Automotive

11. května 2018 09:42

Světová přehlídka výrobců robotů, manipulátorů a automatizační techniky se sejde po dvou letech opět v Mnichově!

Veletrh Automatica 2018, který se koná v Mnichově od 19. do 22. června, získá díky IT2Industry novou integrovanou oblast. Zaměří se na interakci mezi automatizací a informačními technologiemi, která je základním prvkem digitální automatizace a robotiky. IT2Industry poskytuje poradenství firmám ohledně nejnovějších trendů digitalizace v průmyslu, slibných strategiích a klíčových technologiích v rámci internetu.

V průmyslu bude v budoucnu hrát hlavní roli tzv. průmyslový internet věcí (koncepce Industry 4.0). Vysoce složité, automatizované výrobní stroje a roboty budou vzájemně propojeny. Výsledkem tak budou flexibilní výrobní systémy nezávislé na výrobě, které nejen budou vyrábět automaticky, ale které se také budou řídit a do značné míry obsluhovat samy.
V nedávné studii poradenská firma PwC odhaduje, že německý průmysl bude v příštích pěti letech investovat průměrně 3,3 procenta svých ročních tržeb do průmyslových řešení 4.0. To odpovídá téměř 50 % plánované investice do nových zařízení a roční investici ve výši více než 40 miliard eur ve vztahu k celému německému průmyslu.
Pro průmyslové aplikace 4.0 je třeba investovat do takzvaných platforem IoT, které propojují stroje s internetem, zabezpečují, analyzují, řídí a poskytují potřebná rozhraní pro přístup k aplikacím a dalším systémům.
Grafická zobrazení, umělá inteligence a senzory rychle vyvíjejí interakci člověka a robota (MRI). Nová generace servisních robotů může být bezpečně a snadno naprogramována a provozována intuitivně. Od 19. do 22. června 2018 se budou v Mnichově na veletrhu Automatica prezentovat nejnovější produkty a systémy: od flexibilních, spolupracujících robotů až po inteligentní skladovací systémy a humanoidní roboty. Lidský faktor zůstává v popředí: Robot současně podporuje a zajišťuje úspory nákladů.
„Neumíme sice kouzlit, ale již jsme provedli výrazné změny k lepšímu,“ říká Francesco Ferro, generální ředitel PAL Robotics, průkopník humanoidních robotů v Barceloně. „Když jsme v roce 2004 postavili našeho prvního dvounohého robota, potřebovali jsme nejméně pět techniků, aby ho využili. Dnes může zákazník sám robota zapnout a ovládat. V budoucnu musíme docílit toho, abychom s robotem mluvili a on potom vykoná námi zadané úkoly. PAL roboty Robotics se již používají pro zábavu a zdravotní péči.

Neváhejte a navštivte jedinečný veletrh Automatica!
Veškerý návštěvnický servis, zajištění zvýhodněných vstupenek, ubytování a možnost účastnit se organizované cesty na veletrh či zajištění cesty na klíč pro firmy zajišťuje EXPO – Consult + Service, spol. s r.o.

www.expocs.cz

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]