Strojírenství

16. listopadu 2023 08:39

JOB AIR Technic podepsal významný kontrakt se společností Eurowings

Třináct Airbusů Eurowings dorazí do hangáru JOB AIR Technic k údržbě během zimní sezóny 2023/2024. Na akci MRO Europe v Amsterdamu tuto dohodu podepsali zástupci společností JOB AIR Technic a Eurowings Technik, člena skupiny Lufthansa. Součástí kontraktu je i zimní sezóna 2024/2025, kdy hangáry JOB AIR Technic přivítají další letouny Eurowings.

Inzerce

Ve dnech 17. až 19. října se v Amsterdamu konal jubilejní 25. ročník MRO Europe a JOB AIR Technic byl mezi více než 450 vystavovateli, kteří přilákali tisíce leteckých profesionálů. Součástí akce byla také konference s 30 odbornými řečníky. Tato významná událost se koná každý rok v jednom ze tří hostitelských měst. Příští rok se uskuteční v Barceloně, v roce 2025 v Londýně.

„Je skvělé, že jsme mohli podepsat tuto důležitou smlouvu v Amsterdamu. Jedná se o naši první takto významnou spolupráci s Eurowings a Lufthansa Group. To, že si nás tak silná skupina vybrala jako partnera pro údržbu svých letadel, vnímáme jako další uznání kvality našich služeb. Určitě pomohlo, že jsme od roku 2021 schváleným poskytovatelem služeb Airbus. Mimochodem, tuto zakázku jsme také finalizovali na MRO v Amsterdamu,“ říká Vladimír Stulančák, generální ředitel společnosti JOB AIR Technic.

V leteckých opravnách JOB AIR Technic projde ročně údržbou více než stovka letadel a ve dvou hangárech mohou letečtí mechanici pracovat současně na osmi úzkotrupých letadlech Airbus A320 Family nebo Boeing 737. Celkem 13 strojů skupiny Lufthansa, které JOB AIR Technic obdrží k údržbě v následujících měsících, tedy představuje pro JOB AIR Technic, společnost, jež si v těchto dnech připomíná 30 let od svého založení, velmi důležitou zakázku.

 


O společnosti JOB AIR Technic

Letecká opravna JOB AIR Technic sídlící na letišti Leoše Janáčka v Mošnově byla založena v roce 1993. V roce 2008 vybudovala nový údržbový hangár a získala oprávnění k údržbě letounů Boeing 737, o tři roky později pak oprávnění na letadla Airbus A320. V roce 2017 získala též oprávnění k údržbě letounů Airbus A330. Společnost se specializuje na tzv. těžkou údržbu, často spojenou se změnou provozovatele letadla či s jeho návratem od pronajímatele leasingové společnosti. V roce 2016 se společnost JOB AIR Technic stala součástí holdingu Czechoslovak Group, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. V roce 2019 byl dokončen druhý opravárenský hangár s dílenským, skladovým a administrativním zázemím.

O společnosti Eurowings

Eurowings je leteckou společností skupiny Lufthansa Group a je tak součástí největší evropské skupiny leteckých společností. Díky své jasné pozici evropského dopravce pro turisty a obchodní cestující se Eurowings jasně odlišuje od segmentu ultra nízkonákladových dopravců a umožňuje svým zákazníkům létat levně a flexibilně díky četným možnostem rezervace a doplňků a také zákaznicky přívětivým službám. Německá letecká společnost svým hodnotovým konceptem reaguje na základní potřeby dnešních cestujících v letecké dopravě: ještě větší flexibilitu, komfort a udržitelnost. Eurowings nabízejí přímé lety do přibližně 150 destinací v Evropě. S 13 mezinárodními základnami – včetně Mallorky jako evropského prázdninového ostrova číslo jedna – je dceřiná společnost Lufthansy jednou z největších rekreačních leteckých společností v Evropě. V současné době má flotilu přibližně 100 letadel a zaměstnává téměř 5000 lidí.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]