Strojírenství

04. března 2021 14:01

Gimatic rozšiřuje sortiment uvedením nabídky vakuových produktů

Nová nabídka umožňuje zákazníkům větší flexibilitu při navrhování optimálních automatizačních systémů,  jejichž cílem je zvýšit efektivitu a produktivitu.

Přísavky, ejektory, senzory a související příslušenství umožňují zákazníkům společnosti Gimatic zacházet s různými předměty v různých průmyslových odvětvích s nízkou spotřebou energie a sníženými prostoji. Gimatic je společnost ve strategické obchodní jednotce Automatizace Barnes Group.

Inzerce

Řada přísavek Gimatic VG se skládá z více jak  900 produktů a zahrnuje vysoce kvalitní materiály, jako je polyuretan s dvojitou tvrdostí, silikon (k dispozici ve verzi kompatibilní s FDA pro přímou manipulaci s nebaleným jídlem), hydrogenovaný nitril butadienový kaučuk (HNBR) a nitril butadienový kaučuk (NBR). Tyto syntetické kaučuky jsou bez látek s poruchou smáčení barev(PWIS), což je činí ideálními v aplikacích, kde je třeba zabránit jakékoli kontaminaci materiálu. Díky modelům přísavek vhodným pro nejnáročnější aplikace můžeme zaručit bezpečnou přilnavost na nerovných površích, jako jsou povrchy občerstvení a balených tyčinek. Gimatické přísavky jsou rozděleny do 18 produktových řad, z nichž každá má specifické vlastnosti, díky které jsou vhodné pro obalový, potravinářský, farmaceutický, plastový, plechařský, dřevozpracující, sklářský a automobilový průmysl.

Obr. 1: Gimatické vakuové chapadlo.

Řada kartridží a vakuových pump EJ se skládá z přibližně  150 různých položek rozdělených do 8 produktových řad. Gimatic  kartidže jsou k dispozici ve 3 velikostech, z nichž každá je nabízena ve 3 různých verzích. Jsou extrémně efektivní, kompaktní a lehké a umožňují integraci přímo do zařízení – přesně tam, kde je vyžadováno vakuum  – čímž  maximalizují výkon a snižují celkovou hmotnost uchopujícího systému a snižují jeho spotřebu energie. Gimatické vakuové pumpy jsou vyrobeny buď hliníku nebo POM  a mají integrované další funkce, jako je automatické uvolnění manipulovaného objektu bez dalších elektromagnetických ventilů. Kromě odpružení, kloubových spojů a vakuových pohonů zahrnuje řada vakuových produktů odpružené držáky, vakuové snímače různých typů, které lze snadno integrovat do vakuových pump Gimatic, a příslušenství, jako jsou vakuové filtry.

Obr. 2: Gimatické vakuové chapadlo v akci.


Více o Gimaticu

Gimatic je předním poskytovatelem odebíracích hlav na trhu průmyslové automatizace. S více než 35 lety zkušeností je Gimatic schopen nabídnout specifická řešení pro jakoukoli aplikaci s využitím svých odborných znalostí, flexibility a rozsáhlého využití nových technologií v návrhu a implementaci systemů. Společnost se dnes může pochlubit širokou nabídkou produktů s více než 3 000 kódy produktů v katalogu a 180 registrovanými patenty.  Další informace naleznete na adrese www.gimatic.com.

 

O společnosti Barnes Group Inc. 

Barnes Group Inc. (NYSE: B) je globálním poskytovatelem s technicky vysoce výkonnými produkty, různých průmyslových technologií a inovativních řešení, které slouží široké škále koncových trhů a zákazníků. Jeho specializované produkty a služby se používají v rozsáhlých aplikacích včetně letectví, dopravy, výroby, automatizace, zdravotní péče a balení. Kvalifikovaní zaměstnanci Barnes Group po celém světě se zavázali k nejvyšším standardům výkonnosti a dosažení konzistentního a udržitelného ziskového růstu.  Další informace naleznete na webu www.BGInc.com.

 

 

 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]