Strojírenství

09. května 2019 07:34

Pozvánka na uživatelskou konferenci HxGN LOCAL ČESKO A SLOVENSKO 2019

Společnost Hexagon vás srdečně zve na letošní uživatelskou konferenci, která se koná ve dnech 19.-20. června 2019 v zámeckém hotelu Valeč na Vysočině. Letošní ročník je úspěšným pokračováním mezioborové konference technologického koncernu Hexagon, kterou pořádají divize Manufacturing Intelligence, Safety & Infrastructure, PPM a tento rok i nově vzniklá divize Geospatial.

V rámci divize Manufacturing Intelligence, předního světového výrobce a dodavatele měřicích a výrobních řešení, zazní v rámci čtyř přednáškových bloků celkem 14 příspěvků, které budou sledovat nové trendy a technologie v oblasti průmyslové metrologie.

Inzerce

Na programu jsou přednášky týkající se robotizovaných měřicích systémů, systémů pro velkoobjemové měření Leica, měřicích ramen Absolute Arm nebo skenerů s bílým světlem Aicon. Tyto technologie návštěvníci uvidí přímo na místě, kde s nimi budou probíhat praktické ukázky fungování. Na konferenci bude také představena novinka Leica Absolute Trackeru ATS600, jenž je vůbec prvním systémem na světě pro přímé skenování.

Dalšími tématy budou kromě technologií i samotná data a efektivní nakládání s nimi, případové studie o fungování automatické výrobní linky a slot věnovaný poprodejní podpoře a klíčovým aktivitám, na které v současnosti Hexagon klade důraz. Návštěvníci budou dále seznámeni se softwarem VISI, který usnadňuje práci s naměřenými daty a umožňuje jejich zpětné využití v konstrukci a výrobě a dále nahlédnou do světa virtuálních simulací využívající softwarová řešení MSC.Software.

Pokračování bude mít i úspěšný seminář PC-DMIS, který je určen zejména uživatelům tohoto světově nejrozšířenějšího metrologického softwaru.

PROGRAM

STŘEDA 19. ČERVNA 2019

09:00 Registrace účastníků
10:00
Zahájení konference, dopolední blok
14:00 Leica Absolute Trackery, systémy pro velkoobjemové měření (HxGN MI)
14:45 Robotizované měřicí systémy, významná součást výrobního prostředí (HxGN MI)
15:15 Jak může skenování pomoci? (HxGN MI)
15:55 Best case studies – propojení souřadnicových měřicích systémů s výrobou (HxGN MI)
16:30 Online monitoring stroje a naměřená data (HxGN MI)
16:50 Novinky v poprodejní podpoře (HxGN MI)
17:10 Obrobkové sondy, nástrojové sondy a SW měření v obráběcím stroji (m&h Inprocess Messtechnik GmbH)

 

ČTVRTEK 20. ČERVNA 2019

10:00 Smart factory v praxi – od konstrukce přes výrobu až po měření (NEXNET a.s.)
10:15  MSC.Software – CAE simulace a jejich uplatnění v praxi (MSC.Software s.r.o.)
10:30 Přivítání a úvodní slovo na semináři PC-DMIS (HxGN MI)
10:35 Slovo SW Developera PC-DMIS (HxGN MI)
10:50 Novinky a zajímavosti ze světa PC-DMIS (HxGN MI)
11:20 Aplikace PC-DMIS Protect®, efektivní kontrola nad měřicím programem (HxGN MI)
13:00 Závěr konference

 

Termín konference: 19.-20. června 2019
Místo konání: Hotel Valeč u Hrotovic

 

Na konferenci je nutné se předem zaregistrovat. Více informací, kompletní program a registrační formulář najdete na webových stránkách události www.hxgnlocal.com.


www.hexagonmi.com/cs-CZ

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]