Strojírenství

04. února 2020 09:19

Seuner: Univerzální skladové kapacity pro komponenty do soustruhů

 

Za účelem skladování součástek do soustruhů nainstalovala španělská firma Seuner Fabricados nové regálové zařízení od OHRA. Stěžejním úkolem přitom bylo vytvořit maximální skladové kapacity pro komponenty různých rozměrů, které se skladují na vlastních firemních nosičích nákladu. Řešením se tu staly konzolové regály vysoké 8,58 metru, které nabízejí jak souvislé skladovací úrovně, tak i místo pro dlouhé zboží.

Firma Seuner patří do skupiny CMZ Machinery Group, předního evropského výrobce CNC soustruhů. Továrna v blízkosti Bilbaa má k dispozici skladový prostor pro soustruhy CMZ. Tyto součástky jsou různých rozměrů a hmotností a k jejich přepravě a skladování se v továrně používají standardizované nosníky. Standardní regálové řešení nepřicházelo při instalaci nového skladu v úvahu. Firma společně s odborníky z OHRA vyvinula regálový systém, který kombinuje požadovanou flexibilitu s co nejlepším využitím plochy, a tudíž s velkými skladovými kapacitami.

Inzerce

Celkem bylo nainstalováno sedm konzolových regálů o délce v rozmezí 15,1 a 22,5 metru. Konzolové regály umožňují oproti paletovým regálům skladovat zboží nejrůznějších šířek, protože nemají rušivé mezinosníky. Zároveň může firma Seuner v této regálové sestavě uschovávat též materiál v tyčích či jiné dlouhé zboží. Protože jsou všechny nosné prvky regálového systému od OHRA zhotoveny z masivních ocelových profilů, umožňuje to vznik úzkého skladovacího systému s vysokou nosností. Každá strana regálů namontovaných pro firmu Seuner nese hmotnost 3 280 kg, zatímco konzolová ramena o délce 1,15 metru mají nosnost 820 kg. Pojezdová vedení umístěná na spodní části regálů dovolují použít vidlicový vysokozdvižný vozík pro úzké uličky. Firma Seuner nainstalovala navíc i řadu paletových regálů od OHRA s pěti skladovacími úrovněmi a jedním skladovým boxem mezi 4 a 3 metry. Nosnost jednoho skladovacího boxu přitom činí 3 000 a 4 000 kg.

Seuner je přesvědčen o kvalitě regálů a profesionalitě poradenství poskytovaného firmou OHRA. Díky těmto novým regálovým systémům bylo možné vytvořit skladový prostor s velkou nosností, který nabízí to nejlepší možné řešení potenciální skladové plochy a který dokáže propojit odolnost a flexibilitu.

OHRA Regalanlagen, GmbH se sídlem v Kerpenu u Kolína nabízí skladovací a regálové systémy mimo jiné pro obchod se stavebninami, kovy a dřevařství. OHRA, evropská jednička na trhu a specialista na konzolové regály, vyvinula mimo jiné samopojistnou, závěsnou konzolu, která je dnes měřítkem pro všechny systémy konzolových regálů. Při nárazu se vychyluje a ponechává tak uskladněné zboží nepoškozené. OHRA používá pro své regálové systémy výhradně kvalitní, plnostěnné, zatepla válcované normalizované stavební oceli.

www.ohra.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]