Strojírenství

22. září 2017 13:27

Rosa Catene: Větší kapacita v novém skladu – Konzolové regály pro tyčový materiál a pásy plechu

Společnost Rosa Catene, jeden z předních výrobců průmyslových řetězů, postavila nový sklad na suroviny u svého sídla v Calolziocorte, Itálie. Od firmy OHRA pocházející regálová konstrukce přitom současně slouží jako nosný prvek pro zastřešení. Toto řešení je oproti běžné halové konstrukci nejen levnější, ale také umožňuje bezproblémové rozšíření skladu v každé době.

Společnost Rosa Catene v závodě Caloziocorte vyrábí řetězy pro použití v zemědělství, průmyslu a v rámci živnostenského podnikání. Neustálý růst podniku si vyžádal stavbu nového skladu na suroviny pro pásy plechu na paletách a svazky ocelových tyčí. Zakázku k výstavbě skladu získala společnost OHRA: Jako specialista na systémy konzolových regálů se sídlem v německém Kerpenu společnost Rosa Catene přesvědčila koncepcí, ve které sloupky konzolových regálů současně slouží jako nosná konstrukce pro halu. U navržené koncepce se střešní prvky šesti regálových řad vzájemně překrývají. Tak vzniká kompletně zastřešený, modulární sklad, který může být někdy v budoucnu bezproblémově rozšířen. Navíc tato konstrukce výrazně uspoří náklady a je postavena rychleji než běžná hala.

Celý sklad je velký asi 900 metrů čtverečních a sestává z pěti řad oboustranných konzolových regálů a jedné řady jednostranných regálů o délce 30 metrů. Regálové systémy OHRA jsou vyrobeny ze stabilních, za tepla válcovaných ocelových profilů, které dovolují vysoké konstrukční výšky a velká zatížení. Robustní konstrukce navíc snižuje náklady a zkracuje dobu provádění oprav a údržby, které vznikají u běžných regálových konstrukcí vyrobených z plechových profilů v důsledku poškození při najetí apod.

Do prvních třech regálových řad se do devíti pater s dvojnásobnou hloubkou uskladní svazky tyčového materiálu o délce 6 500 milimetrů a váze 4 000 kilogramů. Konzoly regálů jsou zavěšené a lze je na milimetr přesně vyrovnat šrouby – tak je zajištěno rovnoměrné uložení skladovaného zboží. Tyto uličky jsou obsluhovány čtyřcestným vysokozdvižným vozíkem, který je veden po kolejnicích umístěných nad sloupky. Zbývající regálové řady jsou vybaveny můstky, a tak je na sedmi patrech k dispozici průběžná skladovací plocha. Zde jsou uskladněny pásy plechu na paletách o hmotnosti až 1 200 kilogramů. Tyto uličky jsou obsluhovány vysokozdvižným vozíkem.

Regálový systém se zavěšenými konzolami umožňuje vysokou flexibilitu – podle potřeby lze skladovací místa různých materiálů změnit a vyměnit.

www.ohra.cz

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]