Nástrojárna

26. června 2024 20:00

Ozvěny setkání uživatelů Polná 2024

z letošního setkání zaměstnanců firmy technology-support a jejích zákazníků a partnerů

Ve dnech 31. května a 1. června 2024 proběhlo tradiční setkání zaměstnanců firmy technology-support a jejích zákazníků a partnerů tentokrát na novém místě v Měšťanském pivovaru Polná. technology-support zastupuje na českém a slovenském trhu vedle několika dalších produktů především technologický CAD/CAM software GibbsCAM a CAD/CAM pro nástrojárny Cimatron. Páteční seminář byl letos zaměřený především na prezentaci projektů, které jsme realizovali ve spolupráci s našimi partnery.

Inzerce

V rámci vyzvaných příspěvků tak zazněly přednášky od zástupců firem FERMAT CZ (Stroje Fermat a využití CAD/CAM GibbsCAM), Dexios ve spolupráci s naším kolegou Ondřejem Vopravilem (Cimatron, automatizace v konstrukci i výrobě elektrod a přípravě EDM procesu v2.0), Misan (Zkušenosti se soustružením na frézovacích strojích) či od Karla Prakse, jednoho z prvních uživatelů GibbsCAMu v ČR (Historie NC strojů a jejich programování v ČR). Prostor dostaly i další partnerské firmy jako ALUP CZ či SCHUNK Intec. Na obecnější témata pohovořil pan Jaroslav Šobr z CCOE (Jak dlouho se budeme točit na místě?) a celý přednáškový blok uzavřel pan Martin Polák z Českého institutu manažerů informační bezpečnosti s velmi zajímavou přednáškou Úvod do kybernetické bezpečnosti pro každého.

Samozřejmě se ke slovu dostali i zaměstnanci technology-support v čele s Vlastimilem Staňkem, který nejen celý seminář moderoval, ale i zmapoval činnost firmy technology-support, která vloni v prosinci oslavila 20 let. Milan Hnídek představil uživatelům GibbsCAMu a Cimatronu naše portfolio na poli hardwaru, tedy vysokotlaké chlazení a další příslušenství od LNS. Praktický příspěvek na téma hardwaru měl i Ondřej Vopravil, který v přednášce Výkonný počítač za rozumnou cenu účastníky seznámil s výsledkem testování vhodné konfigurace počítače pro CAM výpočty v Cimatronu.

Celý pátek paralelně s přednáškami probíhaly i individuální konzultace uživatelů produktů GibbsCAM, Cimatron, LNS či ZW3D se svými technickými podporami, ve kterých bylo možné pokračovat i celé sobotní dopoledne. V návaznosti na přednášku Ondřeje Vopravil probíhalo i testování rychlosti zpracování zákazníky donesených dat na speciálně nakonfigurovaném počítači.

I když se jednalo o akci profesní, společenská rovina byla rovněž velmi důležitá a zde patří velký dík panu Partlovi z Měšťanského pivovaru Polná, že spolu se svými zaměstnanci pro naši akci zajistil perfektní zázemí, občerstvení a jak slíbil i vlídné počasí.

Tyto ozvěny mají i videopodobu na YouTube kanále, kde najdete obsah powerpointových prezentací, které na setkání letos zazněly. Mohou sloužit jako zdroj informací pro ty, kdo se na tuto akci nemohli z různých důvodů dostat, a pro nás, kdo jsme tam byli, jako archiv, ze kterého můžeme čerpat, kdykoli budeme potřebovat.

Zdroj: https://www.t-support.cz/novinka/ozveny-setkani-uzivatelu-polna-2024,
http://www.youtube.com/@gibbscamcz

Vlastimil Staněk
vstanek@t-support.cz
www.t-support.cz

Mohlo by se Vám líbit

CastForge upevňuje své postavení na trhu

Silný růst a velký mezinárodní význam / Třetí ročník veletrhu odlitků a výkovků je naprostým úspěchem Od 4. do 6. června 2024 se na stuttgartském […]

Grumant: Nástroje z práškové oceli

Moderní doba klade stále větší požadavky na obráběcí nástroje a používané technologie. Při rozhodovacím procesu je však nutné zohlednit mnoho faktorů a nástroje, které se s obrovským úspěchem […]

Veletrh EuroBLECH 2024 uvádí nové způsoby zapojení do produktivity

Tisíce expozic a čtyři dny intenzivního sourcingu produktů, navazování kontaktů a výuky: Obor zpracování plechu se připravuje na laťku nastavující akci: veletrh EuroBLECH 2024 předvádí […]