17. února 2022 12:53

Nová technologie Parker ToughShield Plus posouvá pokovení slitinou zinku a niklu na novou úroveň

Koroze je minulostí

Inzerce

Společnost Parker Hannifin, mezinárodní lídr v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, představila nově vyvinutou patentovanou zinko-niklovou povrchovou úpravu pod názvem ToughShield Plus určenou pro všechny tekutinové přípojky a adaptéry. Díky tomuto novému rozvoji na trhu posouvá společnost Parker technologii pokovení zinkem a niklem na novou úroveň.

Pokovení zajišťuje vynikající rezistenci, což zvyšuje prevenci koroze a zároveň zachovává optimální vlastnosti a hodnoty sestavy. Systém ToughShield Plus je první komerčně dostupný standardní systém pokovení pro kapalinové pohonné systémy, který zajišťuje rezistenci proti červené korozi po dobu až 3000 hodin.

Náklady na řešení koroze jsou ve všech průmyslových odvětvích značné. Každý den se miliony koncovek a adaptérů u zákazníků používají v nejnáročnějších aplikacích, v jejichž rámci mohou být vystaveny působení hnojiv, bláta, znečištění vzduchu, soli a dalším agresivním činitelům, které mohou způsobit korozi. Jakmile se koroze ocitne v systému, může se v podobě elektromechanické reakce snadno rozšířit na hodnotnější součásti. Proto je důležité korozi předcházet a udržovat ji mimo systém používáním těch nejodolnějších součástí. Technologie ToughShield Plus byla navržena tak, aby zákazníkům ušetřila čas a peníze díky prodloužené životnosti tekutinových přípojek a adaptérů, snazší údržbě a zvýšené rezistenci proti migraci koroze na další součásti v systému. To má za následek prodloužení doby provozuschopnosti zařízení, prevenci problémů s estetickou kvalitou a snížení potenciálních nákladů na záruční opravy.

Společnost Parker neustále investuje do dalšího rozvoje své produktové řady, aby tak zákazníkům po celém světě, kteří používají tekutinové přípojky a adaptéry, poskytovala co nejlepší služby. Zkušení odborníci strávili několik let vývojem optimálního povrchu a vlastností technologie ToughShield Plus v našich vlastních testovacích laboratořích a závodech na elektrolytické pokovení skupiny Parker Fluid Connectors Group v Evropě a USA. Základem tohoto nového patentovaného pokovení je pasivovaná vrstva zinku a niklu, která neobsahuje šestimocný chrom. Tento inovativní vrchní nátěr nabízí vynikající kontrolu tření a montáže.

Pokud jde o galvanické pokovení, k testování technologie ToughShield Plus byly použity metody akceptované v celém odvětví. Ke schválení produktu byly použity postupy, jako je test solnou mlhou (SST) a cyklické korozní testy (CCT). Výsledek: technologie ToughShield Plus nabízí nadprůměrnou rezistenci proti korozi 3000 hodin v testu solnou mlhou, což poskytuje zákazníkům jasnou výhodu ve srovnání se stávajícími řešeními na trhu.

Technologie ToughShield Plus splňuje přední průmyslové normy, jako jsou DIN a SAE, a také ekologické normy RoHs, REACH a ELV.

Další informace naleznete na následujících stránkách: www.toughshield.com

Mohlo by se Vám líbit

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]

I přes recesi automobilového průmyslu je zde nabídka míst stále vysoká

Nejdůležitější průmyslový obor v ČR zažil již lepší roky.  Za problémy tuzemských automobilek stojí nejen covid a jím způsobené výpadky v dodávkách dílů, zejména čipů a kabeláže, […]

MSV Brno 2022: Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pro požadavky inteligentní výroby

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí ucelenou nabídku polohovací a lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Produkty svým charakterem […]