Obrábění

10. dubna 2017 00:49

Vrtání a závitování Efektivní, spolehlivé, jednoduché

Používání závitořezů je nejefektivnějším řešením pro snížení vytíženosti drahých strojů jako jsou horizontky či obráběcí centra. Zanedbatelnou investicí získáte stroj, kterým dokážete jednoduše a efektivně řezat závity od malých po rozměrnější závity až do M36.

Pohon strojů je zabezpečený buď pomocí pneumatické jednotky nebo elek tromotorem s bezkartáčovou technologií vyznačující se jednoduchým bezúdržbovým provozem. Všechny závitořezy jsou osazené vícesměrnou otočnou hlavou, kte rou dokážete řezat závity pod jakýmkoli úhlem bez nutnosti náročného nastavování kolmosti na stroji. Flexibilita a kolmost je zabezpečená dvoj- anebo trojkloubovým pantografickým ramenem podle velikosti a typu stroje.

Inzerce

Tuhost a zároveň nízká hmotnost strojů je docílena použitím odlitků a profilů ze slitin hliníku. Všechna kloubová spojení jsou vyvložkována a osazena kuličkovými ložisky, což umožňuje plynulou a jednodu chou manipulaci.

Elektrické závitořezy

Všechny el. varianty mají motory s bez kartáčovou technologií a spolu s planeto vou převodovkou zajišťují naprosto tichý chod a dlouhou životnost. Otáčky lze ply nule regulovat pomocí potenciometru. Závitořezy lze doplnit o automatické při mazávání, tak jako u pneumatické varianty, navíc lze el. variantu osadit hloubkovým senzorem, který při dosažení požadované hloubky závitu automaticky přepne na reverzní otáčky.

Závitořez Sniper

DRILLTRONIC – stroj pro vrtání a závitovaní

DRILLTRONIC je integrovaná vrtací a závitořezná jednotka vybavená inovativ ním systémem vyvinutým společně s klou bovým ramenem pro dosažení maximální pracovní flexibility. Stroj je navržen tak, aby zajistil rychlé a přesné polohování se zachováním vysoké tuhosti při obráběcích (vrtacích) operacích.

Vrtací a závitovací stroj Drilltronic

VAPS (systém asistovaného polohování):

  • rychlé zjištění polohy obrobku (hledání nulového bodu),
  • intuitivní programování pro vrtání v několika bodech,
  • plánování a uložení vrtacích cyklů,
  • provedení s asistovaným polohováním nástroje,
  • automatická a manuální změna vrtací rychlosti,
  • elektropneumatickým uzamykáním pozic je dosažena desetinná přesnost na 0,1 mm.

www.magcentrum.cz

Mohlo by se Vám líbit

Rozhovor: Robot není hrozba, ale pomocník a partner člověka

Rozhovor s Radkem Velebilem (Sales Manager KUKA CZ&SK) Inzerce Automatizace výroby se stala kvalitativně novou etapou technického rozvoje v 50. letech minulého století. Velikost změn, které […]

Tatra Trucks má novou konstrukční kancelář v Brně, v blízké době přibude další v Ostravě

Kopřivnická automobilka nastartovala procesy restrukturalizačních kroků a investic, která mají výrazně zvýšit objem produkce a také zefektivnit její chod v mnoha oblastech. Kvůli navýšení výroby i […]

Pozvánka na 8. ročník konference „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“

Pozvánka na 8. ročník konference: konferenci: „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“, která se koná dne 24. 4. 2024 v Brně, v kongresovém centru Quality Hotel […]