Strojírenství

31. srpna 2022 23:08

Optimální doba přítlaku na jedno kliknutí

iQ hold control: nový asistent pro požadované hodnoty zkracuje proces vzorkování

Produktová rodina iQ společnosti ENGEL se při příležitosti veletrhu K 2022 rozšíří. Novým členem je asistent pro požadované hodnoty iQ hold control, který díky automatickému určení optimální doby přítlaku ušetří procesnímu technikovi spoustu času.

Inzerce

Doba přítlaku je jedním z parametrů ovlivňujících kvalitu v procesu vstřikování. Proto se po vybavení formou nastavuje individuálně a zpravidla se určuje podle zkušeností. Určení tzv. bodu zatuhnutí je časově náročné a je potřeba také velké množství surovin, protože je nutné nejprve vytvarovat několik dílů a tyto analyzovat v laboratoři kontroly kvality. Nový asistent doby přítlaku společnosti ENGEL tuto úlohu za výrobní personál převezme a ušetří tak čas a suroviny.

Základem automatického výpočtu doby přítlaku je na jedné straně „dýchání“ nástroje a na straně druhé poloha plastifikačního šneku. iQ hold control obě procesní hodnoty analyzuje a již po několika cyklech pomocí řízení vstřikovacího stroje CC300 navrhne optimální dobu přítlaku. Jakmile technik provádějící nastavení hodnotu potvrdí, může být ihned zahájena produkce.

Doba přítlaku se určuje objektivně, proto mohou i méně zkušení procesní technici při změně šarže pouze jedním kliknutím tento procesní parametr přizpůsobit. Dalšího zvýšení účinnosti je dosaženo tehdy, pokud je automaticky určená doba přítlaku kratší než původní doba přítlaku. V těchto případech se zkracuje doba cyklu. Kromě toho klesá spotřeba energie.

Princip fungování bude představen při výrobě konektorů

Návštěvnící veletrhu K 2022 uvidí na stánku společnosti ENGEL nový iQ hold control v akci. Plně elektrický vstřikovací stroj e-mac bude vyrábět konektory pro elektroniku vozidel. Tento stroj je vybaven všemi asistenčními systémy dostupnými v programu inject 4.0 ENGEL. Tyto systémy je možné aktivovat a deaktivovat jednotlivě, aby návštěvnící veletrhu mohli naživo sledovat jednotlivé funkce. Uvidí tak, jak jsou jednotlivá iQ řešení výrazným přínosem při zvládání každodenních úkolů při vstřikování plastů. Odborníci společnosti ENGEL představí různé scénáře, například téma vyšší energetické účinnosti nebo konstantní kvality dílů i v případě, kdy surovina podléhá kolísání kvality.

Využití plného potenciálu

Další potenciály v oblasti účinnosti a kvality, které tyto inteligentní asistenční systémy nabízí, je nyní možné otestovat ve vlastním závodě. Společnost ENGEL nyní všechny iQ systémy a také nový iQ hold control nabízí i ve formě zkušební verze. Na omezenou dobu je v řízení stroje aktivována plná verze požadovaného asistenčního systému.

Touto novou službou iQ boost podporuje společnost ENGEL své zákazníky při výběru, začlenění a použití inteligentních asistenčních systémů. K dispozici jsou různé balíčky, které nabízí například webináře a školení ve vlastním závodě, aplikační poradenství a pokusy v technickém centru ENGEL. Službou iQ boost společnost ENGEL svým zákazníkům usnadní využívat plný potenciál digitálních možností.

Více informací: https://www.engelglobal.com/be-efficient?utm_source=plasty-oneindustry-one&utm_medium=content&utm_campaign=be-efficient1-messeK

Společnost ENGEL na veletrhu K 2022: hala 15, stánek C58

Navštivte nás na veletrhu PLASTEX: hala G1, stánek 28

Často je optimální doba přítlaku kratší než doba, která byla nastavena původně. V těchto případech se zkracuje doba cyklu.

Obrázek: ENGEL

 


ENGEL AUSTRIA GmbH

ENGEL je jednou z předních firem v oblasti výroby vstřikovacích strojů. Skupina ENGEL dnes nabízí veškeré technologické moduly pro zpracování plastů kompletně na jednom místě: vstřikovací stroje pro termoplasty a elastomery, včetně automatizace. Jednotlivé komponenty jsou přitom samy o sobě konkurenceschopné a na trhu úspěšné. Se svými devíti výrobními závody v Evropě, Severní Americe a Asii (Čína, Korea), pobočkami a zastoupeními ve více než 85 zemích nabízí ENGEL svým zákazníkům optimální podporu na celém světě, aby byli se svými novými technologiemi a nejmodernějšími výrobními linkami konkurenceschopní a úspěšní.

www.engelglobal.com

Mohlo by se Vám líbit

Výstružníky Seco Nanojet optimalizují odvod třísek a potlačují tak zmetkovost

Monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet zlepšují díky inovativnímu výstupu chladicí kapaliny odvádění třísek. Eliminují tak vznik zmetků, pěchování třísek nebo poškozování břitů, což vede k […]

Panasonic LP-RH: Nový CO2 popisovací laser

Vyšší přesnost a značení „on the fly“ při vysokých rychlostech je jen začátkem z výčtu mnoha funkcí řady LP-RH Inzerce Nové laserové CO2 popisovací systémy LP-RH […]

Výroba autoprůmyslu nad předkrizovými hodnotami

V prvních dvou měsících 2024 bylo na linkách tuzemských výrobců osobních vozidel zkompletováno již celkem 263 028 vozidel. To představuje meziroční nárůst o 22,3 %. […]