Strojírenství

12. září 2022 21:32

Konzervační linky se superlativy

Když jde o špičkové konzervační linky, ať už pro loděnice nebo válcovny oceli, zákazníci po celém světě spoléhají na odborné znalosti společnosti Rösler. Základem je technické know-how, dlouholeté zkušenosti a úspěšně realizované referenční projekty. Dalším pozitivním aspektem jsou projektové týmy složené z odborníků z příslušných prodejních poboček Rösler a specialistů z centrály v Untermerzbachu v Německu. Výsledkem jejich úzké globální spolupráce jsou řešení s maximálním přínosem pro zákazníky.

CMCS – úspěšný vstup do nového segmentu trhu
Společnost China Merchants Cruise Shipbuilding (CMCS) je jedním z předních výrobců expedičních lodí, plovoucích plošin a plovoucích nakládacích jeřábů, která dříve outsourcovala konzervaci plechů a profilů potřebných k jejich výrobě. S rozšířením svých obchodních aktivit na osobní a výletní lodě musela společnost tuto politiku outsourcingu opustit. Vždyť jen plášť středně velké osobní lodi je tvořen z 25 000 tun oceli. Z tohoto důvodu společnost hledala partnera pro návrh a instalaci vysoce výkonné konzervační linky. Po rozsáhlé analýze trhu se čínská společnost rozhodla vybrat pro tuto zásadní investici firmu Rösler. Klíčovými faktory pro toto rozhodnutí byla technická realizace a účinnost několika konzervačních linek v evropských loděnicích. Rösler byl jediným dodavatelem, který mohl předložit tak působivý seznam referencí.

Konkurenční výhoda díky plně automatizované propojené konzervaci
Dle individuální požadavků CMCS se 180 metrů dlouhá konzervační linka sestává z linky pro plechy tzv. hlavní linky a linky pro profily, ze které jsou tryskané profily přiváděny do hlavní linky. Kromě dvou tryskacích systémů s válečkovou dráhou s optimálně nastavenými turbínami Gamma 400G a Rutten Gamma 400 HD, rovnacího systému pro profily a až 12 000 mm dlouhé plechy, je integrován plně automatizovaný lakovací systém, včetně dodávky barvy a dodatečného tepelného spalování. Všechny tyto komponenty linky jsou digitálně propojeny a integrovány do systému řízení výroby loděnice.
Tento inteligentní řídicí systém umožňuje plně automatické zpracování dílů od nakládky do vykládky rychlostí posuvu 5 metrů za minutu. Krátké výrobní časy s vysokou stabilitou a reprodukovatelností procesu, poskytly CMCS významnou konkurenční výhodu. K tomu samozřejmě přispěla robustní konstrukce konzervační linky odolná proti opotřebení spolu s výrazně nižšími personálními náklady.

Nová dimenze korozní ochrany ocelových plechů
Jeden z největších výrobců oceli a ocelových výrobků se závody v USA, Kanadě a Mexiku zadal zakázku na novou konzervační linku společnosti Rösler. Dobrá zkušenost s konzervační linkou, která byla před lety dodána na jiné místo, byla rozhodujícím faktorem pro to, že se známá americká společnost opět rozhodla pro řešení od firmy Rösler. Rozměry zpracovávaných ocelových plechů (šířka 4 300 mm, délka 18 000 mm a tloušťka materiálu až 200 mm) si vyžádaly přizpůsobení konzervační linky.

Zatížení až 7 tun na běžný metr
Celá linka, ve které se plechy předehřívají, tryskají, lakují a suší, je dimenzována na zatížení 7 tun na běžný metr namísto obvyklých třech tun na běžný metr. Integrovaný tryskací systém s válečkovou dráhou o šířce 4 500 mm má 10 turbín Gamma 400G, každou s hnacím výkonem 30 kW. Taková síla turbín zajištuje spolehlivé dosažení homogenního výsledku tryskání po celé šířce plechu při rychlosti posuvu 4 m/min a tím i vysokou produktivitu.

Fotografie: Rösler Oberflächentechnik GmbH


Legenda: Plně automatická a propojená konzervační linka představuje pro CMCS klíčovou investici pro vstup na trh stavby osobních lodí. Krátké výrobní časy s vysokou stabilitou procesu a minimálními náklady na zaměstnance zajišťují konkurenční výhodu při zpracování plechů a profilů.


Legenda: Zhruba 180 metrů dlouhá dvou-liniová konzervační linka se skládá z linky pro plechy (hlavní linky), do které jsou přiváděny díly z profilové sekce. Kromě toho jsou integrovány rovnací systémy pro plechy a profily, plně automatizovaný lakovací systém a dodatečné tepelné spalování. Všechny systémové komponenty jsou napojeny na nadřazený systém řízení výroby v CMCS. Celý proces probíhá rychlostí posuvu 5 metrů/minutu.

 


Soukromá společnost Rösler Oberflächentechnik GmbH se již více než 80 let aktivně zabývá oblastí povrchových úprav. Jak lídr globálního trhu nabízíme komplexní portfolio vybavení, spotřebního materiálu a služeb v oblasti omílání a tryskání pro široké spektrum rozmanitých průmyslových odvětví. Náš sortiment asi 15 000 spotřebních materiálů, vyvinutých v našich zkušebních centrech po celém světě, slouží našim zákazníkům pro jejich individuální dokončovací operace. Pod značkou AM Solutions nabízíme řadu řešení a služeb v oblasti aditivní výroby/ 3D tisku. V centrální školicím středisku Rösler Academy nabízíme praktické semináře k tématům technologie omílání a tryskání, štíhlé výroby a aditivních technologií. Ke skupině Rösler patří vedle německých závodů v Untermerzbachu/ Memmelsdorfu a Bad Staffelsteinu/Hausenu dalších 15 poboček a cca. 150 obchodních zastoupení po celém světě.
Detailní informace naleznete na: www.rosler.com

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]