Strojírenství

03. srpna 2021 15:19

Velecký: Pneumatika se uplatňuje hlavně u jednoúčelových strojů

Téměř 10 let zkušeností má strojírenská firma s dodávkami pneumaticky do průmyslových firem v Česku. Kde se pneumatika nejvíc uplatňuje? Jaké má pneumatika HENNLICH přednosti? Jaká je perspektiva dalšího vývoje? To v rozhovoru říká Jaroslav Velecký, který v HENNLICHu vede tým pneumatiky.

HENNLICH je silná strojírenská firma s téměř stoletou tradicí. Deset let, kdy se zabýváte pneumatikou, je z tohoto pohledu relativně krátká doba?

Inzerce

Je pravda, že z pohledu celkové historie firmy není 10 let dlouhá doba. Každopádně jsme se v tomto oboru v HENNLICHu výrazně posunuli. Máme za sebou stovky dodávek do různých typů zařízení v mnoha průmyslových odvětvích.

Kde se pneumatika HENNLICH nejvíc uplatňuje?

Díky širokému portfoliu pneumatických komponent a několika značkám jsme schopni nabídnout ideální řešení pro mnoho typů strojů a zařízení. Jednoznačně největší úspěch ale slavíme u jednoúčelových strojů, ať už jde o výrobní stroje, CNC lasery, procesní techniku například pro dávkování médií, lakovny, balící linky, ale například také mechanické prvky v ČOV.

Výrobců a dodavatelů pneumatických prvků není zrovna málo. V čem je HENNLICH jiný?

Uvědomujeme si, že čas jsou peníze, proto držíme všechny důležité komponenty skladem pro případ, že je bude zákazník, a je jedno jestli živnostník nebo velká korporace, náhle potřebovat. Pojistnou zásobu držíme pro všechny. V případě havárie jsme schopni zajistit vydání zboží 24/7.

Nejen v průmyslu vidíme stále větší tlak na ceny. Jak se pneumatika HENNLICH pohybuje cenově?

Mohu říct, že se cenově pohybujeme výrazně níže než největší hráči na trhu. Kvalita produktů je přitom – i vzhledem k dlouhodobému fungování značky HENNLICH – na velmi vysoké úrovni. Díky tomu mohou naši zákazníci snížit nutné náklady na minimum a zlepšit tak svoji konkurenceschopnost. Zákazníci jsou schopni použitím pneumatických prvků HENNLICH ušetřit statisíce i miliony korun ročně. Dovolím si tvrdit, že máme nejlepší poměr kvality a ceny na českém a slovenském trhu.

Velké firmy možná ne, ale především ty malé potřebují v mnoha případech pomoci, poradit. Jste schopni zajistit i poradenství?

Nejen to. Zákazníkům díky našim zkušenostem také navrhujeme technická řešení s využitím pneumatiky. Především pro menší firmy a živnostníky to má obrovský přínos. Ne vždy jsou schopni sami dobře posoudit technické možnosti pneumatických prvků a vhodnost jednotlivých komponent pro danou aplikaci. V některých případech se nám podařilo zvolit i poměrně neotřelá řešení.

Jakou podporu zákazníkům poskytujete?

Vedle technické podpory našich odborníků na centrále disponujeme technickými zástupci v terénu, je to i velmi široké portfolio pneumatických komponent od několika výrobců. Samozřejmostí jsou 3D modely pneumatických komponent, výkresy, schémata nebo elektronické a tištěné katalogy v češtině. Spustili jsme také e-shop. Většinu běžných dílů je tak možné objednat snadno a rychle online i bez registrace. Jako bonus lze využít vyhledávání podle označení nejznámějších výrobců pro případ, že chcete rychle najít adekvátní alternativu.

Odkazy:
E-shop pneumatika HENNLICH:

https://www.hennlich.cz/produkty/pneumaticke-prvky-pneumatika-hennlich-14087/pneumaticke-valce.html

Katalog pneumatika HENNLICH:

https://www.hennlich.cz/fileadmin/user_upload/KATEGORIEN/Pneumatik_HENNLICH/Dokumente/ALL_KATALOG_PNEUMATIKA_03_2021_V04.pdf

Obrázek 1: Zapojování ventilového terminálu ESV se sériovým připojením na sběrnici

Obrázek 2: Kompaktní pneumatický válec SGM s integrovaným kluzným vedením

Obrázek 3: Mini saně EXH a elektropneumatický proporcionální tlakový regulátor ETV

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]