Strojírenství

27. května 2022 07:30

Katalyzátor obnoveného růstu: EuroBLECH 2022 se vrací k formátu osobního setkání

26. ročník mezinárodního veletrhu technologií zpracování plechu EuroBLECH 2022 se uskuteční ve dnech 25. – 28. října 2022 v německém Hannoveru. Po nejnovějším rozvolnění proticovidových opatření organizátor výstavy, společnost Mack-Brooks Exhibitions, potvrdil, že největší světová odborná akce pro zpracování plechu bude pokračovat podle plánu. Poptávka po ploše pro stánky prudce vzrostla a aktuální seznam vystavovatelů čítá 1 257 společností z 39 zemí, které pokrývají celkovou čistou výstavní plochu přes 88 000 metrů čtverečních. Poprvé se na veletrhu EuroBLECH objeví devátá výstavní hala zaměřená na technologie spojování, což je jeden z významných růstových trhů v oblasti e-mobility a všeobecného průmyslu.

Veletrh EuroBLECH 2022 představuje po povinné přestávce dlouho očekávaný návrat marketingu tváří v tvář a osobních obchodních setkání. Od letošního října se také obnoví obvyklý dvouletý cyklus akcí.

„V oboru je vidět skutečná úleva a vzrušení – od poslední živé výstavy uplynuly čtyři roky, takže veletrh EuroBLECH 2022 je všeobecně vnímán jako tolik potřebná technologická aktualizace pro celý sektor zpracování plechu,“ říká za pořadatele, společnost Mack-Brooks Exhibitions, Evelyn Warwicková, ředitelka akce EuroBLECH. „Veletrh EuroBLECH byl vždy klíčovým tržištěm v oboru, kde se setkává všechno a všichni, a letošní ročník představuje obzvláště důležitý impuls k nastartování nebo obnovení růstu podnikání.“

Devět výstavních hal na podporu technologické excelence

Veletrh EuroBLECH 2022 obsadí haly 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 26 a 27 na hannoverském výstavišti, největším výstavišti na světě. Nově přidaná hala 26 bude zaměřena na technologie spojování a bude hostit také vystavovatele technologií pro povrchové úpravy a nástroje, kteří dosud sídlili v hale 13.

Exponáty pokrývají celý řetězec technologií zpracování plechu při výrobě kovových prototypů, průmyslových komponentů a spotřebních dílů. Sem patří stroje, nástroje a IT řešení pro řezání, děrování a tváření, spojování, svařování a upevňování, povrchovou úpravu a dokončování, řízení procesů a zajištění kvality, strojní prvky a komponenty, systémy CAD/CAM/CIM, vybavení skladů a továren, recyklaci materiálů a další řešení pro zpracování plechů, trubek, profilů, plastových hybridů a dalších konstrukcí.

Vystavovatelé na veletrhu EuroBLECH pocházejí z celého světa a zahrnují jak inovativní začínající firmy a malé a střední podniky, tak velké mezinárodní společnosti. Letošní pětice nejvýznamnějších vystavovatelských zemí zahrnuje Německo, Itálii, Turecko, Čínu a Švýcarsko.

Poutavé živé exponáty a světové premiéry technologií

Návštěvníci mohou jako vždy očekávat působivé množství živých ukázek strojů a technologických světových premiér. Akce nabídne spoustu příležitostí sledovat inovativní stroje v akci, což účastníkům umožní posoudit a prodiskutovat potenciální přínosy pro jejich vlastní výrobní proces.

„Opravdu se těšíme na ruch a vzrušení na výstavní ploše,“ uvádí Evelyn Warwicková. „Koneckonců, nic se nevyrovná lidské interakci: Osobní rozhovor, živá předvedení, pozdrav pěstí – to vše je důležité pro navázání dobrých vztahů a budování důvěry. Jsme rádi, že veletrh EuroBLECH opět poskytne fyzickou platformu, kde se mohou nákupčí technologií setkat a navázat kontakt s předními světovými dodavateli a inovátory v oboru.“

Významná potřeba investovat do nových technologií

EuroBLECH tradičně přitahuje velké procento návštěvníků s rozhodovacími a nákupními kompetencemi. V roce 2022 se očekává, že rozpočty na technologie porostou, protože společnosti začnou oživovat své plány na investice do nových technologií, aby byly schopny zajistit budoucnost svého podnikání.

„Výrobci pociťují značnou potřebu přizpůsobit se komplexním a proměnlivým požadavkům moderních trhů,“ vysvětluje Evelyn Warwicková. „Mnoho našich návštěvníků bude hledat automatizovaná, digitální a škálovatelná řešení, která usnadní nákladově efektivní a udržitelnou výrobu průmyslových komponent a spotřebních dílů. Na veletrhu EuroBLECH mají přímý přístup k širokému spektru dodavatelů technologií. To jim umožní prozkoumat a investovat do nejlepších nástrojů, strojů a materiálů pro všechny jejich potřeby v oblasti zpracování plechu.“

Veletrh láká špičkové odborníky ze všech klíčových průmyslových odvětví

Předchozí veletrh EuroBLECH 2018 přilákal celkem 56 301 mezinárodních odborných návštěvníků, včetně nákupčích, konstruktérů, manažerů výroby a kvality, výzkumníků a dalších technických odborníků ze všech úrovní řízení a typů podniků.

Návštěvníci pocházejí ze všech klíčových průmyslových odvětví, včetně výrobců plechových dílů, komponentů a sestav; výroby a konstrukce ze železných a neželezných kovů; automobilového, leteckého a lodního průmyslu; strojírenství; stavebnictví; vytápění, větrání a klimatizace; výstavby obnovitelných zdrojů energie; spotřební elektroniky; telekomunikací; přesných, optických a zdravotnických zařízení; potravinářství a obalů a mnoha dalších.

Informace o události

Další informace o veletrhu EuroBLECH 2022, např. profil veletrhu, seznam vystavovatelů, informace o cestování, ubytování, vízech a bezpečnostních opatřeních v souvislosti s Covidem, jsou k dispozici na adrese www.euroblech.com.

Chcete-li dostávat pravidelné informace o události, přihlaste se k odběru našeho bezplatného elektronického zpravodajství.

Mohlo by se Vám líbit

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]

MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři velké letošní investice

Nový CNC horizontální vyvrtávací stroj, průběžný tryskací stroj a CNC elektroerozivní hloubicí stroj. To jsou tři největší investice letošního roku, které v těchto dnech uvádí […]

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]