Strojírenství

04. března 2021 14:01

Gimatic rozšiřuje sortiment uvedením nabídky vakuových produktů

Nová nabídka umožňuje zákazníkům větší flexibilitu při navrhování optimálních automatizačních systémů,  jejichž cílem je zvýšit efektivitu a produktivitu.

Přísavky, ejektory, senzory a související příslušenství umožňují zákazníkům společnosti Gimatic zacházet s různými předměty v různých průmyslových odvětvích s nízkou spotřebou energie a sníženými prostoji. Gimatic je společnost ve strategické obchodní jednotce Automatizace Barnes Group.

Řada přísavek Gimatic VG se skládá z více jak  900 produktů a zahrnuje vysoce kvalitní materiály, jako je polyuretan s dvojitou tvrdostí, silikon (k dispozici ve verzi kompatibilní s FDA pro přímou manipulaci s nebaleným jídlem), hydrogenovaný nitril butadienový kaučuk (HNBR) a nitril butadienový kaučuk (NBR). Tyto syntetické kaučuky jsou bez látek s poruchou smáčení barev(PWIS), což je činí ideálními v aplikacích, kde je třeba zabránit jakékoli kontaminaci materiálu. Díky modelům přísavek vhodným pro nejnáročnější aplikace můžeme zaručit bezpečnou přilnavost na nerovných površích, jako jsou povrchy občerstvení a balených tyčinek. Gimatické přísavky jsou rozděleny do 18 produktových řad, z nichž každá má specifické vlastnosti, díky které jsou vhodné pro obalový, potravinářský, farmaceutický, plastový, plechařský, dřevozpracující, sklářský a automobilový průmysl.

Obr. 1: Gimatické vakuové chapadlo.

Řada kartridží a vakuových pump EJ se skládá z přibližně  150 různých položek rozdělených do 8 produktových řad. Gimatic  kartidže jsou k dispozici ve 3 velikostech, z nichž každá je nabízena ve 3 různých verzích. Jsou extrémně efektivní, kompaktní a lehké a umožňují integraci přímo do zařízení – přesně tam, kde je vyžadováno vakuum  – čímž  maximalizují výkon a snižují celkovou hmotnost uchopujícího systému a snižují jeho spotřebu energie. Gimatické vakuové pumpy jsou vyrobeny buď hliníku nebo POM  a mají integrované další funkce, jako je automatické uvolnění manipulovaného objektu bez dalších elektromagnetických ventilů. Kromě odpružení, kloubových spojů a vakuových pohonů zahrnuje řada vakuových produktů odpružené držáky, vakuové snímače různých typů, které lze snadno integrovat do vakuových pump Gimatic, a příslušenství, jako jsou vakuové filtry.

Obr. 2: Gimatické vakuové chapadlo v akci.


Více o Gimaticu

Gimatic je předním poskytovatelem odebíracích hlav na trhu průmyslové automatizace. S více než 35 lety zkušeností je Gimatic schopen nabídnout specifická řešení pro jakoukoli aplikaci s využitím svých odborných znalostí, flexibility a rozsáhlého využití nových technologií v návrhu a implementaci systemů. Společnost se dnes může pochlubit širokou nabídkou produktů s více než 3 000 kódy produktů v katalogu a 180 registrovanými patenty.  Další informace naleznete na adrese www.gimatic.com.

 

O společnosti Barnes Group Inc. 

Barnes Group Inc. (NYSE: B) je globálním poskytovatelem s technicky vysoce výkonnými produkty, různých průmyslových technologií a inovativních řešení, které slouží široké škále koncových trhů a zákazníků. Jeho specializované produkty a služby se používají v rozsáhlých aplikacích včetně letectví, dopravy, výroby, automatizace, zdravotní péče a balení. Kvalifikovaní zaměstnanci Barnes Group po celém světě se zavázali k nejvyšším standardům výkonnosti a dosažení konzistentního a udržitelného ziskového růstu.  Další informace naleznete na webu www.BGInc.com.

 

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]