Obrábění

10. dubna 2017 00:49

Vrtání a závitování Efektivní, spolehlivé, jednoduché

Používání závitořezů je nejefektivnějším řešením pro snížení vytíženosti drahých strojů jako jsou horizontky či obráběcí centra. Zanedbatelnou investicí získáte stroj, kterým dokážete jednoduše a efektivně řezat závity od malých po rozměrnější závity až do M36.

Pohon strojů je zabezpečený buď pomocí pneumatické jednotky nebo elek tromotorem s bezkartáčovou technologií vyznačující se jednoduchým bezúdržbovým provozem. Všechny závitořezy jsou osazené vícesměrnou otočnou hlavou, kte rou dokážete řezat závity pod jakýmkoli úhlem bez nutnosti náročného nastavování kolmosti na stroji. Flexibilita a kolmost je zabezpečená dvoj- anebo trojkloubovým pantografickým ramenem podle velikosti a typu stroje.

Inzerce

Tuhost a zároveň nízká hmotnost strojů je docílena použitím odlitků a profilů ze slitin hliníku. Všechna kloubová spojení jsou vyvložkována a osazena kuličkovými ložisky, což umožňuje plynulou a jednodu chou manipulaci.

Elektrické závitořezy

Všechny el. varianty mají motory s bez kartáčovou technologií a spolu s planeto vou převodovkou zajišťují naprosto tichý chod a dlouhou životnost. Otáčky lze ply nule regulovat pomocí potenciometru. Závitořezy lze doplnit o automatické při mazávání, tak jako u pneumatické varianty, navíc lze el. variantu osadit hloubkovým senzorem, který při dosažení požadované hloubky závitu automaticky přepne na reverzní otáčky.

Závitořez Sniper

DRILLTRONIC – stroj pro vrtání a závitovaní

DRILLTRONIC je integrovaná vrtací a závitořezná jednotka vybavená inovativ ním systémem vyvinutým společně s klou bovým ramenem pro dosažení maximální pracovní flexibility. Stroj je navržen tak, aby zajistil rychlé a přesné polohování se zachováním vysoké tuhosti při obráběcích (vrtacích) operacích.

Vrtací a závitovací stroj Drilltronic

VAPS (systém asistovaného polohování):

  • rychlé zjištění polohy obrobku (hledání nulového bodu),
  • intuitivní programování pro vrtání v několika bodech,
  • plánování a uložení vrtacích cyklů,
  • provedení s asistovaným polohováním nástroje,
  • automatická a manuální změna vrtací rychlosti,
  • elektropneumatickým uzamykáním pozic je dosažena desetinná přesnost na 0,1 mm.

www.magcentrum.cz

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]