Strojírenství

16. května 2016 12:11

Unikátní brusné zrno 3M se samoostřícím efektem ušetří až polovinu času

Brusivo, které se při užívání samo ostří, je díky technologické společnosti 3M splněným snem všech brusičů. Zkrácení brusných cyklů až o polovinu, méně oprav a rychlost úběru materiálu jsou jedny z mnoha pozitiv, která přináší revoluční brusivo s technologií 3MTM CubitronTM II.

Společnost 3M v mnoha odvětvích vyvíjí nové a zlepšuje své stávající výrobky tak, aby lidem co možná nejvíce ulehčily práci a zároveň chránily jejich zdraví a životní prostředí. Přesně taková jsou i revoluční brusiva CubitronTM II. Mohou za to přesně tvarované, stejně velké a svisle orientované jehlany z keramického zrna umožňující rychlé a přesné broušení kovů.

Vedle rychlejšího úběru materiálu, a tím pádem vyšší produktivity práce, se nové brusivo také vyznačuje stejnou ostrostí po celou dobu životnosti brusného materiálu. Keramická zrna trojúhelníkového tvaru se během opotřebovávání neustále odlamují, čímž vznikají nové ostré body a hrany. Výsledkem je rychlejší a chladnější úběr, díky němuž se brusiva do kovu zabořují jako nůž.

„Hlavními výhodami pro uživatele jsou především úspora času potřebného pro úběr materiálu, a to až o polovinu, a tím pádem vyšší efektivita práce, delší životnost brusného materiálu a v neposlední řadě citelně nižší únava operátora, jelikož CubitronTM II vyžaduje mnohem menší přítlak na broušený materiál,“ říká Petr Raboch ze společnosti 3M Česko.

Brusiči nová brusiva oceňují, a to i ti, kteří pracují s drahými materiály. Jejich výkon je totiž vysoce precizní, stejně tak roste produktivita. Při broušení už nemusejí vyvíjet takový tlak jako s běžným brusivem, díky čemuž se snižuje jejich únava. Ta není jediným faktorem, který se díky CubitronuTM II snižuje – klesá i opotřebovanost brusného materiálu, a tím pádem i finanční náklady. Třetím snižujícím se faktorem je zahřívání opracovávaného materiálu, které může vést k zabarvení kovu. Brusivo 3M CubitronTM II je konstruováno pro převedení tepla z obrobku do pilin, což eliminuje změnu barvy (oxidaci) kovu a zamezuje vzniku napěťových trhlin způsobených vlivem tepla.

Vysoce kvalitní brusiva jsou vyráběna v několika variantách. Pro srážení hran, obvodové broušení i broušení ploch či odstraňování svárů jsou vhodné fíbrové disky, brusné a řezné kotouče, lamelové kotouče nebo brusné pásy. Společnost 3M se tak snaží prostřednictvím těchto výrobků usnadnit už tak tvrdou práci, jakou broušení a obrábění kovů bezpochyby je.

www.3M.cz

Mohlo by se Vám líbit

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]

Společnost Siemens představuje digitalizované nasávací kouřové hlásiče řady ASD+ pro rozlehlé chráněné oblasti

Portfolio elektrické požární signalizace Siemens se rozšiřuje o nové nasávací hlásiče Siemens ASD+ s označením FDA261 a FDA262 Vyšší detekční výkon předurčuje nové Siemens ASD+ hlásiče […]