Strojírenství

05. února 2019 07:25

Technika povrchů na veletrhu HANNOVER MESSE 2019

Technika úpravy povrchů – od předúpravy přes povrchovou úpravu až po ochranu proti korozi a funkcionalizaci – je nepostradatelnou součástí průmyslové výroby. Na letošním veletrhu HANNOVER MESSE, který se uskuteční 1. – 5. dubna 2019, najdou v rámci přehlídky SurfaceTechnology Area v hale č. 5 uživatelé z oboru vývoje a konstrukce stejně jako nákupčí partnery pro rozhovory a jednání o trendech a možnostech povrchové techniky.

Veletrh HANNOVER MESSE poskytuje firmám a podnikům, které se zabývají povrchovou technikou, výhodu setkání s velkým spektrem uživatelských branží,“ říká Olaf Daebler, který v týmu veletržní správy HANNOVER MESSE odpovídá za oblast SurfaceTechnology, „povrchová technika bude navíc umístěna bezprostředně u témat ´Lehké stavby´ a ´ Additive Manufacturing´, která mají úzkou spojitost s povrchovou technikou.

Aditivní výroba hraje v rámci povrchové techniky stále významnější úlohu. Ve výrobních procesech vznikají hrubé a nerovné plochy a uživatelé přitom často počítají s tím, že povrchy plní další funkce, například odolnost proti opotřebení, elektrickou nebo také tepelnou vodivost. První galvanické pokovování aditivně vyráběných dílů se nyní už provádí. V hale č. 5 vzniknou synergie i s dalšími veletržními tématy jako jsou lehké stavby, smart materials nebo lepicí a spojovací technika. Lehké stavby jsou jedním z vrcholných témat veletrhu HANNOVER MESSE 2019, jehož součástí jsou přehlídka Integrated Lightweight Plaza v hale č. 5 a první konference lehkých materiálů připravovaná Spolkovým ministerstvem hospodářství a energetiky, která proběhne v úterý.

Povrchová technika je každý druhý rok pevnou součástí vedoucího světového průmyslového veletrhu, od roku 2017 v rámci SurfaceTechnology Area v bezprostředním sousedství s inovativními subdodavatelskými řešeními. Vystavující firmy se zaměří na čištění dílů a předúpravu, galvanotechniku, lakovací techniku, tryskací techniku, měřicí, tryskací a analytické přístroje jakož i služby. Plánuje se také společný stánek VDMA a prezentace o plazmové povrchové úpravě využívané v průmyslu. Povrchová úprava bude také součástí programu fóra ´Industrial Supply´ v hale č. 4, které se uskuteční ve čtvrtek dopoledne. Odborníci z průmyslu a vědci zde budou informovat o nových i osvědčených řešeních úpravy povrchů.

Na veletrhu HANNOVER MESSE mohou firmy zabývající se povrchovou technikou navazovat kontakty s různými uživatelskými branžemi. Každý druhý návštěvník bude v hale č. 5 ze zpracovatelského průmyslu. Nejsilnějšími branžemi, které budou zastupovat na veletrhu návštěvníci, jsou výroba strojů a zařízení, elektrotechnika a elektronika, automobilový průmysl a výroba vozidel, ale také letecká doprava a kosmonautika, kovozpracující průmysl, průmysl umělých hmot, stavební branže, sklářský, chemický, keramický průmyslu a dalších obory.

www.hannovermesse.de

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]