Obrábění

05. září 2021 22:09

Měřicí a seřizovací přístroje EZset

Minimální v ceně – velký potenciál ve výkonu

Aktuální oba přináší velký tlak výrobních firem na inovativní a spolehlivé produkty a především na dobré vyhodnocení a porovnání poměru ceny a výkonu.

Měřicí a seřizovací přístroje EZset jsou cenově výhodné, mnohokrát osvědčené v praxi a jsou maximálně spolehlivé. Díky správně změřeným a seřízeným nástrojům se sníží prostoje obrábění obráběcích strojů, zamezí se výrobě zmetků či nabourání strojů a zvýší se produktivita strojů o přibližně15%. Takto se přístroj EZset amortizuje ve velice krátké době.

obr. 1 Měřicí a seřizovací přístroj EZset IC2 420

Osvědčený v praxi – cenově výhodný a maximálně spolehlivý

EZset 350 | 420 | 600 – pro každé použití to správné řešení

Měřicí a seřizovací přístroje EZset jsou k dostání ve více velikostech a provedeních. To umožňuje zvolit vhodné individuální řešení pro každé požadavky výroby.

Řídicí elektroniky EZset ImageControllerbasic, ImageController1 a ImageController2 nabízí různé softwarové i hardwarové funkce a lze je libovolně kombinovat s velikostmi přístrojů 350 | 420 | 600. Každá obrobna si tak vybere ideální měřicí a seřizovací přístroj.

ImageControllerbasic je vstupní model s uživatelský přívětivým otočným tlačítkem EZclick a menu s funkcemi, které jsou znázorněny jednoduchými symboly, které uživatele navádí přímo k cíli.

ImageController1 je verze s intuitivním grafickým ovládáním na 13,3“ EZtouch dotykovém monitoru. Všechny funkce lze rychle a jednoduše vybrat dotykem prstu.

ImageController2 lze zvolit ve velikosti 13,3“ nebo také ve velikosti 24“ (opce) a nad rámec již uvedených vlastností nabízí možnost ukládat nástroje do databáze včetně nominálních hodnot a tolerancí nebo zasílat změřená data na řídicí systémy obráběcích strojů. Jako opci je možné dodat i motoricky řízené vřeteno a na obsluze zcela nezávisle zaostřovat nebo měřit břity nástrojů.

obr. 2 Elektronika EZset Imagecontroller2, velikost 24 palců

Standardem u všech elektronik ImageController je dynamický nitkový kříž, automatické rozeznání tvaru břitu nebo např. kontrola nulového bodu. Díky kontrole nulového bodu se zamezí výrobě zmetků nebo nabourání strojů. Inspekce břitu nabízí kontrolu kvalitu břitu v násvitu a lze tak zjistit případné poškození nebo opotřebení řezné hrany nástroje. Automaticky i manuálně regulovatelné LED prstencové osvětlení garantuje výborné nasvícení nástroje.

Světově jedinečná funkce Elephant pro elektroniky ImageController1 a ImageController2 navádí uživatele krok po kroku ke správnému a procesně bezpečnému změření nebo seřízení nástrojů – minimální nároky na školení, přesné výsledky měření.

Díky flexibilitě přístrojů EZset je lze univerzálně využít ve všech výrobách u obráběcích strojů, jak pro frézování, tak pro soustružení. Upnout lze všechny běžně používané upínací systémy, jako je SK, HSK, CAPTO, VDI a další.

Pro změření a kontrolu středu osy obrábění soustružnických nástrojů nabízí EZset volitelnou kameru EZturn, která umožňuje bezdotykovou kontrolu břitu ve 20-ti násobném zvětšení.

obr. 3 Kamera EZturn pro kontrolu soustružnických nástrojů

Obzvláště v oblasti seřizovatelných nástrojů, jako jsou hrubovací nebo přesné dokončovací vyvrtávací tyče, je zkrácení přípravných časů enormní a měřicí a seřizovací přístroj EZset se ukáže jako nepostradatelný pomocník.

obr. 4 Inspekce břitu nástroje, kontrola opotřebení

obr. 5 Předdefinovaná měřicí makra Elephant

Shrnuto: EZset nabízí měřicí a seřizovací přístroje jako ucelený balíček, jako souhru hardwaru a softwaru. Inovace a vysoká hospodárnost je ceněna jak menšími, tak i většími firmami. Německá výroba „vše pod jednou střechou“, vlastní konstrukce, vlastní vývoj, použité kvalitní komponenty od renomovaných světových výrobců nebo vlastní software garantuje spolehlivost a dlouhou životnost. Plná česká podpora včetně vlastního servisu je zase garance pro české a slovenské zákazníky, že se jim dostane vždy rychlé a kvalifikované odpovědi.

EZset for m.e.e. GmbH

https://www.ezset.info/cz/

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]