Strojírenství

16. května 2016 15:03

Veletrh O&S 2016 nabídne širokou škálu témat z oblasti technologií povrchových úprav

Veletrh O & S se už nyní představuje v tom nejlepším světle díky nové službě komentovaných prohlídek a rozšířenou akcí „World of Surface Treatment“ (Svět povrchových úprav). Veletrh ve Stuttgartu se koná se od 31. května do 2. června. Počet přihlášených vystavovatelů je srovnatelný s rokem 2014.

Inzerce

Každé dva roky veletrh nazvaný International Trade Fair for Surface Treatments and Coatings nabízí vše z oblasti technologií pro povrchové úpravy. Jedním z oborů, na které se tato akce zaměřuje, je galvanizační technologie.

Během všech tří dnů veletrhu – což je v případě O & S premiéra – budou pro zájemce z řad návštěvníků uspořádány komentované prohlídky na následující témata: „Povrchové úpravy budoucnosti – multifunkční nátěry v souladu s normou REACH“ a „Stroje a zařízení zaručující maximální spolehlivost procesů a kvalitu výrobků“. Dvakrát denně provedou školení průvodci skupiny návštěvníků veletrhu expozicemi, kde navštíví jednotlivé stánky firem zaměřených na některé z výše uvedených oblastí. Díky tomu se návštěvníkům z řad profesionálů dostane zevrubného přehledu všech výrobků a služeb z oblasti jejich zájmu.

Prohlídka 1 – „Povrchové úpravy budoucnosti – multifunkční nátěry v souladu s normami REACH“ – objasňuje dosavadní vývoj v oblasti povrchových úprav v zájmu plnění aktuálních požadavků i s ohledem na na praktické vlastnosti materiálů. V poslední době uživatelé stále častěji vyžadují povrchové úpravy, které odolávají jak korozi, tak běžnému opotřebení. Zároveň chemická politika Evropské unie REACH vyžaduje po výrobcích nátěrů přísnější testy jejich výrobků s ohledem na potenciální rizika plynoucí z použitých surovin. Během této návštěvy budou různé firmy předvádět procesy využívané pro provádění vícevrstvých nátěrů, zatímco jiné představí výhody kombinovaných procesů. V rámci masové výroby je nezbytné zajistit spolehlivost procesů a udržitelnost vysoké kvality. Pokud jde o povrchové úpravy, nejlepší cestou zajištění spolehlivosti a udržitelnosti kvality je využívání automatizovaných systémů a prvotřídních nástrojů. Tato problematika představuje náplň druhé komentované prohlídky („Stroje a zařízení zaručující maximální spolehlivost procesů a kvalitu výrobků“). Návštěvníci z řad expertů si prohlédnou řadu automatických analytických systémů pro široké užití, například v galvanizaci, nástroje, procesy nanášení laku, předběžnou a následnou povrchovou úpravu nebo proces termického stříkání.

O & S nabízí řešení v oblasti povrchových úprav a galvanizace a představuje obory, kde se tyto technologie využívají. Coby mezioborová platforma v těchto průmyslových odvětvích O & S postihuje všechny oblasti technologií pro povrchové úpravy. Představeny jsou procesy nanášení laků na povrchy jako kovy, plasty, sklo a keramika. Odborníci na galvanizaci představují jednu z největších skupin vystavovatelů zastoupených na této akci, značná pozornost ale bude věnována i problematice plazmatických nástřiků, přístrojovému vybavení a nanotechnologiím. Veletrh O & S se koná vždy jednou za dva roky.

Zásadním magnetem O & S budou přednášky odborníků na mezioborovém Uživatelském fóru. Při těchto prezentacích bude poskytováno simultánní tlumočení do němčiny a angličtiny. V roce 2014 se ho účastnilo asi 1 000 návštěvníků, kteří tak mohli sbírat informace a vyměňovat si zkušenosti s kolegy v oboru.

OundS-messe.de

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]