Obrábění

16. září 2022 10:08

Společnost Seco a její partneři uspořádají první hybridní akci o inovacích v leteckém průmyslu

Společnost Seco a její partneři uspořádají ve středu 28. září 2022 první hybridní (virtuální i fyzickou) akci Inspiration Through Innovation (ITI). Tato aktivita se zaměřuje na leteckou výrobu. Bude obsahovat ukázky obrábění, program inspirativních seminářů a poskytne vám příležitosti k vytváření nových kontaktů.

Fyzická a virtuální akce
Interaktivní relace se budou odehrávat před živým publikem a zároveň budou živě streamovány na webových stránkách akce. Fyzičtí návštěvníci budou mít možnost setkat se naživo s autory  prezentací, vytvářet nové kontakty s partnery a prohlédnout si reálné ukázky obrábění. Po skončení akce budou navíc všem registrovaným účastníkům k dispozici na vyžádání veškeré nahrané relace.

Účastníci ITI získají cenné poznatky a vědomosti. Tato akce demonstruje hodnotu spolupráce v inovačních aktivitách – tentokrát s primárním zaměřením na leteckou výrobu.

Inspirativní program

  • Mezi ukázky obrábění založené na partnerských řešeních v rámci Aero ITI 2022 patří:
  • Metody power skiving a protahování na kompresorovém disku proudového motoru z Inconelu
  • Metoda WAAM („wire-arc additive manufacturing“) na lopatkovém kole z Inconelu a aditivní výroba nástrojů používaných k jeho dokončení
  • Výběr z úspěšných projektů – automatizované obrábění otvorů do vrstvených kompozitních materiálů, agresivní obrábění konstrukcí a jednofázové opracování A-rámů z hliníku.
  • Techničtí partneři budou sdílet své zkušenosti na inspirativních živých diskuzích a seminářích na různá témata související s leteckou výrobou, jako jsou například:
  • Partnerství, které podpoří snahy o dosažení udržitelnosti
  • Fyzika obrábění vysoce legovaných slitin
  • Efektivní obrábění náročných materiálů – CFRP a vrstvené kompozitní materiály
  • Docenění hodnoty dat v digitalizaci, sledovatelnosti a automatizaci

„Partnerství je závod na dlouhou trať,“ říká Jon Shipley, Global Business Development Manager pro letectví ve společnosti Seco Tools. „Stvrzuje a prohlubuje se tím, že dlouhodobě spolupracujete na dosažení stejného cíle. Díky akcím ITI a Innovation Hub můžeme prohlubovat běžící i novou partnerskou spolupráci a přizpůsobovat tak společná řešení skutečným problémům, kterým zákazníci čelí. Už se nemůžeme dočkat, až vás znovu přivítáme na akci Innovation Hub, kde se budeme setkávat, vytvářet kontakty, vzdělávat se a hlavně růst spolu s našimi partnery.“

Další vzdělávání
Pro širší podporu leteckých výrobců zveřejňuje Seco výběr technických a vzdělávacích informací vztahujících se k reálným leteckým součástkám, jako jsou například pylony a lopatková kola. Návštěvníci webové stránky Seco získají přehled o technologiích obrábění, trendech i konkrétních záležitostech, týkajících se leteckého průmyslu, ve formě podcastů, videí a dalšího obsahu.

Zájemcům z celého světa doporučujeme, aby se zaregistrovali a zúčastnili se akce samotné, živého vysílání, nebo po ukončení akce zhlédli na vyžádání její záznam. Další informace a registraci na akci Aero ITI 2022 naleznete na adrese https://event.secotools.com/aeroiti2022

Registrovaní účastníci ITI získají přímý přístup k exkluzivnímu obsahu s tématikou letecké výroby prostřednictvím webové stránky secotools.com.

Společnost Seco a její techničtí partneři dále uspořádají v listopadu 2022 v Německu první akci ITI o inovacích v automobilovém průmyslu.

Cenné poznatky ze spolupráce
Inspiration Through Innovation se opírá o globální síť partnerů společnosti Seco, která spojuje interní a externí odborné znalosti a zkoumá možnosti řešení problémů. Během akcí ITI se účastníci seznámí s výsledky inovativních partnerství a zjistí, jak pomocí spolupráce najít řešení, která posunou jejich podnikání vpřed. Tento přístup založený na spolupráci řeší aktuální problémy, které se vyskytují v různých segmentech výrobního průmyslu.

www.secotools.com/Seco-and-Partners-to-Host-First-Hybrid-Aerospace-Innovation-Event-2022

 Airplane in the sky

Společnost Seco Tools sídlí ve městě Fagersta ve Švédsku a působí ve více než 75 zemích světa. Je předním globálním poskytovatelem řešení pro obrábění kovů – vyvíjí, vyrábí a dodává frézy s břitovými destičkami, monolitní frézy, nástroje pro soustružení, obrábění otvorů, závitování i různé nástrojové systémy. Seco Tools je již více než 80 let společenstvím nadšených lidí ve světě techniky – snaží se jít stále kupředu a zajišťovat vysoce přesné obrábění s vysokou kvalitou výsledných výrobků. Další informace o inovativních produktech, odborných službách, znalostech a zkušenostech společnosti Seco Tools, které přinášejí úspěch výrobním provozům ve všech průmyslových odvětvích, naleznete na adrese www.secotools.com.

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]