Strojírenství

04. listopadu 2018 01:39

KASTOmiwin Radost z dělení pod úhlem

Firma KASTO Maschinenbau GmbH přišla v roce 2014 na trh se zcela novou řadou automatických pásových pil KASTOwin. Všechny pily této řady jsou určeny na kolmé dělení materiálu. Na základě jejich velkého úspěchu přišla v letošním roce firma KASTO s novou pilou KASTOmiwin, která je určena na dělení pod úhlem na obě strany.

Inzerce

Je celkem pochopitelné, že tato pila převzala z řady KASTOwin základní technická řešení, jako je posuv do řezu kuličkovým šroubem, poháněné čistící kartáčky apod., ale i systém řízení procesu dělení. Systém KASTOrespond právě u dělení profilů a trubek, což je hlavní náplní této pily, ukazuje v plné síle své přednosti – zvýšení produktivity dělení při současném šetrném zacházení s pilovým pásem.

Zajímavé je i řešení samotného stolu pily. Vzhledem k tomu, že se jedná o pilu pro oboustranné dělení pod úhlem, docházelo u těchto pil k tomu, že byl stůl opotřebováván množstvím zářezů pilového pásu, dle nastaveného úhlu dělení. To u této pily neplatí. Stůl je posuvný a pila je vybavena dvěma zářezovými lišty (po jedné na každou stranu natáčení), která se automaticky nastavují dle požadovaného úhlu a nedochází k zařezávání do stolu. Posuv stolu současně zajišťuje i precizní upnutí materiálu nezávisle na děleném úhlu.

Samozřejmostí je automatické nastavování ramene vedení pilového pásu v závislosti na šířce děleného materiálu a požadovaném úhlu opět pomocí kuličkového šroubu, hydraulicky předepnutné boční vedení pilového pásu a použití řídicí jednotky Advanced Control, jako základní řídicí jednotky. Její přednosti mají možnost využívat desítky zákazníků v ČR. Řídicí jednotka je umístěna separátně na podstavci, aby obsluha mohla z tohoto místa sledovat celý proces dělení.

Pila bude nabízena ve dvou základních provedeních – poloautomatickém a automatickém.

V automatickém provedení je pila v základu vybavena jednorázovým posuvem materiálu o délce 1 500 mm, který může být násoben. Posuv materiálu zajišťuje ozubený pohon a lineární vedení. Jako opce bude nabízen jednorázový posuv materiálu 3 000 mm opět s možností násobení.

Zkušenosti zákazníků s řadou KASTOwin dávají i této pile KASTOmiwin vysoké možnosti najít své uplatnění u našich zákazníků. Ano, je to pro KASTO po delší odmlce návrat na pole dělení pod úhlem pomocí dvousloupových horizontálních pil (kloubové pily jsou v nabídce stále a i ony se v letošním roce dočkali modernizace – řada pil KASTOmicut), ale předpokládáme, že se bude jednat o návrat úspěšný.

Jiří Uldrich


Proka CZ, s. r. o.
Pod Jalovým dvorem 780/55
142 00 PRAHA 4 – Krč
tel.: +420 241 402 045
proka@proka.cz
www.kasto.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]