Strojírenství

24. srpna 2022 22:04

EcoCcompact – kompaktní systém plug and play pro efektivní čištění pomocí rozpouštědel

Rostoucí nároky na kvalitu součástek a efektivitu využívání zdrojů, stejně jako rostoucí rozmanitost výrobků, vyžadují flexibilnější a udržitelnější řešení v oblasti čištění dílů. Společnost Ecoclean představuje na MSV v Brně (PAV E, stánek 033) kompaktní čistící systém typu plug and play pro čištění rozpouštědly orientované na budoucnost. Přispívá k tomu vysoký čistící výkon a nízká spotřeba energie, stejně jako zařízení zaměřené na aplikaci.

Čištění součástek je dnes důležitým krokem ve všech průmyslových odvětvích. Z tohoto důvodu je nezbytné nejen reprodukovatelně splnit specifikace zvyšující se čistoty částic a odmaštění, ale také minimalizovat jednotkové náklady na čištění a spotřebu zdrojů. Těmto různorodým požadavkům bylo přizpůsobeno nákladově efektivní zařízení EcoCcompact, které společnost Ecoclean představí na letošním MSV v Brně. Požadavky jsou zajištěny detaily zařízení, jako je např. velká kapacita dávky, účinná mycí mechanika a příprava média, energeticky optimalizovaná systémová technologie s účinnou rekuperací tepla a různé další opce. Navíc kompaktní systém čištění rozpouštědly plug-and-play, který vyžaduje plochu pouhých 3 200 x 1 600 x 2 450 mm (d x š x v) a pracuje v plném vakuu, umožňuje snadno přepínat mezi uhlovodíky a modifikovanými alkoholy (polopolární rozpouštědla).

Investice do budoucna díky vysoké flexibilitě
EcoCcompact může být standardně vybaven dvěma nebo třemi plně integrovanými zaplavovacími nádržemi, z nichž každá je vybavena filtračním systémem v přívodním a zpětném potrubí v podobě sáčkových nebo vysoce výkonných filtrů a obtokové filtrace. Systém lze proto použít od předčištění přes průběžné až po konečné čistící úkony a konzervaci a v krátkých cyklech dosahuje požadovaných výsledků. K tomu přispívají i standardně integrované procesní technologie, jako je odmašťování v páře, ultrazvuk a vstřikovací zaplavovací mytí. Tyto technologie vytváří vysoký mechanický čistící účinek, který lze dále zvýšit volitelně integrovatelným, frekvenčně řízeným rotačním pohonem pro otáčení a polohování čištěných dílů specifickým způsobem. Pro obrobky se složitou geometrií vnitřních součástí může být systém čištění rozpouštědlem navíc vybaven systémem „Ultrasonic Plus“. Na rozdíl od běžného ultrazvukového čištění, které probíhá při konstantním tlaku v systému pracovní komory, se u Ultrasonic Plus tlak mění v závislosti na geometrii součásti a znečištění. Výsledkem je, že se čistící účinek projeví i v oblastech, kam se klasické ultrazvukové čištění nedostane.

Po ukončení MSV bude EcoCcompact k dispozici v českém testovacím centru společnosti Ecoclean v Oslavanech pro bezplatné zkoušky čištění, včetně návrhu a optimalizace čistících procesů podle konkrétních potřeb, určení optimální technologie systému a nejvhodnějšího rozpouštědla.
Ecoclean na MSV Brno, PAV E, stánek 033

Ecoclean GmbH
www.ecoclean-group.net
Skupina SBS Ecoclean Group vyvíjí, vyrábí a prodává nadčasové stroje, systémy a služby pro aplikace zahrnující čištění průmyslových dílů, přesné čištění dílů, odjehlování, přípravu povrchu a povrchovou úpravu. Její globálně vedoucí řešení pomáhají firmám po celém světě provádět efektivní a udržitelnou výrobu podle vysokých standardů kvality. Zákaznická základna pochází z široké škály tržních odvětví: zdravotnická zařízení, mikrotechnologie a přesná zařízení, automobilový průmysl a jeho dodavatelé, strojní a optická technika, energetické systémy a letecký průmysl. Úspěch skupiny je založen na inovacích, nejmodernější technologii, udržitelnosti, blízkostí zákazníka, rozmanitosti a respektu. Společnost zaměstnává cca 900 pracovníků na 12 místech v devíti zemích po celém světě.

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]