Strojírenství

03. dubna 2019 11:41

Nejrychlejší 3D tiskárna světa UNIZ vstupuje na český trh & Tip 4ISP na novinku v rámci veletrhu Reklama a Polygraf a 3D EXPO v Praze

3D tisk pokořil další hranice. V hobby i profi provedení otevřel nové dimenze ve 3D tisku a to svou rychlostí, tiskovou plochou i kompaktností objektů. Rychlejší mechanická část a výkonnější vytvrzování zajistily, že výroba je až padesátkrát rychlejší, a to podle velikosti výrobku. Jedná se o 3D tiskárny od výrobce UNIZ, označované jako SLASH, v profi řadě zSLTV. Tyto stroje pracují na bázi DLP – vytvrzování materiálu plošně, ne bodově. Jejich unikátnost je v tom, že mají patentovanou metodu, která zvyšuje výkon LED diod více než čtyř násobně. Následně se firma Uniz zaměřila na odstranění nedostatků běžných tiskových ploch a změnou materiálů dosáhla až pět krát rychlejšího mechanického postupu při tisku. 3D tiskárny UNIZ vstupují na český trh v rámci veletrhu 3D Expo –  Reklama a Polygraf v Praze, PVA Letňany. Ten  se koná v termínu 9. – 11. dubna. Tiskárny na náš trh uvede firma Varmego s.r.o., která získala výhradní zastoupení na českém, slovenském a pobaltském trhu. Testy v řádech stovek výtisků již úspěšně proběhly a firma Varmego se také podílí na vývoji „myčky“ pro hotové výrobky, jejíž prototyp je již ve fázi výroby. První dodávka těchto 3D tiskáren bude na území ČR během dubna. V této souvislosti proběhne na přelomu dubna a května uživatelský workshop jak nejlépe pracovat s těmito 3D tiskárnami. Tiskárny získaly ocenění na veletrhu CES v Las Vegas v lednu tohoto roku. Byla rovněž potvrzena rychlost tisku 1200mm/h. Tiskárny následně budou k vidění na showroomu 4ISP v Modleticích u Prahy.

Lehce k historii a technologii, starší a stále ještě kvalitní metodu STL již dříve doplnila metoda DLP. STL tiskárny fungují na bázi laserového spékání (bodově), DLP tiskárny pak na bázi LED diod (vytvrzování plošně, ne bodově),“ uvádí Ing. Dagmar Smrčinová, Ph.D., marketingová a projektová ředitelka firmy 4ISP. „Jedním z největších přínosů tiskáren SLASH je vysoký výkon UV LED diod, který je dosažen použitím patentovaného chladícího systému sestavy UV podsvícení. Díky tomu je tiskárna UNIZ SLASH UDP v současné době nejrychlejší 3D tiskárnou na světě s potvrzeným rychlostním rekordem za použití UDP technologie 1.200mm za hodinu,“ dodává Dagmar Smrčinová.

Inzerce

Zmíněná UDP technologie je dalším patentem společnosti UNIZ. Za využití speciálního typu materiálu pružné membrány a inovativního složení UV resinu je možné, pomocí této technologie, dosáhnout zvýšení rychlosti tisku až na pětinásobek původních hodnot. Přestože tento typ tisku nemůže být použit na všechny tištěné objekty, při zachování designových pravidel je tento tisk vysoce spolehlivý. Důležitou informací jistě je i skutečnost, že pořizovací náklady zmíněného speciálního resinu jsou plně srovnatelné s jeho běžnou verzí. Resin je tiskový materiál, kde každý druh resinu má jiné vlastnosti a jiné užití. V nabídce je například medicínský, pro ztracené lití, či pro prototypy včetně následné možnosti vrtání závitů, napodobení plastů a plexi i pro studené lití.

3D tiskárny série SLASH od konkurence odlišuje také výrazně větší tisková plocha 192x120mm s maximální výškou 200, resp. 400mm. Pro zákazníky z průmyslových oblastí však firma UNIZ dokáže nabídnout i zařízení s plochou podstatně větší. V současné době nabízí možnost výtisku největších výrobků varianta zSLTV-23 s maximálními rozměry 527x296x740mm.

Zařízení je dodáváno včetně software pro přípravu tiskových dat, jehož ovládání je mimořádně intuitivní a přehledné. Předvolené tiskové parametry dle použité náplně a automatické generování případných tiskových podpor zjednodušují tento proces na nejjednodušší možnou úroveň, kterou zvládne i začátečník s manuálem v ruce. V programu je pro první výtisk k dispozici několik 3D objektů a další nepřeberné množství je možné získat na internetu na serveru dodavatele. Doplňkem programu pro počítač je aplikace pro mobilní telefony, která zjednodušuje dálkový dohled nad tiskárnou, a to i vizuálně díky kameře integrované v samostatném zařízení. Další funkcí této aplikace je i možnost spuštění samotného tisku bez nutnosti práce s PC.Procesem samotného vytištění ještě není vše hotovo, protože výtisk je třeba zbavit zbytků nevytvrzeného tiskového materiálu a případně povrchově vytvrdit. Společnost UNIZ, ve spolupráci s firmou Varmego s.r.o., pro tuto aplikaci dokončuje vývoj jednotky, do které bude možné vložit celou tiskovou základnu, a tak zcela eliminovat kontakt mezi uživatelem a nevytvrzeným tiskovým materiálem.

Celé zařízení je koncipováno jako téměř bezúdržbové, uživatel při opotřebení mění pouze tiskovou nádrž a doplňuje RESIN. Firma Varmego s.r.o. trvale udržuje skladem náhradní díly, které mohou být předmětem výměny, takže není potřeba tiskárnu zasílat k výrobci i při větším servisním zásahu.


O společnosti:

Společnost 4ISP má dvě klíčová prodejní oddělení se čtyřmi aktivitami: Prodejem CNC strojů se řadí mezi specialisty na prodej laserů a CNC frézek. Je výhradním prodejcem stabilních a profesionálních strojů RELICUT.  Je majitelem značky vláknových laserů HSG v Evropě. Pro část Evropy zajišťuje distribuci Holandských řezacích a značkovacích laserů BRM laser. Nabízí také stroje pro modeláře či školy případně malovýrobu. Všechny typy strojů naleznou zákazníci v předváděcím centru, kde si je mohou otestovat. Samostatné CNC oddělení strojů začalo vznikat v roce 2013, v roce 2015 bylo již dominantou provozu firmy. Dále naleznou zákazníci ve skladech firmy širokou nabídku mechanických i elektronických CNC komponentů či obráběcích strojů. Dále nabízí spotřební materiál a doplňky k laserům a frézkám. Třetím pilířem firmy jsou CNC služby, jako značení kovových i nekovových produktů (popisování, gravírování grafiky), řezání tyčového materiálu, broušení nakulato, řezání deskového materiálu a zakázkový servis CNC strojů. Posledním pak CCTV – bezpečnostní kamerové systémy zastoupené převážně českou značkou RELICAM naleznete na cctv.inshop.cz. Společnost 4ISP provozuje již několik let internetové obchody s širokou nabídkou kamerových CCTV systémů na stránkách cctv.inshop.czCNC komponenty a stroji na cnc.inshop.cz.


www.eurazio.eu , www.4isp.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]