CZ, Kaletech, Kasys, Kivnon, Linde Material Handling, ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, Tesort, Torwegge CZ, Turck nebo VertiFlex. Přímo v pavilonu A2 se znovu můžete těšit také na balicí linku Markem Imaje Packaging Live.

Kivnon: Autonomní vozíky pro „Friendly Innovation“ 

Kivnon se během třinácti let historie stal dokonalým partnerem pro zákazníky po celém světě – se svým portfoliem automaticky naváděných vozítek a mobilních robotů.

Na veletrhu budou vystavené 2 nejprodávanější produkty, a to obousměrné vozidlo Kivnon K11, které dokáže v závislosti na provedení táhnout náklad až do 5 tun, a kompaktní Kivnon K05 Twister, který se vymyká tím, že lze manipulovat s materiálem i na malých plochách, tj. otáčet se kolem své osy o 360 stupňů a docílit tak možnosti zavážení vozíků s materiálem i tam, kde je nutné trajektorii zalomit na místě do pravého úhlu.

Vystavený bude i robot Kivnon K55, tedy plně autonomní vysokozdvižný paletový vozík, který plnohodnotně zastupuje v různých průmyslových odvětvích klasické, operátorem řízené paletové vozíky.

Pavilon A2, stánek č. 021+022

Více informací …

Interroll se představí v netradiční expozici

Společnost Interroll se opět vrací na Mezinárodní strojírenský veletrh. V letošním roce však trochu jinak než v předešlých letech. Firma naváže na svou úspěšnou roadshow napříč Evropou a své zákazníky přivítá v expozici v podobě speciálně upraveného kamionu, který již procestoval a navštívil mnoho států. Prostor uvnitř kamionu bude sloužit především ke komunikaci se zákazníky o nových budoucích formách spolupráce a obchodu. Firma Interroll je celosvětově působícím dodavatelem klíčových produktů pro řešení manipulace s materiálem. Dodává komponenty pro válečkové a pásové dopravníky, bubnové motory, moduly dopravníků.

Pavilon A2, stánek č. 010+011

Více informací …

Markem Imaje Packaging Live – v hlavní roli balení piva

Balení piva, přesněji řečeno sekundární dvanácti piv do dárkových krabic, bude tématem letošního ročníku balicí linky. Ve spolupráci s partnery jej připravuje agentura Equicom a generálním partnerem je firma dovážející značící technologie Markem Imaje, společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM.

Roboty budou tradičně značky FANUC, integrované společností B:TECH, o značení se stará ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, chytrou identifikaci balených produktů zajistí Gaben, manipulaci krabic a zároveň koncovky pro robota dodá TECH CON a o hladký průběh linky se postarají také výškově stavitelné plošiny od ZDVIH Servisu nebo vysokozdvižné vozíky a paletizéry Hyundai dodané firmou Mátl Bula. Speciální krabice na balení piv po šesti kusech vyrábí Thimm. Poprvé se na lince také představí partner Kaletech s technologií pro fixaci krabic a o lepení se postará pap4ever.

Komentované ukázky budou probíhat 4x denně, součástí bude i projektová kavárna a občerstvení a pro návštěvníky jsou opět připraveny oblíbené soutěže s využitím chytrých etiket Gaben. Tentokrát se mezi cenami mohou těšit i na lahodné pivo z pivovaru Strakonický Dudák.

Více informací …

Praktické informace

MSV se společně s technologickými veletrhy IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH koná na brněnském výstavišti od úterý 4. října do pátku 7. října 2022. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin.

 

Novinky vystavovatelů

iKatalog

Doprovodný program

Registrovat/koupit vstupenku

 

 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]