Strojírenství

24. ledna 2023 11:08

Novým výkonným ředitelem Thein Industry se stal Michal Brijar

Thein Industry jde vstříc svému plánovanému růstu a na pozici CEO společnosti obsadila zkušeného manažera Michala Brijara. Na starost bude mít denní provoz, operativu a řízení jednotlivých firem spadajících do portfolia skupiny. Někdejší výkonný ředitel Thein Industry Filip Budník díky tomu získává potřebnou kapacitu na plánování strategických kroků, financí a budoucích akvizic.


Michal Brijar

Michal Brijar zahájil svoji kariéru na technickém oddělení v automotive byznysu, kde se postupně vypracoval až na vedoucího technologie a projektové kanceláře. V dalších společnostech měl pak na starosti především implementaci nových produktů, optimalizaci výrobních procesů a zvyšování výkonnosti. Dále se věnoval konzultační práci, kde pomáhal s restrukturalizací firem.

Nejvíce zkušeností nasbíral jakožto manažer transformačního programu Mall Group. Pracoval zde na vysoce prioritních iniciativách napříč všemi funkcemi, včetně produktu, technologie, marketingu či prodeje, pokrývající velkou šíři témat a směřující k dosažení strategie společnosti. V Mall Group dále působil na pozici vedoucího oddělení dodavatelského řetězce a rozvíjel automatizované objednávkové platformy.

V Thein Industry ho čeká výzva v podobě rozvinutí obchodní činnosti a potenciálu malých firem. Společnost pracuje na jejich digitalizaci a postupné transformaci k firmám středního charakteru. Chce se zaměřit na kolejový byznys a energetický sektor s vyšší přidanou hodnotou v rámci zakázkové výroby.

“V Thein Industry se snažíme z tradičních rodinných firem vytvořit v rámci skupiny silné spoluhráče, přičemž dbáme na personální stabilizaci týmů, standardizaci procesů, reportingu a postupné směřování k digitalizaci. Věřím, že mám za sebou potřebné zkušenosti v řízení projektů v oboru a že se nám společně s týmem Thein Industry podaří těchto cílů dosáhnout,” vysvětluje Michal Brijar.

Na výkonných pozicích Thein Industry přivítal také novou CFO Evu Lindnerovou. Před příchodem do společnosti působila v řadě řídících pozic mezinárodních korporací i technologického startupu. Zkušenosti z průmyslového prostředí získala po dlouhém působení v Trane jako generální manažerka pro Česko a Slovensko.


Eva Lindnerová

 


O Thein Industry

Thein Industry je průmyslově zaměřená odnož investiční skupiny Thein, která buduje své portfolio z vzájemně se doplňujících strojírenských společností a vytváří tak bezkonkurenční škálovatelnost projektů a služeb v průmyslovém prostředí. Zaměřuje se především na investice v oblasti železniční dopravy, energetiky a chemického a zpracovatelského průmyslu.

Mezi specializace Thein Industry se řadí také vývoj vlastních vodíkových technologií využívaných v oblasti kolejové i silniční dopravy. Do portfolia skupiny patří české společnosti Ponec, Cotring, Železniční dodavatelská, Hydrogenic Technology a Lokorent Services.

O skupině Thein

Thein je investiční skupina technologického experta a investora Tomáše Budníka, která se zaměřuje na rozvoj technologických společností v oboru lCT, kyberbezpečnosti a průmyslu 4.0 z České a Slovenské republiky. Ve svém portfoliu chce propojovat zajímavé projekty, které vykazují vynikající výsledky a poskytovat jim byznysovou a infrastrukturní expertízu. Hlavní filosofií skupiny Thein je hledání nové synergie mezi jednotlivými projekty a udržení českého know-how v českých rukách.

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]