Obrábění

08. května 2022 07:43

Výrobky Pražské strojírny létají letadlem až do Austrálie

Pražské strojírně se daří i na exotických zaoceánských trzích. Australské město Melbourne patří mezi dlouhodobé odběratele výrobků Pražské strojírny. Za rok 2021 bylo do Austrálie převezeno celkem 9 přepravních kontejnerů zpracovaného materiálu. Poslední větší dodávka se již nevešla do roku 2021 a její export byl dokončen v začátku roku 2022. Dopravní podnik druhého největšího města Austrálie provozuje největší tramvajovou síť na světě.

Tramvajová síť ve městě Melbourne má přes 250 km a v provozu je na ní přes 500 různých tramvajových vozů. I zde, stejně jako u nás, má tramvajová doprava bohatou historii. První koněspřežné tramvaje zde vyjely v roce 1884, tedy necelých devět let poté, co byl provoz tramvají tažených koňmi zahájen v Praze.

Rozsáhlá tramvajová síť vyžaduje pravidelnou údržbu a výměny. Ty jsou dodávány z pražské Vinoře a převáženy za oceán. Vzhledem k problémům v lodní zámořské přepravě se celý proces ustálil na délce 75 dní. „Některé z projektů, například na ulicích High Street, Kew Depot a Route 58, nabraly trochu rychlejší tempo, museli jsme proto vyřešit alternativní způsob přepravy. Na přání zákazníka nakonec zvítězila letecká přeprava,“ říká Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

Všech 9 přepravních kontejnerů převezených do Melbourne bylo naplněno výrobky pro tramvajovou kolejovou dopravu. Součástí zakázek byly výměny a srdcovky, čtyřsrdcovková křížení nebo například složité dvojité výměny se systémem navazujících srdcovek a proložených přestavníků a další náhradní díly. Mimo konkrétní projekty byly pro potřeby běžné údržby australského dopravního podniku standardně dodány klasické výměny, jazyky, srdcovky i další díly.

Výrobní proces Pražské strojírny významně urychlují CNC obráběcí centra, Pražská strojírna má takové stroje ve svých výrobních halách hned dva. První CNC obráběcí centrum se osvědčilo, proto strojírna v polovině roku 2021 nakoupila druhé. Stroj zkracuje výrobu až na polovinu času.

Mohlo by se Vám líbit

Výsledky společnosti Universal Robots za 3. čtvrtletí odrážejí zpomalující se ekonomiku

Universal Robots, dánská společnost vyrábějící kolaborativní roboty (koboty), vykázala za 3. čtvrtletí tržby ve výši 73 milionů USD, což je v celkovém vyjádření o 5 […]

TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. – Více než 20 let na trhu CNC obráběcích strojů se silným partnerem po boku

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. v loňském roce oslavila 20. výročí svého působení na českém a slovenském trhu. Historie firmy, jako dodavatele CNC obráběcích strojů, se […]

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]