Strojírenství

10. března 2017 18:55

Ultrapřesné stroje připravené pro budoucnost – Společnost Hexagon Manufacturing Intelligence oznámila upgrade souřadnicových měřicích strojů (SMS)

Leitz PMM-C a Leitz PMM-Xi zajistí, že ultrapřesné měřicí stroje bude možné ještě více přizpůsobit potřebám uživatelů v současnosti i v budoucnu.

Inzerce

Koncepce Future-Ready (Připraveno pro budoucnost) od společnosti Hexagon optimalizuje stroje pro inteligentní systém automatizace snímačů SENMATION tím, že současné propojovací kabely nahradí univerzální alternativou. Nová koncepce propojovacích kabelů bude instalována ve všech standardních konfiguracích strojů Leitz PMM-C a Leitz PMM-Xi, což zajistí flexibilnější změny aplikace bez nákladných prostojů.

Inteligentní systém automatizace snímačů SENMATION umožňuje použití různých snímacích hlav v rámci jednoho měření, bez zásahu uživatele. Tím pádem je možné zavést automatizované měřicí cykly a dále zvýšit rychlost a optimalizovat výrobní proces. Také se sníží procento oprav a vyřazených výrobků, takže je možné vytvořit rychlejší a spolehlivější systém kontroly kvality. Stroje Leitz PMM-C a Leitz PMM-Xi nyní zvládnou rozšířené spektrum měření včetně pevných skenovacích sond i indexovatelných hlav včetně využití optických snímačů. U aktualizovaných strojů již nebude potřeba, aby obsluha kvůli změnám aplikace přepojovala kabely, což zvýší flexibilitu výrobního procesu, sníží náklady na prostoje a SMS bude připravenější na budoucí změny technologií a procesů.

„Stále hledáme možnosti, jak vylepšovat a vyvíjet naše SMS a využili jsme příležitost ještě zdokonalit jedny z našich vůbec nejlepších strojů,“ vysvětluje Holger Fritze, generální ředitel společnosti Hexagon Manufacturing Intelligence Německo. „Cílem zavedení koncepce Future-Ready je odstranit zbytečné prostoje našich zákazníků, zrychlit měřicí programy a zvýšit flexibilitu pracovních toků v současnosti i v budoucnu.“

Koncepce Future-Ready bude aplikována na standardní konfigurace strojů Leitz PMM-C a Leitz PMM-Xi CMM od příštího roku. Další informace získáte prostřednictvím obchodních oddělení společnosti Hexagon a jejích prodejců.

www.hexagonmetrology.cz


O společnosti Hexagon Manufacturing Intelligence

Hexagon Manufacturing Intelligence pomáhá průmyslovým výrobcům rozvíjet rozmanité současné technologie a produkty zítřka, které změní životy lidí. Protože jsme předním specialistou na měřicí a výrobní řešení, naše odbornost v oblasti detekce, promyšlení, akce – tedy sběru, analýzy a aktivního využívání naměřených dat – dává našim zákazníkům jistotu, že dokážou zvýšit rychlost výroby a zvýšit produktivitu při současném zlepšení kvality produktů. Prostřednictvím lokálních servisních center, výrobních závodů a obchodních oddělení na pěti kontinentech formujeme inteligentní změnu výroby, abychom vybudovali svět, ve kterém kvalita řídí produktivitu. Další informace naleznete na HexagonMI.com.

Hexagon Manufacturing Intelligence je součástí skupiny Hexagon (Nasdaq Stockholm: HEXA B; hexagon.com), předního světového poskytovatele informačních technologií, které zvyšují kvalitu a produktivitu napříč geoprostorovými a průmyslovými aplikacemi.


 

Mohlo by se Vám líbit

MSV 2022: Novinky z oborů 3D tisk a logistika

Mezinárodní strojírenský veletrh 2022 se blíží a my vám postupně představujeme zajímavosti z vybraných oborů. Dnes se zaměříme na 3D tisk a logistiku. Inzerce 3D […]

Radikální změna: Nový software OnRobot uvolňuje 80% času stráveného instalací automatizace robotů

V dánském Odense, „hlavním městě robotů“, se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový […]

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]