Strojírenství

02. září 2020 15:56

Fantastický svět pružinových pístků

Pružinové pístky jsou velice flexibilní výrobek použitelný v nekonečném množství aplikací. Když před mnoha lety Ganter vynalezl jednoduchý princip pružinového pístku, nejspíše si ani on nebyl vědom jak univerzální a úspěšnou produktovou skupinu vytvořil! Dnes si většinu aplikací bez pružinových pístků nelze představit. Jejich využití je takřka nekonečné, a proto i množství variant každý rok narůstá. Firma Elesa+Ganter sleduje požadavky trhu a pružně neustále reaguje na požadavky nově vznikající.

Inzerce

Základní provedení jako jsou GN 617, GN 717, GN 817 a PMT.100 lišící jen rozměry, přesností, použitými materiály, a tedy i cenou, byly brzy doplněny páčkovými mechanismy: GN 612 a PMT.200. Naši vývojáři však nepřicházejí pouze s inovacemi ve způsobu aretací, ale možnostech uchycení. Od klasických variant se závitem, pro verze svařitelné, či s přírubou a to hned v několika variantách.

Avšak nasloucháme našim zákazníkům a uvedli jsme proto na trh i plně upravitelný (délka, šířka čepu), rozmontovatelný pístek GN 817.8. Váš konstruktér tak není vázaný pouze na naši standardní nabídku rozměrů, ale může si vytvořit speciální a to i v množství jednoho kusu, za cenu běžného pístku.

Pružinové pístky velice běžně plní i bezpečnostní funkce. S novou produktovou linií GN 817.6 přináší Elesa+Ganter možnost elektronické kontroly stavu pístku. Senzor na pístku disponuje LED indikátorem, který informuje o pohybu čepu i vizuálně.

To je však pouze špička ledovce v bohatém světě pružinových pístků Elesa+Ganter. Nebojte se proto pro inspiraci podívat na náš webový katalog. Možná Vás překvapí, kolik zajímavého v naší nabídce najdete.

 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]