Strojírenství

23. listopadu 2017 11:16

Stroje firmy SMEC dobývají Evropu

Stroje asijského tygra, firmy SMEC, si díky vynikajícímu poměru ceny a výkonu našly celou řadu spokojených zákazníků nejen v Asii a Americe, ale i v Evropě. Díky obrovskému nárůstu poptávky se firma rozhodla rozšířit své logistické centrum v Německu. Stroje tak mohou být dodávány bez zbytečného prodlení. Nečekejte ani Vy a přesvědčte se o kvalitě strojů této značky.

Soustruhy řady PL45 od firmy SMEC dnes patří mezi nejpopulárnější také na českém trhu

Před několika týdny proběhl v německém Hannoveru další ročník vyhlášeného strojírenského veletrhu EMO. Firma SMEC lákala návštěvníky na stánek o rozloze 270 m2, na kterém si mohli prohlédnout deset strojů včetně několika novinek (ty představujeme v samostatném článku v tomto čísle). Jak řekl generální ředitel firmy SMEC, pan H. M. Lee, pro SMEC to byl historicky nejúspěšnější ročník. Úspěšná účast těsně souvisí s expanzí firmy na evropském trhu. Co tomuto úspěchu předcházelo? A jaké jsou plány do budoucnosti firmy SMEC v Evropě?

Firma SMEC (Samsung Machining Tools Engeneering Company), byla založena v roce 1988 jako divize obráběcích strojů Samsung Heavy Industries, Ltd. Od samého počátku spolupracovala na vývoji obráběcích strojů s několika předními japonskými výrobci. Po osamostatnění v roce 1999 pak vzniká nezávislá firma SMEC Co., Ltd. Ta se soustředila hlavně na asijský a americký trh. Souběžně docházelo k vývoji nových modelů strojů a jejich průběžné modernizaci.

Pro Evropský trh se stal klíčový rok 2013. V tomto roce byl otevřen nový závod v Gimhae. Výrobní prostory mají plochu 19 400 m2, administrativní část, jejíž součástí je i oddělení vývoje, má pak plochu 3 900 m2. Otevření tohoto závodu navýšilo kapacitu na současných 2 000 kusů strojů ročně. O efektivitě firmy SMEC svědčí to, že výše uvedené výrobní kapacity dosáhla s 200 zaměstnanci, z nichž je 40 pracovníků v oddělení vývoje. A právě díky navýšení výrobní kapacity mohla začít úspěšná expanze na evropské trhy.

Další plány pro evropské trhy

Během výstavy EMO se s námi pan H. M. Lee podělil o budoucí plány pro evropský trh. Prvním klíčovým krokem bylo vytvořit regionální zastoupení silnými partnery v jednotlivých zemích. V České republice byla z několika možností vybrána firma Grumant. Také v dalších evropských zemích získal SMEC silné partnery, kteří mohou zaručit růst v daných regionech. Dalším klíčovým prvkem pak je evropské logistické centrum firmy SMEC. To má v současné době kapacitu 50 skladových strojů. V roce 2018 dojde k jeho rozšíření a plánovaná kapacita na konci roku 2018 je 200 strojů.

Specifika evropského trhu

Nejrozšířenějšími řídicími systémy CNC strojů na asijském a americkém trhu jsou systémy od firmy Fanuc. Jedná se o kvalitní, stabilní a velmi spolehlivé systémy rozšířené a podporované po celém světě. Není tedy divu, že je na svých strojích používá také firma SMEC. Požadavky evropského, a zvláště pak německého a českého trhu, jsou však odlišné. Firma SMEC se rozhodla vyjít vstříc svým zákazníkům a soustruhy této značky jsou nyní k dispozici také s řídicím systémem Siemens. To je velkou výhodou u zákazníků, kteří již tento systém používají a mají jím vybaveny stroje ve své dílně, zvláště v době, kdy se těžce shání kvalifikovaní pracovníci. Jak již bylo zmíněno výše, na českém trhu zastupuje SMEC firma Grumant s. r. o. Ta příští rok oslaví kulaté 25. narozeniny. Svým zákazníkům tak může nabídnout své dlouholeté zkušenosti v oboru třískového obrábění, kompletní nabídku nástrojů a strojů pro třískové obrábění a podporu formou toolmanagementu. Nechte se i Vy přesvědčit o síle spojení firem Grumant a SMEC.

Výrobní závod SMEC v Gimhae umožnil po otevření výrazné navýšení výrobní kapacity

www.grumant.cz


Firma Grumant úspěšně nainstalovala další stroj

Na začátku měsíce října proběhla úspěšně instalace dalšího soustruhu firmy SMEC u českého zákazníka. CNC soustruh s hmotností 22 tun není žádný „drobek“. Opět se jednalo o stroj z úspěšné řady PL45, tentokrát v nejvyšší specifikaci XLY. Zákazník tak do svých služeb získal CNC soustruh s osou Y, s maximálním průměrem obrábění 620 mm a délkou úctyhodných 2 930 mm. Výkon na vřetenu je 37 kW. Nástrojová hlava má 12 pozic pro poháněné nástroje velikosti BMT75. Jedná se o robustní a výkonný stroj, který díky ose Y rozšiřuje své výrobní možnosti.


Mohlo by se Vám líbit

Navzdory komplikacím dotahuje český autoprůmysl předkrizové hodnoty

Výroba motorových vozidel v České republice opět ožívá. Pozitivním signálem je nejenom meziroční nárůst, ale i srovnání s předkrizovými hodnotami roku 2019. Výrazně se také rozjíždí […]

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít do hydraulických systémů letadel

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít k utěsnění hydraulického pohonu […]

Nová Toyota z Česka

Toyota Motor Europe bude v České republice vyrábět nový model v segmentu A Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) přidá do svého portfolia druhý model […]