Strojírenství

27. října 2020 13:26

Měření tloušťky stěny na obráběcích strojích je nyní k dispozici u obrábění s použitím chladicí kapaliny

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon vylepšila průlomovou ultrazvukovou sondu pro automatizované měření tloušťky stěny v obráběcích strojích spuštěním dvou nových verzí určených pro mokré obrábění.

Inzerce

RWP20.50-G-UTPP, inovativní ultrazvuková doteková sonda pro měření tloušťky přímo na obráběcím stroji, přináší významné zkrácení kontrolních časů a zlepšila shromažďování dat pro suché aplikace. V reakci na vysokou poptávku zákazníků společnost Hexagon vyvinula novou verzi RWP20.50-G-UTP, která dokáže měřit tloušťku stěny, i když jsou díly obráběny s mazivy a chladicími kapalinami.

Kontrola tloušťky stěny dílu je obvykle časově náročný manuální proces, který probíhá mimo obráběcí stroj, což vede k prostojům. Doteková sonda RWP20.50-G-UTP transformuje pomocí ultrazvuku postup k automatickému měření tloušťky stěny obrobku při upnutí v obráběcím stroji.

Doposud však bylo možné pomocí ultrazvukového snímače měřit tloušťku stěny u dílů pomocí suchého spojení (bez chladicí kapaliny). Nové možnosti snímače společnosti Hexagon u mokré spojky nejen šetří čas tím, že umožňují operátorům provádět automatizovaná měření přímo na obráběcím stroji, ale také snižují výdaje na materiál díky použití chladicí kapaliny stroje jako spojovací kapaliny.

Sonda RWP20.50-G-UTP nabízí výběr snímacích hlav přizpůsobených různým požadavkům a aplikacím zákazníků. U mokrého obrábění se zákazníci mohou rozhodnout pro snímací hlavu s rozsahem měření 0,7 – 9 mm nebo 1,5 – 30 mm. U suchých aplikací, které nevyžadují spojovací kapalinu, je rozsah měření snímače 0,7 – 9 mm.


Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Poskytuje i kompletní nabídku sond a jejich příslušenství pro měření v obráběcích strojích.

 

Více informací na hexagonmi.com

Mohlo by se Vám líbit

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]