Strojírenství

23. února 2024 15:14

Lampy na obráběcí stroje

Profesionální osvětlení strojů, pracovních stolů a výrobních linek

Naše firma dodala českým a slovenským zákazníkům už několik tisíc lamp, především na obráběcí stroje. Dodáváme lampy do nejtěžších provozních podmínek, od velkosériové strojírenské výroby až po přesnou, detailní práci v nástrojárnách a modelárnách. Vedle nových moderních CNC strojů osazujeme i klasické konvenční obráběcí stroje. Osadili jsme stovky pracovních stolů na přesné a montážní práce, a celé výrobní linky. Od roku 1996, kdy jsme prodali první lampu, tak máme téměř třicet let zkušeností s prodejem lamp ve strojírenství a průmyslové výrobě. V naší nabídce máme přes 30 typů lamp včetně LED svítidel. Přesto tento článek věnujeme halogenovým lampám.

Proč halogenová lampa?

Inzerce

Halogenové lampy se i přes nástup LED lamp stále vyrábí, protože:

 • Jsou někdy až mnohonásobně levnější než nové LED lampy.
 • Mají léty osvědčenou kvalitu. Každý výrobce LED lamp vám řekne zaručený údaj o dlouhé životnosti svítidla, co ale poté, až lampa dosvítí? V reálu to znamená nákup nové lampy, zatímco výměna halogenové žárovky vás bude stát řádově desítky korun. Halogenové žárovky jsou standardizované, léta neměnné, lehce se vyměňují a jsou běžně k dostání.
 • Halogenový zdroj světla má „teplý a pro oko příjemný světelný tok“ s minimálním úbytkem světla během životnosti zdroje. Intenzita světla je nastavena tak, aby chránila vaše oči.

TOP v naší nabídce jsou lampy typu FP55 – ideální na obráběcí stroj!

Toto jsou lampy, do kterých mohou „mlátit špony“, narážet třísky z obrábění a stříkat chladicí emulze. Mají robustní provedení, hlavy svítidel a ramena jsou vyrobena z lehkých slitin. Klouby jsou kovové, velice tuhé, přesto snadno rukou přestavitelné, dobře odolávají vibracím. Lampy jsou stavěny na extrémní mechanické zatížení. Důležitá je u těchto lamp těsnost proti vnikání vody, díky krytí IP65 na všechny komponenty. Těsnění dlouhodobě odolává chemikáliím v řezných a chladicích emulzích.

 

 

Lampy typu FP-20 pro všestranné profi využití ve firmách.

Jedná se o výrobek určený k profesionálnímu využití do průmyslových firem, s tuhým a přestavitelným ohebným ramenem, které variabilně zaručuje nastavení libovolné pozice a úhlu osvětlení. Rameno má délku 520 mm, těleso lampy 108 mm, a podstavec lampy 104 mm (celkem 732 mm). Velkou výhodou (není to standard u všech podobných typů lamp) je dvojitý plášť hlavy vyrobený z technického plastu. Tím je zaručen rychlý odvod tepla z hlavy lampy, a obsluha tak může bezpečně manipulovat lampou při dotyku s vnějším, chladným pláštěm lampy. Krytí lampy IP20 umožňuje osazení i na běžné typy kovo a dřevoobráběcích strojů. Lampa je odolná proti vibracím. Lampy FP20 jsou výborné i na pracovní a montážní stoly, ale najdou využití i v jiných typech výroby, například jako lampy na šicí stroje apod.

Tato lampa se dodává i ve variantě bez transformátoru na 12V i 24V:

Halogenová lampa FP20 F 12 V (bez trafa)

 • Ohebné rameno délky 520 mm
 • Bez transformátoru
 • Standardně se dodává s kabelem o délce 1,8 m
 • Halogenová žárovka 20 W, 12 V
 • Krytí IP 20 na všechny komponenty
 • Záruka (měsíců): 24

Cena: 990,-Kč + DPH

Halogenová lampa FP20 F 24 V (bez trafa)

 • Ohebné rameno délky 520 mm
 • Bez transformátoru
 • Standardně se dodává s kabelem o délce 1,8 m
 • Halogenová žárovka 20 W, 24 V
 • Krytí IP 20 na všechny komponenty
 • Záruka (měsíců): 24

Cena: 1.050,-Kč + DPH

Námi dodávané lampy umožní vašim pracovníkům eliminovat vysoké nároky na vizuální stránku práce a dostát tak stále vyšším nárokům na rychlost, přesnost a kvalitu produkce. V nabídce máme přes 30 typů lamp. Lampy jsou vyrobeny na Taiwanu.

Navštivte náš e-shop a posviťte si na výrobu!
Zakoupit můžete na www.mtools.cz

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

 • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]