Obrábění

10. ledna 2020 09:22

BETAtec 90P Feed and DELTAtec 90P Feed:

Vyladěno do nejmenších detailů

BETAtec 90P Feed i DELTAtec 90P Feed jsou dokonalé multifunkční nástroje frézovacího programu Boehlerit. Do obou typů fréz lze použít dva typy destiček – 90° pro rohové frézování + destičky pro rychloposuvové frézování. To znamená vyšší efektivitu a flexibilitu pro zákazníka, přičemž se sníží nejen náklady na pořízení nástroje, ale také se zjednoduší systém skladování. Tyto multifunkční nástroje jsou dostupné dle požadovaných průměrů v nástrčných, stopkových a modulárních variantách. V kombinaci se správně zvoleným typem a jakostí destičky lze tyto frézy použít pro většinu obráběných materiálů.

Inovované sorty pro širokou škálu aplikací

Pro systém BETAtec 90P Feed nabízí Boehlerit rozsáhlý sortiment řezných materiálů. Vrcholem je inovativní povrchová úprava Goldlox (PVD AlTiN) pro frézování ocelových materiálů s vysokou odolností proti opotřebení při vysokých teplotách a vyšší životností. Tento typ řezného materiálu je zvláště vhodný pro vysoké řezné rychlosti při suchém nebo mokrém obrábění, za stabilních podmínek.

Pro tento nástrojový systém je Goldlox dostupný v jakostech BCP25M (víceúčelová třída pro frézování nelegované, nízkolegované a vysoce legované oceli), BCP35M (vhodné pro suché frézování při nízkých až středních řezných rychlostech v obtížných podmínkách) a BCM40M (ideální pro frézování austenitických nerezových ocelí a materiálů ze skupiny Duplex s nízkou až střední řeznou rychlostí). Tyto tři jakosti jsou v nabídce pro oba typy destiček. Rohová i rychloposuvová varianta. Další v nabídce je jakost BCK20M která je určená pro rohové frézování litiny, ale lze použít také na oceli a za studena tvářené oceli s tvrdostí nad 54 HRC.

Destičky pro systém DELTAtec 90P disponují vrstvou z tvrdého materiálu Goldlox a vrstvou TERAspeed 2.0 AlTiN nanesenou technologií HR -CVD (HR = High Reactivity). Díky vysokému obsahu hliníku a jeho nanostruktuře, patentovaný povlak TERAspeed 2.0 AlTiN kombinuje protichůdné vlastnosti, jako je vysoká houževnatost v kombinaci s extrémní tvrdostí a odolností proti opotřebení. Tento inovativní povlak se používá ve třídách BCP20M (pro vysokorychlostní obrábění oceli ve stabilních podmínkách), BCP30M (univerzální třída pro frézování s tvrdým karbidovým substrátem pro vysokou bezpečnost obrábění široké škály ocelí) a BCK15M (pro obrábění šedé litiny GJL, Tvárné litiny GJS, tvárné a legované odlitky). Alternativně je k dispozici BCK20M. Má pevný substrát K20 a tlustý PVD povlak a může být použit pro rohové frézování s vysokým posuvem.

DELTAtec 90P Feed

Přesné rohové a rychloposuvové frézování s hranou o délce 18 mm

V roce 2018 Boehlerit – Rakouský specialista na karbid a nástroje přidal do svého multifunkčního programu také destičky s délkou hrany 18 mm. Díky výrazně větším rozměrům destiček je možné obrábět zejména dlouhé 90° hrany s vysokými řeznými parametry a extrémně vysokou přesností. BETAtec 90P pro destičky LDMX18 nebo LDGX18 je rohový nástroj, který zaručí hladký řez a disponuje parametry, které hovoří samy za sebe: maximální hloubka řezu až 18 mm v kombinaci se šikmým břitem vede k vysoké produktivitě při operacích rohového frézování. DELTAtec 90P Feed pro destičky SDMT18 nebo SDMW18 je nástroj vhodný pro hrubovací operace s vysokými posuvovými hodnotami a velkým odběrem materiálu; Ap 3,5 mm a Fz = 3 mm\z.

Novinka – malé průměry – vysoce dynamické a ekonomické řešení

Absolutně nové a logické rozšíření stávajícího portfolia nástrojových systému BETAtec a DELTAtec jsou varianty destiček ve velikosti 06 a nabídka menších průměrů nástrojů. BETAtec 90P Feed s destičkami LPMX06 je dostupný v nástrčné, stopkové, a modulární (šroubovací) variantě v rozsahu průměrů D10–D50 mm. DELTAtec 90P pro destičky SDMT06 ve stopkovém a modulárním provedení v rozsahu průměrů D16–D35 mm. Tyto nové nástroje jsou vhodné především pro výrobu forem a obrábění materiálů až do 62 HRC, jsou extremně dymamické z hlediska výkonu a efektivity používání. Pro aplikace v kalených materiálech používá společnost Boehlerit homogenní strukturu vrstev HIPIMS pro dosažení nejlepších výsledků. Další výhodou tohoto systému je nízká zátěž jednotlivých zubů, díky optimalizované geometrii hlavy a preciznímu zpracování. Zatímco BETAtec 90P Feed je určen pro HFC a rohové frézování, DELTAtec 90P Feed je určen na hrubovací operace se zaměřením na efektivní a dynamické odstranění materiálu.

BETAtec 90P Feed

www.boehlerit.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Před 55 lety začala výroba modelu Škoda 1203, doprovázela občany Československa celý život

V listopadu 1968 se lehký užitkový automobil Škoda 1203 dostal do výroby a k prvním zákazníkům Škoda 1203 se v Československu stala nedílnou součástí životů […]

CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná […]

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]