Strojírenství

16. května 2016 12:11

Unikátní brusné zrno 3M se samoostřícím efektem ušetří až polovinu času

Brusivo, které se při užívání samo ostří, je díky technologické společnosti 3M splněným snem všech brusičů. Zkrácení brusných cyklů až o polovinu, méně oprav a rychlost úběru materiálu jsou jedny z mnoha pozitiv, která přináší revoluční brusivo s technologií 3MTM CubitronTM II.

Společnost 3M v mnoha odvětvích vyvíjí nové a zlepšuje své stávající výrobky tak, aby lidem co možná nejvíce ulehčily práci a zároveň chránily jejich zdraví a životní prostředí. Přesně taková jsou i revoluční brusiva CubitronTM II. Mohou za to přesně tvarované, stejně velké a svisle orientované jehlany z keramického zrna umožňující rychlé a přesné broušení kovů.

Vedle rychlejšího úběru materiálu, a tím pádem vyšší produktivity práce, se nové brusivo také vyznačuje stejnou ostrostí po celou dobu životnosti brusného materiálu. Keramická zrna trojúhelníkového tvaru se během opotřebovávání neustále odlamují, čímž vznikají nové ostré body a hrany. Výsledkem je rychlejší a chladnější úběr, díky němuž se brusiva do kovu zabořují jako nůž.

„Hlavními výhodami pro uživatele jsou především úspora času potřebného pro úběr materiálu, a to až o polovinu, a tím pádem vyšší efektivita práce, delší životnost brusného materiálu a v neposlední řadě citelně nižší únava operátora, jelikož CubitronTM II vyžaduje mnohem menší přítlak na broušený materiál,“ říká Petr Raboch ze společnosti 3M Česko.

Brusiči nová brusiva oceňují, a to i ti, kteří pracují s drahými materiály. Jejich výkon je totiž vysoce precizní, stejně tak roste produktivita. Při broušení už nemusejí vyvíjet takový tlak jako s běžným brusivem, díky čemuž se snižuje jejich únava. Ta není jediným faktorem, který se díky CubitronuTM II snižuje – klesá i opotřebovanost brusného materiálu, a tím pádem i finanční náklady. Třetím snižujícím se faktorem je zahřívání opracovávaného materiálu, které může vést k zabarvení kovu. Brusivo 3M CubitronTM II je konstruováno pro převedení tepla z obrobku do pilin, což eliminuje změnu barvy (oxidaci) kovu a zamezuje vzniku napěťových trhlin způsobených vlivem tepla.

Vysoce kvalitní brusiva jsou vyráběna v několika variantách. Pro srážení hran, obvodové broušení i broušení ploch či odstraňování svárů jsou vhodné fíbrové disky, brusné a řezné kotouče, lamelové kotouče nebo brusné pásy. Společnost 3M se tak snaží prostřednictvím těchto výrobků usnadnit už tak tvrdou práci, jakou broušení a obrábění kovů bezpochyby je.

www.3M.cz

Mohlo by se Vám líbit

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]

Podlahové rošty a schodišťové stupně Kytulava. Umožňují snadnou a rychlou instalaci a bezpečný provoz nejen v exteriéru

Společnost Kytulava představuje lehké ocelové konstrukce do exteriéru i interiéru průmyslových staveb, jsou to především podlahové rošty, schodišťové stupně, žebříkové příčky a další. Kytulava patří […]