Nástrojárna

24. prosince 2018 10:24

Heatlock – globální řešení horkých systémů

Patentovaná technologie keramické izolace CE-FIX – investice, která se vrátí již za 8 dní provozu formy

Hranice světa se pomalu smazávají a v průmyslu, zejména v tom automobilovém, to platí více než kdekoliv jinde. Nadnárodní doda­vatelé plastových dílů z Tier 1 a 2 působí ve všech zemích, kde se vyrábějí automobily a odkud probíhá projektové řízení. Své formy pak často vyrábějí v Číně. Komunikace s výrobcem formy a subdodavateli komponentů a technologií pak může být poměrně obtížná.

Špičkové horké systémy

V případě horkého systému jako naprosto klíčového kompo­nentu pro dobře fungující formu je to naprosto zásadní. Na to myslí Heatlock, švédský výrobce špič­kových horkých systémů, síd­lící a vyrábějící v Číně. Se službou Global Call je Heatlock schopen zajistit bezproblémovou komuni­kaci jak s projektovým oddělením sídlícím v Evropě, kde vzniká spe­cifikace, tak i s výrobcem formy v Číně přímo v jejich rodném jazyce.

Heatlock, první opravdu glo­bální výrobce horkých systémů, přitom zúročuje svých více jak 30 let zkušeností na trhu i tech­nologické know‑how celé partnerské sítě, která je schopna zajistit pokročilé MoldFlow analýzy či analýzy deformací. S velmi efektiv­ním systémem vyhodnocování komplexní problematiky horkých vtoků dokáže eliminovat problémy či komplikace, které mohou nastat. Heatlock tak neprodává „pouze“ horké systémy, ale jejich kompletní řešení. Zákazník pak dostává jak v místě výroby formy tak i v místě projektového řízení maximální podporu v rodném jazyce. Ať je forma provozována kdekoliv, technologická centra (Německo, Čína, USA) se skladem náhradních dílů zajišťují jejich dodání nejpozději do 24 h.

Právě péče o zákazníka je pro Heatlock posedlostí a vedle nezpochybnitelné kvality také jeden z důvodů, proč velmi úspěšně působí na německém trhu již 20 let jako ověřený dodavatel HS do nadnárodních, technologicky vyspělých koncernů z automobilo­vého průmyslu.

Heatlock je již více než 20 let známý pro využívání keramické izolace horkých systémů. Uzamčení tepelné energie v místech, kam přísluší, se promítlo i do samotného názvu společnosti. Není divu. Investice do patentované technologie keramických podložek CE‑FIX se díky snížení tepelných ztrát systému navrátí již za 8 dní provozu formy.

Tři série, ze kterých je možné vybírat, nabízí řešení pro téměř každou formu. Série A1 jsou maxi­málně jednoduché, kluzně uložené horké systémy, navržené pro nej­delší výdrž. Zároveň jsou cenově velmi dostupné a naprosto univer­zální. Vstřikovat můžete jednoduché materiály z horkého do studeného podrozvodu či přímo do dílu s mož­ností pneumaticky ovládaných jehlově uzavíratelných trysek.

A2 je série také kluzných systémů s maximální modularitou, ze špičkových materiálů, avšak s možností vstřikování technických plastů. V případě série A3 jde o šroubované horké systémy před­zapojené dle specifikace zákazníka a připravené pro vstřikování jakýchkoliv materiálů. Velmi zajímavé jsou možnosti dodávek série A3 jako Fast Half – systém zabudovaný a zapojený v upínací desce, která se jednoduše nasadí na formu. Popřípadě celé horké poloviny, kde zákazník dodělá pouze tvárnici. Vše ve špičkové kvalitě bez jediného kompromisního řešení.

Jedním z důkazů maximální orientace na zákazníka je rychlost komunikace. Cenové nabídky na horké systémy Heatlock obdržíte v pracovních dnech do 4 hodin od obdržení poptávky včetně 3D modelu. Dodací termín na kompletní horký systém je pouhých 11 až 12 dní. Ověřte si Heatlock poptávkou Vašeho projektu.

Václav Dvořák
www.eichlercompany.com

Fast half

Horká polovina

Série A2 – Modular

 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]