Obrábění

13. dubna 2021 22:46

Trochoidní frézování

 

Standardní volba v ovládacím systému WinMax od společnosti Hurco

V porovnání s konvenčním frézováním umožňuje trochoidní frézování vyšší řezné rychlosti a větší hloubky řezu při nižším zatížení nástroje a stroje. Výrobní podniky tak mohou s podporou výpočetní kapacity moderních portálových obráběcích center CNC zvládat i složité frézovací práce rychleji a cenově výhodněji. V ovládacím systému WinMax od společnosti Hurco představuje trochoidní frézování standardní volbu, kterou lze jediným kliknutím aktivovat u každého datového záznamu.

Inzerce

U trochoidního nebo okružovacího frézování se nástroj na rozdíl od konvenčního frézování nepropracovává vpřed lineárně, ale po kruhové interpolaci. Fréza se zcela zanoří do obrobku a řezání probíhá po celé délce nástroje. K tomu se volí speciální trochoidní fréza s menším průměrem, než jaký má mít frézovaná drážka nebo kontura. Kombinací posuvu a kruhovitého pohybu lze konstantně udržovat menší úhel záběru než 90 stupňů. Takto umožněné menší zatížení nástroje a stroje umožňuje vyšší rychlosti řezu a kratší dobu obrábění.

„Trochoidní metodou lze dosáhnout až desetinásobně delší životnosti nástrojů a při tom zkrátit dobu obrábění o 30 až 40 procent,“ tvrdí Florian Kerkau, aplikační inženýr ze společnosti Hurco. V ovládacím systému WinMax od společnosti Hurco proto představuje trochoidní frézování standardní volbu, kterou lze jediným kliknutím aktivovat u každého datového záznamu. Bod zanoření a všechno ostatní stanoví program sám. „Trochoidní frézování představuje ekonomicky efektivnější metodu všude tam, kde konvenční frézování pracuje v několika hloubkách,“ říká F. Kerkau. Trochoidní metodu doporučuje především pro frézování drážek a dutin a rovněž pro obrábění kontur. U těchto činností je třeba odstranit velké množství materiálu v krátkém čase – úkol, pro který má trochoidní frézování díky výrazně větším hloubkám řezu značnou výhodu oproti konvenčnímu frézování.

Více informací: hurco.de/video/adaptives-trochoidalfraesen

Aplikační inženýr Florian Kerkau: V ovládacím systému WinMax od společnosti Hurco představuje trochoidní frézování standardní volbu, kterou lze jediným kliknutím aktivovat u každého datového záznamu.

Trochoidním frézováním lze dosáhnout až desetinásobně delší životnosti nástrojů a při tom zkrátit doby obrábění o 30 až 40 procent.

(Foto: HURCO)


www.hurco.de

Mohlo by se Vám líbit

Tři noví partneři v „Power for All Alliance“

Maximální přidaná hodnota pro uživatele: Známé značky, jako je Husqvarna, rozšiřují možnosti použití akumulátorového systému Neustálé rozšiřování produktového portfolia – další výrobci budou následovat Jeden […]

Hyundai Motor uzavřel multilaterální dohodu o výstavbě vodíkového ekosystému pro mobilitu v České republice

Veřejné instituce a soukromé organizace z Jižní Koreje a České republiky se dohodly, že zde prozkoumají potenciál využití vodíku Hyundai Motor bude spolupracovat na výstavbě […]

Continental rozšířil areál o multifunkční budovu. Nabízí digitální laboratoř, virtuální realitu a hybridní práci

Společnost Continental Automotive Czech Republic, dodavatel elektroniky v automobilovém průmyslu, ve spolupráci s CPI Property Group uvedla do provozu novou multifunkční budovu ve svém výrobním areálu […]