Automotive

13. března 2017 10:17

HIWIN reaguje na vývoj průmyslové výroby

Brněnská společnost HIWIN s. r. o., přední dodavatel lineární techniky, vstupuje do období Industry 4.0.

Šestiosý robot RA605-710
V nabídce firmy HIWIN se objevuje robot střední třídy, který je vhodný pro nasazení v mnoha odvětvích. Vyznačuje se velmi příznivou cenou. Má poloměr dosahu 700 milimetrů a pracovní zatížení 6 kilogramů. Je určen pro aplikace zahrnující manipulační úkoly od transportu mechanických dílů až po aplikace montážních linek a kompletování elektronických dílů. Instalace šestiosého robotu RA605-710 je možná do podlahy, zdi či od stropu. Robot se snadno integruje do stávajících systémů PLC. „Korporace HIWIN Technologies reaguje na změny v průmyslovém odvětví a vstupuje do období Industry 4. 0. Základním projevem nového období je nástup robotizace,“ vysvětluje Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel společnosti HIWIN s. r. o., a dodává: „Náš RA605-710 je robot střední třídy s možností nasazení v mnoha odvětvích a za velmi příznivou cenu.“ Velkou předností RA605-710 je možnost plnohodnotné simulace a příprava 3D modelu pracoviště. Devadesát pět procent programování je možné provést předem, virtuálně, bez nutnosti mít robota již „ve stavu zaměstnanců“ a na pracovišti. To výrazně šetří čas i peníze. Součástí dodávky je i nezbytná technická podpora, lokalizace a programování.

Laserové řezací stroje FeiCut
Přesný a účinnější řez, vyšší výkon, spolehlivost a nižší spotřeba energie. Takové jsou ve stručnosti přednosti laserového řezacího stroje CNC FeiCut, který vyrábí společnost HIWIN. Řada laserových řezacích strojů FeiCut má optimální ergonomii, která zajišťuje lepší přístupnost pracovní plochy a přináší snížení pracovního stolu. FeiCut má také nižší nároky na zástavbový prostor. Půdorys stroje je jedním z nejmenších na trhu. Stroj není ukotven do podlahy, přesto je zachována vysoká přesnost a spolehlivost. Toto řešení přináší zákazníkům velké úspory při stavební předpřipraveností pro instalaci stroje. FeiCut je umístěn na antivibračních patkách, které limitují vibrace z okolních strojů i celého provozu a minimalizují vibrace vlastního řezacího stroje. FeiCut vyniká vysokou tuhostí nosného rámu, který bez problému absorbuje zrychlení až 2,5 g. Výkon instalovaného fiber laseru může dosahovat až 6 kW a zajistit maximální řeznou tloušťku až 25 mm. K dispozici jsou modely pro standardní formáty plechů od 0,8 × 1 m až po 2 × 6 m. Nabídka je rozšířena o FeiCut Combi, který umí řezat plech i ocelové profily o průměru 6–200 mm.
Laserové řezací stroje FeiCut jsou dodávány výhradně s lineárními motory HIWIN, které zajišťují vyšší rychlost i požadovanou přesnost a které mají také dostatečnou rezervu ve výkonu. Nepotřebují tak častý servis a mechanické části se neopotřebovávají.

Lineární vedení HIWIN řady CG
Nová řada lineárního vedení nabízí řešení s krycím páskem na kolejnici. Často je v případě silně znečištěného prostředí výhodnější mít celou kolejnici lineárního vedení zakrytou páskem. Řada CG je proto vhodná například pro obráběcí stroje nebo pro stroje na zpracování dřeva. Mezi hlavní přednosti této řady lineárního vedení patří již zmíněná vysoká ochrana proti prachu, snadná instalace, vysoký klopný moment a minimální tření. Optimalizované mazání prodlužuje domazávací intervaly. Těsnění vozíku je díky krycímu pásku chráněno před poškozením lépe než při použití krycích zátek.

Za zmínku stojí i optimalizovaný kontaktní úhel kuliček, který zaručuje vysokou únosnost. Lineární vedení HIWIN řady CG bude na český trh uváděno postupně od června 2017.

www.hiwin.cz

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]