Strojírenství

31. května 2022 23:02

LIBERTY Ostrava instalovala novou linku pro dokončující úpravy trubek pro petrochemický průmysl

Rourovna LIBERTY Ostrava dokončila instalaci nové linky, která uzavírá technologický proces výroby naftovodných a pažnicových ocelových trub pro petrochemický průmysl. Linka v hodnotě více než 15 milionů korun má lepší technologické parametry než původní, téměř 25 let staré zařízení, a pomohla zautomatizovat výrobní proces.

Inzerce

„Nová linka omezila ruční práci a zvýšila přesnost a kvalitu závěrečných úkonů. Modernizací vzrostla kapacita všech značicích zařízení. Například u ražení se kapacita zvýšila z původních 50 znaků na 200, takže nyní je možné najednou na trubku vyrazit více informací odpovídajících potřebám zákazníků, objasnil vedoucí údržby rourovny v LIBERTY Ostrava Michael Hermann.

O výměně dosluhující linky za moderní se v LIBERTY Ostrava rozhodlo v roce 2019. Do huti přijela nová linka Magnemag od dodavatele, kterým je česká firma Jetty Vision, v prosinci loňského roku. Instalace byla dokončena v závěru ledna a nyní skončil zkušební provoz, během něhož se upravil a doladil chod linky. Její kapacita je při třísměnném provozu zhruba 4,5 kilotuny trubek měsíčně. Jen v loňském roce činil podíl exportu u těchto výrobků 68 procent.

Nová linka každou trubku zváží, změří její délku, označí ji a vyrazí na ni informační údaje dle požadavku příslušné normy nebo zákazníka. Přibylo automatické lakování nátrubků a nanášení podélných a obvodových identifikačních pruhů, které se dříve prováděla manuálně. Linka umí pracovat s trubkami již od průměru 89 mm, původní zpracovávala trubky až od 133 mm.

„Na každé směně novou linku obsluhují tři pracovníci. Jejich bohaté zkušenosti umožnily rychlé najetí nového zařízení do plného provozu. Moderní technologie nám pomohla zautomatizovat celý výrobní proces, znatelně zvýšit kvalitu ražení, barevných nástřiků i značení inkoustem. Hlavní benefit je ovšem vyšší spolehlivost linky a využití kompatibilního moderního řídicího systému odpovídajícího současné době, který nám umožňuje vyjít vstříc náročným požadavkům tuzemských i zahraničních zákazníků,“ doplnil ředitel rourovny Libor Černý.

Další informace:

Barbora Černá Dvořáková

Vedoucí komunikace LIBERTY Ostrava

+420 606 774 346 barbora.cerna- dvorakova@libertysteelgroup.com
Paddy Toyne-Sewell
Vedoucí komunikace – Evropa GFG Alliance
+44 (0) 7767 498 195 Patrick.toyne-sewell@gfgalliance.com

LIBERTY Ostrava je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny LIBERTY Steel Group.

LIBERTY Steel Group je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC, které sdílejí stejné hodnoty a usilují o dlouhodobě udržitelnou budoucnost pro průmysl i společnost. GFG Alliance působí v 30 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši přes 20 miliard USD.

www.libertysteelgroup.com/cz/

www.libertysteelgroup.com

www.gfgalliance.com

Mohlo by se Vám líbit

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]

Mezinárodní strojírenský veletrh 2024 s novou technologickou expozicí i rozšířenou prezentací 3D tisku

Mezinárodní strojírenský veletrh opět soustředí na jednom místě inovace, které posouvají průmyslovou výrobu do nové éry. Největší středoevropská přehlídka průmyslových technologií se letos uskuteční na […]

Řešení problémů s vyrovnáním – Aplikace v leteckém a obranném průmyslu

K dosažení spolehlivých výsledků měření přímosti na dlouhé vzdálenosti je nutné použití: přesných přístrojů precizního softwaru pro zpracování dat pečlivých kalibračních postupů APLIKACE PRO LETECKÝ […]