Obrábění

10. dubna 2017 00:49

Vrtání a závitování Efektivní, spolehlivé, jednoduché

Používání závitořezů je nejefektivnějším řešením pro snížení vytíženosti drahých strojů jako jsou horizontky či obráběcí centra. Zanedbatelnou investicí získáte stroj, kterým dokážete jednoduše a efektivně řezat závity od malých po rozměrnější závity až do M36.

Pohon strojů je zabezpečený buď pomocí pneumatické jednotky nebo elek tromotorem s bezkartáčovou technologií vyznačující se jednoduchým bezúdržbovým provozem. Všechny závitořezy jsou osazené vícesměrnou otočnou hlavou, kte rou dokážete řezat závity pod jakýmkoli úhlem bez nutnosti náročného nastavování kolmosti na stroji. Flexibilita a kolmost je zabezpečená dvoj- anebo trojkloubovým pantografickým ramenem podle velikosti a typu stroje.

Tuhost a zároveň nízká hmotnost strojů je docílena použitím odlitků a profilů ze slitin hliníku. Všechna kloubová spojení jsou vyvložkována a osazena kuličkovými ložisky, což umožňuje plynulou a jednodu chou manipulaci.

Elektrické závitořezy

Všechny el. varianty mají motory s bez kartáčovou technologií a spolu s planeto vou převodovkou zajišťují naprosto tichý chod a dlouhou životnost. Otáčky lze ply nule regulovat pomocí potenciometru. Závitořezy lze doplnit o automatické při mazávání, tak jako u pneumatické varianty, navíc lze el. variantu osadit hloubkovým senzorem, který při dosažení požadované hloubky závitu automaticky přepne na reverzní otáčky.

Závitořez Sniper

DRILLTRONIC – stroj pro vrtání a závitovaní

DRILLTRONIC je integrovaná vrtací a závitořezná jednotka vybavená inovativ ním systémem vyvinutým společně s klou bovým ramenem pro dosažení maximální pracovní flexibility. Stroj je navržen tak, aby zajistil rychlé a přesné polohování se zachováním vysoké tuhosti při obráběcích (vrtacích) operacích.

Vrtací a závitovací stroj Drilltronic

VAPS (systém asistovaného polohování):

  • rychlé zjištění polohy obrobku (hledání nulového bodu),
  • intuitivní programování pro vrtání v několika bodech,
  • plánování a uložení vrtacích cyklů,
  • provedení s asistovaným polohováním nástroje,
  • automatická a manuální změna vrtací rychlosti,
  • elektropneumatickým uzamykáním pozic je dosažena desetinná přesnost na 0,1 mm.

www.magcentrum.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]