Obrábění

13. dubna 2021 22:46

Trochoidní frézování

 

Standardní volba v ovládacím systému WinMax od společnosti Hurco

V porovnání s konvenčním frézováním umožňuje trochoidní frézování vyšší řezné rychlosti a větší hloubky řezu při nižším zatížení nástroje a stroje. Výrobní podniky tak mohou s podporou výpočetní kapacity moderních portálových obráběcích center CNC zvládat i složité frézovací práce rychleji a cenově výhodněji. V ovládacím systému WinMax od společnosti Hurco představuje trochoidní frézování standardní volbu, kterou lze jediným kliknutím aktivovat u každého datového záznamu.

U trochoidního nebo okružovacího frézování se nástroj na rozdíl od konvenčního frézování nepropracovává vpřed lineárně, ale po kruhové interpolaci. Fréza se zcela zanoří do obrobku a řezání probíhá po celé délce nástroje. K tomu se volí speciální trochoidní fréza s menším průměrem, než jaký má mít frézovaná drážka nebo kontura. Kombinací posuvu a kruhovitého pohybu lze konstantně udržovat menší úhel záběru než 90 stupňů. Takto umožněné menší zatížení nástroje a stroje umožňuje vyšší rychlosti řezu a kratší dobu obrábění.

„Trochoidní metodou lze dosáhnout až desetinásobně delší životnosti nástrojů a při tom zkrátit dobu obrábění o 30 až 40 procent,“ tvrdí Florian Kerkau, aplikační inženýr ze společnosti Hurco. V ovládacím systému WinMax od společnosti Hurco proto představuje trochoidní frézování standardní volbu, kterou lze jediným kliknutím aktivovat u každého datového záznamu. Bod zanoření a všechno ostatní stanoví program sám. „Trochoidní frézování představuje ekonomicky efektivnější metodu všude tam, kde konvenční frézování pracuje v několika hloubkách,“ říká F. Kerkau. Trochoidní metodu doporučuje především pro frézování drážek a dutin a rovněž pro obrábění kontur. U těchto činností je třeba odstranit velké množství materiálu v krátkém čase – úkol, pro který má trochoidní frézování díky výrazně větším hloubkám řezu značnou výhodu oproti konvenčnímu frézování.

Více informací: hurco.de/video/adaptives-trochoidalfraesen

Aplikační inženýr Florian Kerkau: V ovládacím systému WinMax od společnosti Hurco představuje trochoidní frézování standardní volbu, kterou lze jediným kliknutím aktivovat u každého datového záznamu.

Trochoidním frézováním lze dosáhnout až desetinásobně delší životnosti nástrojů a při tom zkrátit doby obrábění o 30 až 40 procent.

(Foto: HURCO)


www.hurco.de

Mohlo by se Vám líbit

S neustálým důrazem na rychlost

Vysokozátěžové konzolové regály pro Mundinger Transport Mundinger Transport, speditérská firma specializující se na distribuci materiálu z oceli v tyčích, sází v novém skladu bádensko-württemberského Rudersbergu […]

Jednoduchá výpočetní tomografie – prostředek pro rychlou kontrolu kvality

Přední dodavatel inovativních 3D technologií, společnost MCAE Systems, přidala do svého portfolia průmyslové systémy pro výpočetní tomografii (tzv. počítačovou tomografii) od společnosti ZEISS. Inzerce Hlavní […]

Weidmüller Lanškroun kombinuje barvy plastových výlisků a pokračuje v technologickém rozvoji

Nástrojárna a lisovna plastů a kovů – společnost Weidmüller Lanškroun s.r.o. pořídila jako poslední novinku ve svém výrobním závodě vstřikovací stroj vícekomorového intervalového vstřikování. Díky […]