Strojírenství

29. června 2023 22:53

Každý lisovací nástroj má své místo

Paletové regály s vysokou nosností pro Solvaro

Za účelem bezpečného uskladnění svých hlubokotažných nástrojů nainstalovala společnost Solvaro, která vyrábí především komponenty z děrovaného plechu, ve svém sídle v maďarském Szekszárdu regály OHRA s vysokou nosností. Police regálu lze individuálně nastavit tak, aby odpovídaly rozměrům jednotlivých nástrojů o hmotnosti až sedm tun. Díky konstrukci regálů na míru jsou drahé hlubokotažné nástroje neustále chráněné před poškozením. Vzhledem k tomu, že každý nástroj má svůj vyhrazený prostor, lze jej rychle a snadno vytáhnout z regálu a přesunout do hlubokotažného lisu.

Inzerce

Hlubokotažné nástroje jsou nákladné a vyrábějí se na míru, takže cena jednoho nástroje se snadno vyšplhá do šestimístných čísel. Každý hlubokotažný nástroj se totiž vyvíjí a vyrábí individuálně pro každý plechový komponent, který si zákazník objedná. Hotové hlubokotažné nástroje musí být zároveň efektivně využitelné v sériové výrobě, aniž by bylo třeba je zdlouhavě nastavovat.

Za tímto účelem si společnost Solvaro zařídila vysoce moderní sklad, kde má pro své zákazníky uložené hlubokotažené nástroje. Nový speciální regál byl společností OHRA navržen tak, aby mohly být přihrádky v regálu individuálně přizpůsobeny velikosti jednotlivých nástrojů. Díky tomu má každý nástroj přiděleno vlastní pevné místo, což zjednodušuje přístup. Společnost OHRA nainstalovala celkem dva regály s dvojitou a jeden se základní hloubkou. Regály jsou dlouhé 9 až 11 metrů a vysoké 5,5 metru, jednotlivé police unesou mezi 6 000 a 7 000 kilogramy.

Ve srovnání s alternativním skladováním na zemi může společnost Solvaro s novým regálovým systémem uložit na dostupnou plochu výrazně více hlubokotažných nástrojů. Důležitější je však přímý a rychlý přístup ke každému nástroji: Speciální vysokozdvižný vozík od společnosti Combilift, zvlášť zakoupený pro hlubokotažné nástroje, může snadno vyzvednout těžké nástroje z regálu a přesunout je přímo do hlubokotažného lisu. Díky konstrukci regálů na míru je hlubokotažný nástroj zároveň vždy chráněn před poškozením.

 


O společnosti Solvaro:

Solvaro Kft se sídlem v maďarském Szekszárdu je dceřinou společností Solvaro GmbH se sídlem v německém Kirchheimu, která byla založena v roce 2008. V úzké spolupráci se svými zákazníky vyvíjí společnost Solvaro kovové komponenty, které splňují maximální standardy funkčnosti a estetiky. Produkty jsou stejně rozmanité jako požadavky zákazníků: Ať už jde o komponenty perforované po celém povrchu nebo částečně, kulaté, dlouhé nebo šestihranné. Plechové komponenty se používají v široké škále průmyslových odvětví a výrobků – od serverových skříní až po zemědělské a stavební stroje.

O společnosti OHRA:

Společnost OHRA patří na evropském trhu již více než 40 let k lídrům skladové techniky s velkou nosností. Je specialistou na skladování obzvláště dlouhého, těžkého či neskladného zboží. Na trhu skladové techniky se osvědčily její konzolové a paletové regály. Ty se vyznačují mimořádně vysokou nosností, odolností a dlouhou životností. Portfolio přitom sahá od jednoduchých regálových řešení přes kompletní regálové haly až po komplexní, plně automatizované skladovací systémy pro podniky všech velikostí a celou řadu odvětví. Všechny výrobky společnosti OHRA jsou vyráběny v pobočce Kerpen (Německo). Společnost OHRA má v současnosti díky vlastním distribučním kancelářím zastoupení ve 14 evropských zemích a v dalších 14 zemích je zastoupena prostřednictvím obchodních partnerů.

Mohlo by se Vám líbit

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]

Mezinárodní strojírenský veletrh 2024 s novou technologickou expozicí i rozšířenou prezentací 3D tisku

Mezinárodní strojírenský veletrh opět soustředí na jednom místě inovace, které posouvají průmyslovou výrobu do nové éry. Největší středoevropská přehlídka průmyslových technologií se letos uskuteční na […]

Řešení problémů s vyrovnáním – Aplikace v leteckém a obranném průmyslu

K dosažení spolehlivých výsledků měření přímosti na dlouhé vzdálenosti je nutné použití: přesných přístrojů precizního softwaru pro zpracování dat pečlivých kalibračních postupů APLIKACE PRO LETECKÝ […]