Plasty

23. září 2016 00:47

„Jmenuji se KAWASAKI duAro… těší mě…“

V rámci technologického vývoje a jako reakci na aktuální požadavky na trhu v sektoru robotizace/automatizace představila společnost KAWASAKI ROBOTICS v roce 2015 nástup sériové výroby nového typu dvouramenného „kolaborativního“ SCARA robotu pod typovým označením „duAro“.

Do nedávné minulosti byla aplikace standardních typů průmyslových robotů doprovázena řadou opatření pro zajištění bezpečnosti a ochraně proti úrazu. V tomto směru je nový typ robot duAro zcela revolučním řešením. Studie a vývoj „kolaborativního“ typu robotu byla od samotného začátku zaměřena na bezpečnost a zároveň na možnost jeho začlenění do pracovních linek s lidskou obsluhou. Dnes společnost KAWASAKI ROBOTICS může svým zákazníkům nabídnout typ robotu, který svými vlastnostmi splňuje ty nejnáročnější požadavky a zároveň přináší řadu dalších výhod.

Souběžný provoz s lidskou obsluhou:

duAro je plně připraven pro využití a provoz v těsné blízkosti lidské obsluhy a je vybaven všemi nezbytnými prvky pro zajištění 100% bezpečnosti (snížení v rychlosti ramen v zóně v blízkosti lidské obsluhy + detekci kontaktu).

Úspora prostoru:

Nový robot duAro používá dvě koaxiální synchronizovaná ramena, která pokrývají a především zabírají stejný pracovní prostor jako běžný pracovní prostor lidské obsluhy. Snadné nastavení:

Programování činnosti a pohybů robotu duAro je prováděno přímo fyzickým navedením obou ramen do konkrétních pozic ze strany operátora a jejich uložení zajišťuje snadné potvrzení na přenosném dotykovém panelu. Rychlé a snadné nastavení umožňuje i využití robotu u malosériových výrob. Zároveň je robot standardně umístěn na mobilním vozíku, což nabízí snadnou instalaci, přemístění a celkově flexibilitu při jeho využití s minimálními prostoji.

Výkonnost, přesnost, spolehlivost:

Nepřehlédnutelnou předností nového typu robotu duAro jsou jeho technické vlastnosti. Rychlostí ramen, opakovatelností ±0,05 mm nebo možností doplnění koncových rotačních os nabízí vysoký výkon a flexibilitu využití.

Je více než jisté, že s „kolaborativními“ roboty se ve výrobních procesech bude setkávat stále častěji. Široká veřejnost se s novým robotem duAro může osobně seznámit přímo na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2016 na stánku společnosti TIESSE PRAHA, s. r. o., která na českém a slovenském trhu působí jako výhradní obchodní a technické zastoupení giganta v průmyslové robotizaci, společnosti KAWASAKI ROBOTICS.

www.tiessepraha.cz

Mohlo by se Vám líbit

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]

Projektory Panasonic poskytují pohlcující zážitek z motokár

Motokáry Chaos Karts v Manchesteru využívají LCD projektory Panasonic řady PT-MZ20 se svítivostí 20 000 lm, které hráčům umožňují vychutnat si živé hraní videoher V zábavním […]