Strojírenství

03. února 2019 12:19

U.S. Steel investuje na Slovensku 130 mil. USD do výroby plechů

Slovenský závod americké ocelářské společnosti U.S. Steel investuje 130 milionů dolarů (2,9 miliardy Kč) do rozšíření výroby plechů. Novinářům to po schůzce se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim řekl šéf slovenské divize oceláren James Bruno. Košický závod U.S. Steel se na Slovensku řadí k největším zaměstnavatelům.

„Bude to linka, která bude vyrábět plechy použitelné v elektromobilech nebo v elektrických zařízeních. Zájem o tyto druhy plechů se bude zvyšovat,“ řekl Bruno. Roční kapacita nové linky dosáhne 100.000 tun výrobků ročně, podnik si od ní slibuje zvýšení konkurenceschopnosti.

Výstavba linky začne v polovině letošního roku, se zahájením jejího provozu podnik počítá v posledním čtvrtletí 2020. Továrna neupřesnila počet pracovních míst, který investice vytvoří. V současnosti společnost na Slovensku zaměstnává asi 12.000 lidí.

„Rozhodnutí o investici je dobrým signálem pro všechny lidi, kteří zde žijí. Je to jasná zpráva, že pracovní místa v tomto největším podniku na východě Slovenska budou garantována,“ řekl premiér Pellegrini. Dodal, že vzhledem k evropským pravidlům a k velikosti podniku stát nemůže investici podpořit pobídkami.

V roce 2013 slovenská vláda podepsala s ocelárnami memorandum, na jehož základě se U.S. Steel výměnou za získání úlev v oblasti energetiky a ochrany životního prostředí zavázal, že během pětileté platnosti memoranda si svou továrnu na Slovensku ponechá a udrží zaměstnanost. Podle médií se o slovenskou továrnu U.S. Steel dříve zajímalo několik firem včetně skupiny Moravia Steel, z prodeje košických oceláren podle dostupných informací ale sešlo.

Zdroj: ČTK

Adrian Bobok spr

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]