Strojírenství

10. října 2022 22:46

MSV Brno obrazem

52 000 návštěvníků a 1 256 vystavujících firem

Pro všechny, kteří se nemohli minulý týden zúčastnit letošního strojírenského veletrhu, se připomínáme krátkou zprávou a fotografiemi z místa akce. Uličky v hlavních pavilonech P, F, V a G1 přeplněné návštěvníky evokovaly časy, o kterých spousta „pochybovačů“ tvrdila, že už se nevrátí. Ano, na MSV bylo letos plno!

Veletrhu určitě prospělo zkrácení akce o jeden den, poprvé začínal v úterý. A úterý bylo takové, jak „úterý“ známe z předcovidových ročníků, přineslo ostrý start do akce. O jeden den se zkracují i přední evropské veletrhy, a o jeden den kratší bude i příští ročník tuzemského veletrhu AMPER.


Přesné strojírenství v podání RENISHAW


Digitalizace patřila k hlavním tématům veletrhu.


Nárůst vystavovatelů – firem z oboru digitalizace výroby nešlo přehlédnout.


Digitalizace výroby se neomezuje jen na strojírenství.

V řadě parametrů (ceny energií, ceny komponentů, nedostatek dílů, narušené dodavatelské řetězce) zažívá český průmysl těžké období. Nálada na letošním MSV této těžkosti ale úplně neodpovídala. Byla zcela odlišná od nálady mediálních zpráv běžných mainstreamových médií. Lidé se potkávají, řeší výrobu, plánují investice, ale také modernizaci a úspory. I o tom byl letošní MSV.


Potřetí se na MSV otevřela Česká národní expozice, která na jednom místě sdružila služby státu podnikatelům.

 

Naše redakce děkuje za návštěvu naší expozice v pavilonu P všem návštěvníkům z řad odborné veřejnosti i vystavovatelů!

A jak letošní ročník veletrhu vidí někteří vystavovatelé?
(zdroj Veletrhy Brno, a. s.):

Michal Hrdina, Sales Representative Roboshot, FANUC Czech
S návštěvností jsme spokojení a máme i nové kontakty. Myslím, že to bylo velmi přínosné, a veletrh splnil to, co měl. Na stánek přicházeli návštěvníci z oboru. Zachytili jsme i lidi, o kterých jsme ani nevěděli, že se zajímají o naše stroje a že mají potenciál si naše stroje pořídit, takže to bylo v tomto ohledu velmi zajímavé.

Marcela Náhlovská, marketing, TRUMPF Praha
S návštěvností jsme velmi spokojení. Jsme rádi, že byla konečně zase možnost se normálně setkávat naživo.

Adam Kabourek, Sales Manager – Gripping Systems, SCHUNK Intec
Po odmlce, kdy minulý strojírenský veletrh byl o něco skromnější, si myslím, že letošní rok byl návratem kompletně k normálu, a to ve velice pozitivním smyslu. Veletrh vnímáme spíše jako společenskou událost, protože se zde hodně setkáváme s partnery a zákazníky, které už známe. Patří k tomu ale i to, že se občas objeví zajímavé nové kontakty.

Tomáš Ortman, zástupce jednatele, ISCAR ČR
Letošní veletrh hodnotíme velice kladně. Sešli se tady téměř všichni naši významní zákazníci. Podařilo se nám zde získat i nové kontakty, nicméně tím, že působíme na českém trhu již třicet let, tak nás zákazníci znají. Je pro nás prestiž zde být.

Hana Modlitbová, vedoucí oddělení propagace, TAJMAC-ZPS
Na MSV patříme k tradičním vystavovatelům. I přes nepříznivost momentální situace u nás i v Evropě letos vystavujeme na téměř stejné ploše jako
v předcovidové době. Je tedy zřejmé, že je pro nás tento veletrh důležitou akcí, která doplňuje naše obchodní aktivity.

Monika Šimánková, generální ředitelka ITS Group a předsedkyně představenstva HESTEGO
Z letošního veletrhu mám hodně dobrý pocit. Oproti loňsku se zvýšila účast vystavovatelů a je tady hodně návštěvníků. Na stánku máme pořád plno, takže jsme spokojeni.

Rostislav Pokorný, zástupce jednatele, DATRON-TECHNOLOGY, s.r.o.
Na MSV patříme mezi stálice. Letos jsme tady už po čtrnácté a stále nás to překvapuje, jak jsou veletrhy silným offline nástrojem pro marketing. V posledních letech pozorujeme trend, že sem chodí hlavně odborná veřejnost, partneři a potencionální zákazníci. Máme radost, že hlavně pro tyto skupiny je MSV stále důležitý a vidí v něm potenciál pro obchodní záležitosti. Letošní návštěvnost nás mile překvapila. Očekávali jsme o něco nižší zájem, ale všechny dny byla návštěvnost nad očekávání.

Jiří Klusáček – redakce oneindustry (za použití materiálů Veletrhy Brno, a. s., část fotografií zdroj: Veletrhy Brno, a. s)

 

Mohlo by se Vám líbit

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]

Rezervujte si výstavní plochu na veletrhu Stainless 2023 co nejdříve!

Od 10. do 11. května 2023 se uskuteční již 11. ročník veletrhu Stainless. Jedná se o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců i dodavatelů působících v […]

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]