Strojírenství

22. září 2017 13:32

PRIMA POWER představuje LASER GENIUS, úžasný výkon a uživatelská přívětivost pro vaši výrobu!

Působivý výkon, použití nejnovějších technologií a vysoká energetická účinnost: to může být jen génius. Nový Laser Genius je předvojem Prima Power 2D vláknových (fiber) laserů nové generace určených pro technologii řezání a vyniká pro svou vysokou produktivitu, přesnost a účinnost, a také pro inovativní konstrukční řešení stroje – aplikaci syntetického granitu a uhlíkových vláken.

Inzerce

Stroj je osazen lineárními motory s velmi vysokou dynamikou, která zajistí nárůst vaší produktivity o 15 % ve srovnání s konvenčními systémy pohonu (například pomocí pastorku a hřebenu). Použití lineárních pohonů také zajišťuje vyšší přesnost stroje oproti konvenčními pohonům. Je vybaven ucelenou řadou automatizačních modulů a funkcí a díky efektivnímu CNC řízení zaručuje maximální přesnost při řezání a polohování řezací hlavy. Laser Genius je produktem vyšší třídy a díky nízkým provozním nákladům má vysokou energetickou účinnost, nepotřebuje žádné laserové plyny a díky použití vláknového laseru má i nízké nároky na údržbu. Laser Genius je výsledkem -produktem dlouholetých zkušeností společnosti PRIMA POWER v laserové technologii, prokázanému prvenství v 2D laserové technologii – přes 2 000 instalací 2D laserů po celém světě a v aplikaci maximální flexibility, kvality a uživatelské přívětivosti. Použití lineárních pohonů na osách X a Y, použití uhlíkových vláken a syntetického granitu v konstrukci stroje dává stroji takové vlastnosti, díky kterým může naplno využít možnosti vláknového (fiber) laseru.

Dalším prvkem, který vyniká, je také proprietární hardware a software pro řízení laserového procesu a vysoká brilance 6 kW vláknového laseru. Prima Power fiber řezací hlava využívá strategii použití jedné čočky s vysokou dynamikou ohniska se zdvihem 35 mm a rychlým vyrovnávacím systémem (OPC) a ochranným sklem. Laserová hlava je vybavena unikátním antikolizním magnetickým systémem, který chrání hlavu a stroj před mechanickým poškozením. Tohle všechno a mnoho dalších funkcí dává stroji jedinečné vlastnosti a výkon pro použití i v nonstop provozech 24/7.

Laser Genius byl vyvinut pro maximalizaci konkurenceschopnosti našeho zákazníka přesně v souladu s jeho aplikací a technologií. Řada volitelných technologických opcí tak dovoluje využít maximální možnosti stroje a poskytuje zákazníkovi konkurenční výhody dle různých požadavků a potřeb:

SMART Cut, umožňuje rychlé řezání tenkých plechů (do 5 mm) – snížení doby cyklu až o 30 %,
MAX Cut, pro rychlé řezání středně silných plechů, možnost snížit dobu zpracování až o 40 %,
NIGHT Cut, pro intenzivní vysokou produkci, zaručuje vyšší piercing a bezpečný proces řezání bez obsluhy.

Vynikající kvalita stroje a mimořádný výkon jde ruku v ruce s ohleduplným zaměřením na životní prostředí a ergonomii. Laser Genius je navržen a vyvinut dle filozofie a strategie Prima Power Green Means®: high-tech a know-how, které splňují požadavky jak na produktivitu, tak i na udržitelnější výrobu. Kabina stroje je k dispozici ve dvou různých variantách: tzv. Lean cabin (štíhlá kabina) nabízí zákazníkovi ideální zástavbové rozměry, snadnou instalaci a příznivou cenu. Tzv. Open cabin (otevřená kabina) je vhodná pro náročnější zákazníky, kde lze u stroje otevřít posuvné boční dveře a poskytnout tak zákazníkovi větší flexibilitu, logistický přístup do stroje a větší uživatelskou přívětivost pro operátora, přesně jako je tomu tradičně u všech modelů 2D laserů PRIMA POWER. Stroj bude možno vidět na letošním veletrhu MSV v Brně, stánek PRIMA POWER najdete v pavilónu B/25.

www.primapower.com

Mohlo by se Vám líbit

Nová modulární lineární osa pro libovolnou délku pojezdu

Téměř nekonečně rozšiřitelný a snadno montovatelný: Drylin EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy. S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh […]

Obchodní rok 2022: Bosch v náročném období dosahuje svých stanovených cílů

Celosvětová expanze zajišťuje příležitosti k růstu Naplnění plánovaného obratu a zisku: V roce 2022 obrat vzrostl na 88,4 miliard eur / obchodní výsledek se zlepšil […]

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]