Obrábění

19. srpna 2022 14:59

Snadná cesta k digitálnímu obrábění

~ Společnost Sandvik Coromant představuje svá řešení pro digitální obrábění ~

Ve výrobě mohou i nejmenší chyby znamenat vysoké výdaje. Aby tomu strojírenské podniky dokázaly spolehlivě předcházet, nabízí jim společnost Sandvik Coromant, která zaujímá vedoucí postavení v oblasti obrábění kovů, řešení pro digitální obrábění, která jim poslouží jako „oči a uši“. S využitím platformy CoroPlus® tvořené připojenými nástroji a inovativním softwarem lze provést optimalizaci a zabránit poškození stroje, nástrojů a obráběných součástí – a zároveň skoncovat s nežádoucími prostoji ve výrobě.

Digitalizace nabízí mnoho nových příležitostí umožňujících překonání problémů, minimalizaci ztrát dat a plýtvání zdroji a časem a ziskovější provoz. Aby byla digitalizace výrobního procesu úspěšná, měli by výrobci postupovat krok za krokem a adekvátně dostupným zdrojům. Jako součást platformy CoroPlus® nabízí společnost Sandvik Coromant řešení pro všechny součásti hodnotového řetězce, počínaje projektováním a plánováním až po k síti připojené stroje a monitorování procesů.

Digitální řešení a připojené nástroje

Digitální řešení mohou být značným přínosem při plánování a přípravě procesů, programování, jakož i v oblasti hospodaření s nástroji a řízení nákladů. Prostřednictvím aplikace CoroPlus® Tool Guide společnosti Sandvik Coromant získáte na základě metody obrábění, obráběného materiálu a obráběcího stroje jediným kliknutím doporučení pro volbu nástroje i hodnot řezných parametrů.

Knihovna nástrojů CoroPlus® Tool Library, která funguje jako digitální databáze nástrojů, navíc eliminuje nutnost pátrat v katalozích nebo na webových stránkách po správných údajích o nástrojích. Knihovna umožňuje přístup ke katalogům obsahujícím digitální verze nástrojů a umožňuje uživatelům přenášet celé nástroje přímo do jejich systému (CAM). V důsledku toho jsou celkové náklady na obráběcí nástroje výrazně nižší.

Vyvrtávací tyče Silent Tools™ Plus a nástrojové držáky Coromant Capto® Plus jsou chytrá řešení založená na využití senzorů, která kombinují odborné znalosti s daty získávanými v průběhu výrobního procesu a pomáhají tak zvýšit produktivitu obrábění. Po řešeních umožňujících komunikaci mezi stroji nebo mezi strojem a nástrojem je velká poptávka, protože tvoří základ pro analýzu a inteligentní využívání dat z výrobního procesu.

Kdy, proč a jak často se stroj zastavil, může být obtížné určit a digitální řešení otevírají nové možnosti řešení tohoto problému. Řešení CoroPlus® Process Control monitoruje obráběcí procesy v reálném čase a v případě odchylek stanoveným způsobem zasáhne.

CoroPlus® Machining Insights shromažďuje data, pomáhá rozpoznat problémy a nabízí poznatky potřebné k přijetí správných opatření vedoucích k jejich nápravě. Takovým způsobem lze dělat snadno implementovatelné změny směřující k digitálnímu způsobu práce a Průmyslu 4.0.

Platforma CoroPlus® nabízí různé způsoby integrace digitální výrobní inteligence do výrobního procesu, podporuje snadnou a rychlou optimalizaci procesů a maximalizuje využití stroje a zisk – vše bez větších investic a nutnosti změn nastavených procesů.

Obrázek č. 1: Jako součást platformy CoroPlus® nabízí společnost Sandvik Coromant řešení pro všechny součásti hodnotového řetězce – počínaje projektováním a plánováním až po k síti připojené stroje a řešení pro monitorování procesů.

Obrázek č. 2: Knihovna nástrojů CoroPlus® Tool Library, která funguje jako digitální databáze nástrojů, eliminuje nutnost pátrat v katalozích nebo na webových stránkách po správných údajích o nástrojích.

Obrázek č. 3: Společnost Sandvik Coromant má ve své nabídce také Coromant Capto® Plus, což je řešení pro prediktivní údržbu poháněných nástrojových držáků Coromant Capto určených pro použití na soustruzích.

 


Sandvik Coromant

Společnost Sandvik Coromant, která je součástí globální průmyslové strojírenské skupiny Sandvik, zaujímá vedoucí postavení v oblasti výroby nástrojů a nabídky odborných znalostí a řešení pro obrábění kovů, jimiž se řídí průmyslové standardy a inovace požadované kovozpracujícím průmyslem nyní i pro další průmyslovou epochu. Podpora vzdělávání, rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje i silné partnerství se zákazníky jsou zárukou rozvoje technologií obrábění, které přinášejí změny, udávají směr a určují budoucnost průmyslové výroby. Celosvětově společnost Sandvik Coromant vlastní více než 3 100 patentů, zaměstnává přes 7 900 zaměstnanců a své zastoupení má ve 150 zemích.

Podrobnější informace naleznete na www.sandvik.coromant.com

 

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]