Obrábění

10. dubna 2017 00:49

Vrtání a závitování Efektivní, spolehlivé, jednoduché

Používání závitořezů je nejefektivnějším řešením pro snížení vytíženosti drahých strojů jako jsou horizontky či obráběcí centra. Zanedbatelnou investicí získáte stroj, kterým dokážete jednoduše a efektivně řezat závity od malých po rozměrnější závity až do M36.

Pohon strojů je zabezpečený buď pomocí pneumatické jednotky nebo elek tromotorem s bezkartáčovou technologií vyznačující se jednoduchým bezúdržbovým provozem. Všechny závitořezy jsou osazené vícesměrnou otočnou hlavou, kte rou dokážete řezat závity pod jakýmkoli úhlem bez nutnosti náročného nastavování kolmosti na stroji. Flexibilita a kolmost je zabezpečená dvoj- anebo trojkloubovým pantografickým ramenem podle velikosti a typu stroje.

Tuhost a zároveň nízká hmotnost strojů je docílena použitím odlitků a profilů ze slitin hliníku. Všechna kloubová spojení jsou vyvložkována a osazena kuličkovými ložisky, což umožňuje plynulou a jednodu chou manipulaci.

Elektrické závitořezy

Všechny el. varianty mají motory s bez kartáčovou technologií a spolu s planeto vou převodovkou zajišťují naprosto tichý chod a dlouhou životnost. Otáčky lze ply nule regulovat pomocí potenciometru. Závitořezy lze doplnit o automatické při mazávání, tak jako u pneumatické varianty, navíc lze el. variantu osadit hloubkovým senzorem, který při dosažení požadované hloubky závitu automaticky přepne na reverzní otáčky.

Závitořez Sniper

DRILLTRONIC – stroj pro vrtání a závitovaní

DRILLTRONIC je integrovaná vrtací a závitořezná jednotka vybavená inovativ ním systémem vyvinutým společně s klou bovým ramenem pro dosažení maximální pracovní flexibility. Stroj je navržen tak, aby zajistil rychlé a přesné polohování se zachováním vysoké tuhosti při obráběcích (vrtacích) operacích.

Vrtací a závitovací stroj Drilltronic

VAPS (systém asistovaného polohování):

  • rychlé zjištění polohy obrobku (hledání nulového bodu),
  • intuitivní programování pro vrtání v několika bodech,
  • plánování a uložení vrtacích cyklů,
  • provedení s asistovaným polohováním nástroje,
  • automatická a manuální změna vrtací rychlosti,
  • elektropneumatickým uzamykáním pozic je dosažena desetinná přesnost na 0,1 mm.

www.magcentrum.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]