Strojírenství

04. listopadu 2018 01:39

KASTOmiwin Radost z dělení pod úhlem

Firma KASTO Maschinenbau GmbH přišla v roce 2014 na trh se zcela novou řadou automatických pásových pil KASTOwin. Všechny pily této řady jsou určeny na kolmé dělení materiálu. Na základě jejich velkého úspěchu přišla v letošním roce firma KASTO s novou pilou KASTOmiwin, která je určena na dělení pod úhlem na obě strany.

Inzerce

Je celkem pochopitelné, že tato pila převzala z řady KASTOwin základní technická řešení, jako je posuv do řezu kuličkovým šroubem, poháněné čistící kartáčky apod., ale i systém řízení procesu dělení. Systém KASTOrespond právě u dělení profilů a trubek, což je hlavní náplní této pily, ukazuje v plné síle své přednosti – zvýšení produktivity dělení při současném šetrném zacházení s pilovým pásem.

Zajímavé je i řešení samotného stolu pily. Vzhledem k tomu, že se jedná o pilu pro oboustranné dělení pod úhlem, docházelo u těchto pil k tomu, že byl stůl opotřebováván množstvím zářezů pilového pásu, dle nastaveného úhlu dělení. To u této pily neplatí. Stůl je posuvný a pila je vybavena dvěma zářezovými lišty (po jedné na každou stranu natáčení), která se automaticky nastavují dle požadovaného úhlu a nedochází k zařezávání do stolu. Posuv stolu současně zajišťuje i precizní upnutí materiálu nezávisle na děleném úhlu.

Samozřejmostí je automatické nastavování ramene vedení pilového pásu v závislosti na šířce děleného materiálu a požadovaném úhlu opět pomocí kuličkového šroubu, hydraulicky předepnutné boční vedení pilového pásu a použití řídicí jednotky Advanced Control, jako základní řídicí jednotky. Její přednosti mají možnost využívat desítky zákazníků v ČR. Řídicí jednotka je umístěna separátně na podstavci, aby obsluha mohla z tohoto místa sledovat celý proces dělení.

Pila bude nabízena ve dvou základních provedeních – poloautomatickém a automatickém.

V automatickém provedení je pila v základu vybavena jednorázovým posuvem materiálu o délce 1 500 mm, který může být násoben. Posuv materiálu zajišťuje ozubený pohon a lineární vedení. Jako opce bude nabízen jednorázový posuv materiálu 3 000 mm opět s možností násobení.

Zkušenosti zákazníků s řadou KASTOwin dávají i této pile KASTOmiwin vysoké možnosti najít své uplatnění u našich zákazníků. Ano, je to pro KASTO po delší odmlce návrat na pole dělení pod úhlem pomocí dvousloupových horizontálních pil (kloubové pily jsou v nabídce stále a i ony se v letošním roce dočkali modernizace – řada pil KASTOmicut), ale předpokládáme, že se bude jednat o návrat úspěšný.

Jiří Uldrich


Proka CZ, s. r. o.
Pod Jalovým dvorem 780/55
142 00 PRAHA 4 – Krč
tel.: +420 241 402 045
proka@proka.cz
www.kasto.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]